Zrušenie PZP za neplatenie

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baloo2009
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.08.2011 20:09
Zdieľať na Facebook

Zrušenie PZP za neplatenie

Príspevok od používateľa baloo2009 »

Zdravím Vás,len ma zaujíma,čo sa stane,ak uzatvorím PZP,zaplatím jeden štvrťrok,ďalej nie,zrušia poistku. Zaujíma ma, či budem musieť zaplatiť predošlé nedoplatky, keď uzatvorím znovu PZP,to viem že je dané zákonom,že musím uzatvoriť s tou istou poisťovňou. Ďalej, čo ak neuzatvorím,poprípade auto je nepojazdné,a časom ho chcem odhlásiť,nemá platné tk a ek. Hrozia niaké sankcie?Ďakujem
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

nezaplatenim nic nevyriesis. musis zaplatit pravidelny poplatok podla uzavretej zmluvnej dohody s poistovnou, ak dalej nechces platit, je nutne vypovedat zmluvu najneskor 6 tyzdnom pred jej vyrocim a vyziadat vratenie preplatku.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak nezaplatíš celý rok nič si nepomôžeš, budú ho aj tak chcieť doplatiť.
K tomu ostatnému sa vyjadriť neviem, ale myslím že nie je legálna možnosť mať auto - akokoľvek nepojazdné - bez zaplatenej poistky, alebo dočasného odhlásenia.
bbraptor
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 07.02.2008 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbraptor »

diag napísal:nezaplatenim nic nevyriesis. musis zaplatit pravidelny poplatok podla uzavretej zmluvnej dohody s poistovnou, ak dalej nechces platit, je nutne vypovedat zmluvu najneskor 6 tyzdnom pred jej vyrocim a vyziadat vratenie preplatku.
Tu bolo povedane vsetko...akurat dodam, ze od teba budu ziadat zaplatenie nezaplateneho poistneho...
baloo2009
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.08.2011 20:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baloo2009 »

Ďakujem, len som bol zvedavý, čo by sa stalo. Nemal som v úmysle niečo podobné vyskúšať,myslel som si že to sa nedá obísť.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....moja skúsenosť je taká, že po nezaplatení poisťovňa vypovie zmluvu z titulu nezaplatenia a vzniká povinnosť doplatiť poistné od ukončenia toho prvého štvrťroku do dňa vypovedania poistenia poisťovňou, ten doplatok poisťovňa vyčísli vo výpovedi....
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

poisťovňa Ti zmluvu vypovie z dôvodu neplatenia, ale... bude určite vymáhať nedoplatok a potom príde prekvapenie: zo zákona musíš novú zmluvu uzavrieť v tej istej poisťovni... takže tým nič nezískaš.

ostáva Ti iba jediná možnosť: ustriehnuť si 6 týždňov pred koncom zmluvy a teda včas poslať výpoveď zmluvy. Výpoveď kľudne pošli 2-3 mesiace pred koncom zmluvy, ak sa bojíš termínu.

ja osobne na svoj dvaapolliter platím 180 eúr. Je to dosť, mám ponuky aj o 60 eúr lacnejšie, ale... v cene 180 eúr mám poistenie proti živelnej udalosti, čo hocikto k PZP nedá.. takže nie vždy je to najlacnejšie aj najvýhodnejšie, hlavne keď záplavy som už zažil a autá sa pratali metaleskutreskublesku.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....ak zaplatíš ten nedoplatok nič sa nebude vymáhať, áno mal by si, alebo ten ďalší dotyčný by mal potom uzatvoriť poistku na to dané auto v tej istej poisťovni, ale ak ho už neprihlási, alebo ho predá, tak tá povinnosť uzavretia PZ prechádza na nového majiteľa, no a kto to ustráži, poistku spravia v pohode inde, a ten dotyčný si iné auto tiež poistí v pohode hocikde inde....
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

tu je o tom pisane:

http://www.superpoistenie.sk/pzp/neuhradene-poistne

inac ak nechces zabudnut podat vypoved, mozes si nastavit pripomienku a pride ti vcas mailom:

http://www.superpoistenie.sk/pzp/pripomienka-vypovede

tu si mozes vygenerovat a vytlacit vypoved:

http://www.superpoistenie.sk/pzp/vypoved
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

inac ak nechces zabudnut podat vypoved
...podaj ju hneď pri podpise zmluvy...
48erika
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.03.2010 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 48erika »

Na tvojom mieste by som si dal opačnú otázku..čo sa stane,keď nezaplatíš poistku a spôsobíš poistnú udalosť, nedajbože zabiješ človeka,alebo nabúraš dobre drahé auto! Potom sa škrabať za hlavou bude už neskoro!Takýchto ľudí by som s prepáčením nakopal do r....!
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných