811 838
inzerátov
Pridať inzerát

Znaky spotreby oleja - benzinovy motor

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
123>
Autor Správa
kazimir
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 17 február 2016
Nabehané: 3 dní 3 hod 12 min
Predmet: Znaky spotreby oleja - benzinovy motor PríspevokZaslal: 19.04.2019 12:47   
Caute,
Jednoduha otazka: ako spoznat spotrebu oleja atmosferickeho benzinoveho motora?

Najviac ma zaujimaju babske triky bez pomocok, ale kludne aj s nastrojmi/diagnostikou.

Videl/pocul/vygooglil som taketo veci:
-po studenom starte prakrat popridavat, dym by nemal byt do modra.
-okolo mierky oleja by nemal byt nanos oleja, nemalo by sa z nej dymit pri behu motora.
-spod viecka oleja by sa nemalo dymit/tlacit vzduch/nanos na viecku.
-koncovka oleja by nemala byt nadmerne zasadzena olejivymi sadzami ako plastelina.

Vsetko mi to pride ako znamky uz uplne vylagrovaneho motora, alebo velkej spotreby oleja. Ale co mierna az stredna?

Ak sa pani mechanici na fore podelia o sposoby akymi by sa to malo kontrolovat v dielni, bude len fajn, ale stacia mi aj babske rady.

(Samozrejme odjazdit 2000km a skontrolovat mierku nemyslim)
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (841)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 1 dní 12 hod
PríspevokZaslal: 19.04.2019 13:02   
Čo je podla teba velká spotreba, ak sám výrobca povoluje liter alebo aj liter a pol na desať tisíc km?
Vážený člen - Gallardo (225)
Založený: 22 marec 2012
Nabehané: 25 dní 6 hod 3 min
PríspevokZaslal: 19.04.2019 13:14   
Rozoznať spaĺovanie oleja v motore sa dá pohĺadom na to, čo vyjde z výfuka pri studenom štarte .

ČIERNO-MODRO-BIELY semafor
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (488)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 26 dní 15 hod 6 min
PríspevokZaslal: 19.04.2019 14:56   
diagnostikou spotrebu oleja nezistis - co si myslis ze je tam kolonka oil consumption ml/100km ?

dalej, ked kukas na vyfuk tak spotrebu oleja uvidis az potom ked je uz totalne strasna.

Tuto tematiku nemas ako vyriesit, snad PRED KUPOU odmerat kompresne tlaky na kazdom valci zvlast, idealne uplne studeny a uplne zohriate pretoze ... prachsprosta tepelna roztaznost.

A vyhni sa vozom ktore zeru olej, napriklad oblubene (ojazdene) TSI od koncernu su casovana bomba nielen z tohoto dovodu.
Citovať
martin cichy
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (110)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 8 dní 1 hod 8 min
PríspevokZaslal: 19.04.2019 15:19   
Spotrebu oleja vytiahnem od majitela otazkami. Je to o skusenostiach viest takyto rozhovor.

Vseobecne zadymenie pod zatazou a starte su neklamne znaky. Taktiez pohlad na mierku u tepleho motora. A najma otazky ohladne servisu. Tam je to to potom o tom, aby som zistil, ci predavajuci je poctivy alebo sa toho chce zbavit (zbavit a zarobit alebo len zbavit) da sa takto zistit aj presna spotreba oleja. Pretoze majitel vie, kolko dolieva. Predavajuceho musis vediet presvedcit, ze vies, ze nekupujes nove auto, ale auto pouzivane a to auto ma chyby. Pri primeranej cene su chyby akceptovatelne.
Legenda - Ford T (680)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 18 dní 12 hod
PríspevokZaslal: 19.04.2019 18:49   
oco13 napísal:
Čo je podla teba velká spotreba, ak sám výrobca povoluje liter alebo aj liter a pol na desať tisíc km?

moja pamat hovori ze som videl x navodov 0,7-1 litra ale na 1000km

Citovať
Fofro
Nová tvár - Trabanto (11)
Založený: 08 december 2009
Nabehané: 3 dní 3 hod 42 min
PríspevokZaslal: 20.04.2019 05:52   
Toľko oleja nezožrala hádam ani Š120.
Legenda - Ford T (680)
Vrchný konštruktér
PríspevokZaslal: 20.04.2019 07:36   
to si este malo videl v zivote potom

Citovať
Fofro
Nová tvár - Trabanto (11)
Založený: 08 december 2009
Nabehané: 3 dní 3 hod 42 min
PríspevokZaslal: 20.04.2019 07:51   
Bavíme sa stále o osobných autách?
Legenda - Ford T (1073)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 21 dní 10 hod
PríspevokZaslal: 20.04.2019 08:08   
Neviem či je Octavia II osobné auto...

