Značka obmedzenia rýchlosti vs navigácia
Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter
-
- Príspevky: 1906
- Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
- Bydlisko: Revúca Zdieľať na Facebook
Značka obmedzenia rýchlosti vs navigácia
Zdravím všetkých...
Chcem sa spýtať znalých tejto problematiky na ich názor...
Pokiaľ viem,tak osadenie značky na ceste schvaľuje OÚ odbor dopravy a zaujímalo by ma ako je možné,že v navigácii mám najnovšie mapy 2016 a značka obmedzujúca rýchlosť na ceste 1.triedy ma v navigácii na túto skutočnosť neupozorní...???
Je možné aby si niekto osadil značku "len tak" a policajti na danom úseku veselo "vyberajú"...???
Jedná sa konkrétne o úsek pri priemyselnom parku medzi obcou Čečejovce a Košice-Šaca a je tam znížená rýchlosť na 70km/hod,ktorá je tam už asi 2 roky,čo je dostatočný čas na to,aby bola zahrnutá aj do máp v navigáciách,samozrejme ak je tam "oficiálne"...
Stretol sa aj niekto iný z niečím podobným a ak áno dodržuje obmedzenú rýchlosť v takom úseku aj napriek tomu že ho na to navigácia neupozorní ???
Chcem sa spýtať znalých tejto problematiky na ich názor...
Pokiaľ viem,tak osadenie značky na ceste schvaľuje OÚ odbor dopravy a zaujímalo by ma ako je možné,že v navigácii mám najnovšie mapy 2016 a značka obmedzujúca rýchlosť na ceste 1.triedy ma v navigácii na túto skutočnosť neupozorní...???
Je možné aby si niekto osadil značku "len tak" a policajti na danom úseku veselo "vyberajú"...???
Jedná sa konkrétne o úsek pri priemyselnom parku medzi obcou Čečejovce a Košice-Šaca a je tam znížená rýchlosť na 70km/hod,ktorá je tam už asi 2 roky,čo je dostatočný čas na to,aby bola zahrnutá aj do máp v navigáciách,samozrejme ak je tam "oficiálne"...
Stretol sa aj niekto iný z niečím podobným a ak áno dodržuje obmedzenú rýchlosť v takom úseku aj napriek tomu že ho na to navigácia neupozorní ???
-
- Príspevky: 27640
- Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 1906
- Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
- Bydlisko: Revúca Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 27640
- Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 1906
- Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
- Bydlisko: Revúca Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 27640
- Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 27640
- Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 3411
- Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
- Bydlisko: SC Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 5737
- Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 1583
- Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37 Zdieľať na Facebook
Denne prechádzam tým úsekom, keďže cestujem od RV do PO.
Tá 70ka je tam preto, lebo sa odbáča do areálu. Autá zamestnancov, autobusy - to všetko v smere od KE, takže križujú protismer.
Tá značka je tam právom.
Policajné auto som tam videl len raz, aj to bol ten Transporter s tou anténou, čo sleduje mýto.
Ak je prázdna cesta, tak spokojne idem tadiaľ 90tkou, ako aj všetky ostatné autá. Ak ide niečo v protismere a chystá sa odbočiť, tak spomalím na 70, alebo aj na menej, nech má čas na kľudné odbočenie...
Netreba hľadať problém tam, kde nie je. Ak osadia hoc aj každý týždeň novú tabuľu a je tam 70tka, tak treba ísť 70. Alebo to robiť ako ja - splynieš s dopravou a ideš tak, aby si nikoho neobmedzoval, ani neohrozoval...
BTW:
Kartu vodiča mám čistú a po 400k km nemám ani som nemal jednu jedinú pokutu.
BTW2:
Asi používaš Sygic. Vyskúšaj navigáciu Osmand. Je zdarma, netreba ju crackovať, ako Sygic a spokojne ta odnaviguje všade.
Minulý rok, keď som šiel na dlhší trip kvôli služobke a mal som tam zapnutú navi na telefóne, tak mi tam 70tku ukazovalo.
Neviem, ako je to teraz, ale nemyslím si, že by ju stadiaľ odstránili...
Tak isto, keď otvorili Levoču, tak pár dni na to už bola aktualizácia a už kreslilo cestu tadiaľ...
Tá 70ka je tam preto, lebo sa odbáča do areálu. Autá zamestnancov, autobusy - to všetko v smere od KE, takže križujú protismer.
Tá značka je tam právom.
Policajné auto som tam videl len raz, aj to bol ten Transporter s tou anténou, čo sleduje mýto.
Ak je prázdna cesta, tak spokojne idem tadiaľ 90tkou, ako aj všetky ostatné autá. Ak ide niečo v protismere a chystá sa odbočiť, tak spomalím na 70, alebo aj na menej, nech má čas na kľudné odbočenie...
Netreba hľadať problém tam, kde nie je. Ak osadia hoc aj každý týždeň novú tabuľu a je tam 70tka, tak treba ísť 70. Alebo to robiť ako ja - splynieš s dopravou a ideš tak, aby si nikoho neobmedzoval, ani neohrozoval...
BTW:
Kartu vodiča mám čistú a po 400k km nemám ani som nemal jednu jedinú pokutu.
BTW2:
Asi používaš Sygic. Vyskúšaj navigáciu Osmand. Je zdarma, netreba ju crackovať, ako Sygic a spokojne ta odnaviguje všade.
Minulý rok, keď som šiel na dlhší trip kvôli služobke a mal som tam zapnutú navi na telefóne, tak mi tam 70tku ukazovalo.
Neviem, ako je to teraz, ale nemyslím si, že by ju stadiaľ odstránili...
Tak isto, keď otvorili Levoču, tak pár dni na to už bola aktualizácia a už kreslilo cestu tadiaľ...
-
- Príspevky: 1120
- Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 1583
- Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 27640
- Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04 Zdieľať na Facebook
Nepoznám to tam preto som sa pýtal na súradnice. Na tej trase mi to ale iGO ukazuje 70-ku na dvoch miestach - pri odbočke na Cestice a tu:
[img]http://img24.cz/images/46731520663201495900.png[/img]
[img]http://img24.cz/images/46731520663201495900.png[/img]
-
- Príspevky: 1583
- Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37 Zdieľať na Facebook
-
- Príspevky: 1906
- Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
- Bydlisko: Revúca Zdieľať na Facebook
...No to druhé miesto je presne ono...Pri tej odbočke na Cestice to ukazuje aj mne 70,ale pri tom priemyselnom parku nie...Chápem,že je to kvôli bezpečnosti,pretože je tam dosť hustá premávka,ale nešlo mi to do hlavy pretože mám najnovšie mapy v Garmine...Takže asi mapové podklady Navteq nie sú svetová špička ako sa všade píše...
Kto je prítomný
Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných