Zošrotovat karosériu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0918457580
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.02.2017 23:38
Zdieľať na Facebook

Zošrotovat karosériu

Príspevok od používateľa uwa0918457580 »

Cauko chcem sa spýtať dúfam že mi niekto poradí. Auto som prednedávnom kúpil havarované respektíve na náhradné diely. Auto mám len odpisane na mna nemám ho prihlásené kupoval som ho za účelom toho že mám take iste auto Škoda Octavia 1 a vždy sa zídu náhradné diely tak som ho celé vykochal a zostala mi len karoséria. Čo s ňou spraviť zoberú mi ju vrakoviska alebo nemám to áni riešiť že to odnesiem na vrakovisko a auto sa automaticky vyradí z evidencie po dobe 30 dni ako sa má auto prihlásiť do 30 dni. Čo sa stane ak ho neprihlásim ? Čiže zaujímajú má dve veci. Či mi vrakovisko zoberie karosériu alebo či to nemám ani riešiť a mám si ju nechať vystavenu na záhrade a žiadne následky nebudú keď auto ani neprihlasim. Poprosím radu len od ľudí ktorý majú skúsenosť s takouto vecou alebo od tých čo sa už s týmto stretli. Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

vsetky plasty po tvojom kuchani si hodil do lesa? :::

Nový držiteľ vozidla je povinný si do 30 dní od dňa vykonania prevodu držby (odhlásenia z pôvodného držiteľa) prihlásiť vozidlo a umožniť porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle (toto porovnanie údajov je možné vykonať na ktoromkoľvek pracovisku evidencie vozidel v rámci SR).

Držiteľ vozidla alebo vlastník vozidla je pri vyradení vozidla z evidencie povinný preukázať svoju totožnosť a predložiť:
potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom tohto starého vozidla, resp. osobou vykonávajúcou zber starých vozidiel...
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Cauko, pracujem vo firme ktora lukviduje vraky a dava papiere...s tym neprihlasenim do 30dni to bude tak, ze ti ho automaticky asi nevyradia,po nejakom case kludne aj po roku ti pride predvolanie na inspektorat na podanie vysvetlenia plus pokuta asi 50€... kasnu mozes odovzdat a ziskas papier na odhlasku resp. na koho je auto pisane ale kedze je nekompletne je tam poplatok 30€ a odhlasit :b:
bonko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.02.2018 08:15
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bonko »

v kazdom pripade ak nespravis to co mas, tak zacvakas nejaku tu pokutu lol
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ktory zakon pise o tom, ze ked je nekompletne, tak zaplati poplatok 30eur a je to v pohode? :::
bryston23
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.01.2009 14:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bryston23 »

Už som to raz takto urobil a nebol žiadny problém..auto sa odhlásilo na mna pri kúpe,dal som z neho von motor aj s prevodovkou a potom ho vzala odťahovka do eko qelet-u..vtedy mi pani povedala že nebudem doplacat nič ale kebyže prídem o 2 týždne už to ich nariadenie vraj má platiť..bolo to pred 2ma rokmi,tam som jej odovzdal ECV,velky TP,malý si nechal na pamiatku predávajúci,a dala mi papier a s tym aj s PZP ideš na DI a vyradia ti ho
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Naozaj? Pred dvoma rokmi? Aj dnes? Cize je mozne auto odhlasit a potom oficialne neprihlasit a zbavit sa ho? A kto ho vyradi? Povodny majitel ktory ho odhlasil? Ci novy ktory ho neprihlasil?
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Čo znamená pred nedávnom?, ak kúpiš auto más povinnosť auto prihlásiť do istej doby, ak nesplníš príde predvolanie na DI, zaplatíš pokutu cca 50 euro a plus bude sa vyžadovať ďalšie riešenie, odporúčam vrak odovzdať na príslušnom mieste a tam sa s nimi dohodnúť čo a ako či niečo doplatiť alebo ako prípadne (inak sa s nimi dohodnúť) ale nemal by byt problém keďže im dáš komplet karosériu s vin. A s týmto potvrdením zájsť na DI. V každom prípade som sa kedysi tomuto venoval ale dnes to už nemá význam, kupovať auta na diely pretože ak si ho chceš nechať musíš zaplatiť 500 euro na životnom prostredí. a prišlo mi x pokút za neprihlásené auta.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

pidizvi napísal:ktory zakon pise o tom, ze ked je nekompletne, tak zaplati poplatok 30eur a je to v pohode? :::
Zajtra budem v praci odfotim ten papier aby bolo jasne o co kraca, inak robim v EKO QELET a je to nejake nariadenie od zivotneho prostredia zrejme, je to kvoli spekulantom kseftarom neprihlasovacom smelinarom atd atd
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ja tak viem ze srotoviska by mali vydat potvrdenie na vyradenie len ak sa odovzda kompletne auto.Ak dotycny auto rozobral tak sa plati 500eur aby to vyradili
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

mate v tom riadny chaos a gulas,ziadnych 500e nikomu davat nemusis -to by som musel byt na hlavu.akurat ako sukr.osobe ti mozu niekde robit problem ako ciganom,ze to nezoberu do srotu - srot auta-skelet,iba ak mas ico,dico razitko na dielnu alebo nieco podobne,ale odhlasit to odhlasis legalne,nestoji to vela,zoberies si co chces a co nepotrebujes das do srotu,na ucet ti poslu e.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

A ako sa to robí teda legálne?Mam podobnu situaciu ako sa to da odhlasit legalne na trvalo?
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Dobre ty chaos robim v tej firme od 2008 tak ma nepoucuj!!!!!!! Auto by malo byt kompletne, vtedy dostanes dake drobne asi 30 az 50€ za tonu plus za katak asi 30€, pokial chyba daco nedostanes nic a pokial je to skelet tak platis ty 30€, on chce auto aj vyradit a nie len dat ako zelezo, niektore zberne firmy vyzaduju kompletne auto aby mali co najviac z neho, u nas moze byt aj skelet len nech ma vin v poriadku a500€ sa plati ked mas papierovo auto ale nie fyzicky a platis to zivotnemu prostrediu na urade
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

treba to riesit cez srotovisko mne zobrali len holu karoseriu bez kpoty a dvoch dveri.vystavili mi papier ze sa odovzdal kompletny vrak.a s tym papierom spz a tp na policiu a natrvalo to odhlsia.nepotrebujes pzp pretoze auto si nikdy na seba neprihlasil.dalsie auto co som tak mal na sidlisku sa ho pokusili vykradnut no uz bolo vypitvane tak z neho ukradli celne sklo + spz.no bola zavolana policia.dali mi na to papier o oznameni kradeze.ten papier som dodovzdal namiesto spz.nic som neplatil.najviac sa mi pacilo ako policajt obzeral okolie zbadal na balkone suseda a spustil nanho-predpokladam ze nikto nic nevidel :40bd: jaaaj to nemalo chybu.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

dobre ty srotovisko - v dielni robim od roku 86,na zivnost robim cca 17 rokov,tak ma nepoucuj,,robim to legalne a roky - odhlasenie auta stoji xxxe a mozes si v nom aj sliepky chovat,alebo vykostit ako chces a co chces,ostatne som napisal pred tym,za skelet-vykostenec podla vahy mi poslu na ucet okolo 100e - ty srotovisko,keby teba pocuvaju,tak si to hodi pol slovenska,aby niekto za svoje auto este daval 500e - prefotim ti faktury zo srotaku za skelety co mi poslali za vahu ?? robim to len ked potrebujem viac dielov,tak kupim radsej cele auto,lebo tu na srotaku su rovnako na hlavu,,cenu odhlasenia som vyklikal lebo by ta polozilo...
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 82 neregistrovaných