Felicia troška viac:

Naproti tomu francúzky šmejd Mégane II považuje viac ako pol litra po zábehu za problém:

Taliansky šmejd Alfa detto:

Legenda - Ford T (2335)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 24 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 20.04.2019 08:51   
Všetko má svoju príčinu. Nie je možné všetko nahádzať do jedného vreca lebo potom do nemilosti padne aj to čo tam nepatrí.Všeobecne u Tdi generácie PD motorov prakticky ľudia vystačia od výmeny po výmenu (interval 10 tis.) bez dolievania.Do motora ide 3,7 lt (dáva sa 4) a vypúšťa kdesi okolo 2-2,5 lt. Hlavne v počiatkoch sa v olejovom servise robia fatálne chyby.Keď syn kúpil nové auto a prvá výmena oleja malo byť po 15 tis km,som skoro vyletel z kože a okamžite som všetko zrušil a ide sa "individuálne" .Od výrobcu to je snáď úmysel si nahnať v servise ďalšie velké čiastky,inak sa to vysvetliť nedá.Často po zmene majiteľa je ten druhý nepomerne rozumnejší,ale nie vždy sa podarí že za blbosť prvého neodvedie daň práve on.
Ani jeden z menovaných motorov konštrukčne nezadáva nutnosť vysokej spotreby oleja.Výrobca si daným údajom chráni výdavky na reklamácie.Je dosť ľudí ktorý vedia uvedené "problémové" motory prevádzkovať bez dolievania.Napísal som už x krát že radiť v olejovom servise 5 milionom tribológov slovenska nemá zmysel.Dá sa písať ľudom čo vedia čítať,ukazovať tým čo vidia,a hovoriť takému čo počúva.
Kontrolná otázka
Ak je výtlk na ceste,čo sa urobí ? .....predsa označí !
Ako sa odstráni možnosť reklamácie ? ...predsa vyznačí v servisnej knihe že je to v norme
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (841)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 1 dní 12 hod
PríspevokZaslal: 20.04.2019 10:16   
Toto tu píšeme len na margo zadávatela, ktorý chce hladať auto, čo nebude mať spotrebu oleja. Povedal by som ,že takáto vec sa nerieši podla značky a typu motora ,ale podla majitela auta.
Teda je lepšie kúpiť auto ,ktoré mi nič nehovorí od majitela ktorého poznám ,ako srdcovku čo je od cudzieho človeka.
Legenda - Ford T (680)
Vrchný konštruktér
PríspevokZaslal: 20.04.2019 10:21   
no ved sa bavime o navodoch, ja som len poopravil tatka 13 kedze sa vzdy uvadza na 1000km, verim ze sa preklepol , ze ompadina motoristicka padla do kolapsu zato ja uz nemozem , osobne povazujem ked motor zje za 10000 celu napln, tak uz neni rozhodne zdravy pre jazdu, suhlasim ze tahat sem zabeh a vymenu ponom je uplne zbytocne, kto vie si urobi, ostatni vypustia po 30000 prvu napln s usmevom a usetrenymi plno evrami vo vacku a zachranenim troch ladovych medvedov

Citovať
kazimir
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 17 február 2016
Nabehané: 3 dní 3 hod 12 min
PríspevokZaslal: 20.04.2019 12:03   
martin cichy napísal:
Spotrebu oleja vytiahnem od majitela otazkami. Je to o skusenostiach viest takyto rozhovor.

Vseobecne zadymenie pod zatazou a starte su neklamne znaky. Taktiez pohlad na mierku u tepleho motora

Palec hore Martin, len dodatocna otazka k tej mierke tepleho motora. Ako to myslis?

mp3turbo napísal:
diagnostikou spotrebu oleja nezistis - co si myslis ze je tam kolonka oil consumption ml/100km ?

Tu otazku som sa snazil postavit aj na odbornu stranku veci, nie len babske rady, nikdy som o nicom takom v diag necital/nevidel ale nie som z odboru aby som to vedel 100% - iba som daval moznost na odpoved: pozriet tuto a tuto hodnotu a rucne odmerat toto. Ak by taka odpoved nahodou existovala.
BTW: nemusela by byt vobec nerealna takato kolonka, keby sa konstrukterom chcelo, ale to by isli proti sebe.

Zaujimave tie manualy, zaujimalo by ma kolko uvadza taky focus 2 1.6b. lebo tie ma nemilo prekvapili v ako stave som videl, ked sa zhanalo. A zasa prekvapil megane
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1073)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 21 dní 10 hod
PríspevokZaslal: 20.04.2019 12:39   
Focus II spotrebu neudáva, len, že sa dostane do normálu po 5 tis. km. Ale so spotrebou oleja mali skôr problémy 1.8/2.0 Duratec-HE.
123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia