Značka obmedzenia rýchlosti vs navigácia

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Značka obmedzenia rýchlosti vs navigácia

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Zdravím všetkých...
Chcem sa spýtať znalých tejto problematiky na ich názor...
Pokiaľ viem,tak osadenie značky na ceste schvaľuje OÚ odbor dopravy a zaujímalo by ma ako je možné,že v navigácii mám najnovšie mapy 2016 a značka obmedzujúca rýchlosť na ceste 1.triedy ma v navigácii na túto skutočnosť neupozorní...???
Je možné aby si niekto osadil značku "len tak" a policajti na danom úseku veselo "vyberajú"...???
Jedná sa konkrétne o úsek pri priemyselnom parku medzi obcou Čečejovce a Košice-Šaca a je tam znížená rýchlosť na 70km/hod,ktorá je tam už asi 2 roky,čo je dostatočný čas na to,aby bola zahrnutá aj do máp v navigáciách,samozrejme ak je tam "oficiálne"...
Stretol sa aj niekto iný z niečím podobným a ak áno dodržuje obmedzenú rýchlosť v takom úseku aj napriek tomu že ho na to navigácia neupozorní ???
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Už len to kde si založil túto tému mi napovedá, že to nemôžeš myslieť vážne... :::
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Prepáč,ak Ti to nerobí problém môžem Ťa požiadať o nápravu???
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Presunúť tému nie je problém, ale čo s vážnosťou tvojej otázky?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

No ak si myslíš že je zbytočná alebo "trápna" tak ju pokojne zruš...
Ďakujem...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja nechápem ako môže niekomu napadnúť, že ak značka nie je v navigácii tak ju tam niekto dal len tak, sám od seba. Veď si zavolaj na ten OÚ a spýtaj sa. A nezabudni spomenúť tú navigáciu... :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pre zaujímavosť - daj súradnice alebo odkaz z Google maps na konkrétne miesto kde sa nachádza tá pirátska značka...
pidizvi
Príspevky: 3411
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

daj echo tvorcovi map, nech ju tam prida a mas
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

neviem kde zije zadavatel temy ale u nas na strednom SK znacky rastu ako huby po dazdi a casto na miestach kde sa normalny clovek chyta za makovicu takze mapy v NAVI by museli aktualizovat kazdy den aby bolo znacenie aktualne
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Denne prechádzam tým úsekom, keďže cestujem od RV do PO.
Tá 70ka je tam preto, lebo sa odbáča do areálu. Autá zamestnancov, autobusy - to všetko v smere od KE, takže križujú protismer.
Tá značka je tam právom.
Policajné auto som tam videl len raz, aj to bol ten Transporter s tou anténou, čo sleduje mýto.
Ak je prázdna cesta, tak spokojne idem tadiaľ 90tkou, ako aj všetky ostatné autá. Ak ide niečo v protismere a chystá sa odbočiť, tak spomalím na 70, alebo aj na menej, nech má čas na kľudné odbočenie...
Netreba hľadať problém tam, kde nie je. Ak osadia hoc aj každý týždeň novú tabuľu a je tam 70tka, tak treba ísť 70. Alebo to robiť ako ja - splynieš s dopravou a ideš tak, aby si nikoho neobmedzoval, ani neohrozoval...
BTW:
Kartu vodiča mám čistú a po 400k km nemám ani som nemal jednu jedinú pokutu.

BTW2:
Asi používaš Sygic. Vyskúšaj navigáciu Osmand. Je zdarma, netreba ju crackovať, ako Sygic a spokojne ta odnaviguje všade.
Minulý rok, keď som šiel na dlhší trip kvôli služobke a mal som tam zapnutú navi na telefóne, tak mi tam 70tku ukazovalo.
Neviem, ako je to teraz, ale nemyslím si, že by ju stadiaľ odstránili...
Tak isto, keď otvorili Levoču, tak pár dni na to už bola aktualizácia a už kreslilo cestu tadiaľ...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

jamám garmin a tam mi dokonca aj po pol roku keď som aktualizoval neukazuje kruháč.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Niekedy tie jednoduchšie veci sú najlepšie.
Smartphone má už skoro každý.
GPS tiež.
Nainštaluješ si tam appku a jedeš.
A nepotrebuješ žiadne iné zariadenie a spoľahlivo ťa odnaviguje všade...:)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nepoznám to tam preto som sa pýtal na súradnice. Na tej trase mi to ale iGO ukazuje 70-ku na dvoch miestach - pri odbočke na Cestice a tu:

[img]http://img24.cz/images/46731520663201495900.png[/img]
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Sú presne tam. Pri Cesticiach to tam je kvôli dedine a tá druhá je pri tom spomínanom priemyselnom parku...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No to druhé miesto je presne ono...Pri tej odbočke na Cestice to ukazuje aj mne 70,ale pri tom priemyselnom parku nie...Chápem,že je to kvôli bezpečnosti,pretože je tam dosť hustá premávka,ale nešlo mi to do hlavy pretože mám najnovšie mapy v Garmine...Takže asi mapové podklady Navteq nie sú svetová špička ako sa všade píše...

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných