Značka kotúčov a platničiek.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Značka kotúčov a platničiek.

Príspevok od používateľa martin110r »

Mám na Megane kotúče ATE. Obyčajný základ, hladké. Chcem dať plstničky a mám na výber. ATE alebo Mintex. Cena nerozhoduje. Máte niekto skúsenosť s obomi značkami platničiek pri kotúčoch ATE?
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

Ešte by som podotkol jednu vec. Tie kotúče ATE sú zatial v krabici. Momentálne jazdím originál brzdy. Renault dáva buď Ferodo alebo TRW. Len majú takú vlastnosť že za studena sa im moc brzdiť nechce. Treba tak 2 silné zabrzdenia zo 100 na 0 km/h a potom brzdia ako ďas. Ja ale jazdím dosť defenzívne. Predvídam, brzdím motorom a podobne takže brzdy mám takpovediac stále studené. Potom keď je nejaká krízovka na ceste, tak to neni ono. Potreboval by som skôr brzdy ktoré dobre brzdia v nižších teplotách. Neviete ako sú na tom ATE? Tiež im treba vyššie teploty? Po príspevku vyššie súdim že je to asi jedno či budú platničky ATE alebo Mintex.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ty si asi ďalší čo si pomýlil normálne cesty so závodným okruhom..neboj sa hormony sa čoskoro vyplavia a bude ti to jedno, aké tam dáš kotúče a aj platničky..
keby si jazdil normálne, tak nebudeš mať takú pubertálnu dilemu, že máš studené brzdy..
Len mi nepovedz ked ideš 60-70 v meste a približuješ sa ku križovatke tak ti auto nebrzdí aj ked máš studené brzdy..asi máš obavy či vôbec dobrzdíš ked začínaš brzdiť na poslednú chvílu..
PS:A pred jazdou by si mal ešte chodiť na nejaké opustené parkovisko a tam si zahriať aj pneu, ako to robia vo formule 1 :) aby si mal lepšiu prilnavosť a neuletel z cesty v zákrute.
Tie kotúče aj platničky su obidvoje dobré..a dobre su aj TRW a aj Ferodo...ale nie su určené ani jedny na okruhy..
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

On tu ale píše, že jazdí práveže pomaly a zdá sa mu, že brzdy brzdia lepšie, keď sú zahriate. A to je aj pravda. ATE sú brzdy, ktoré sú robené skôr na životnosť. Ich vlastnosť je, že skutočne studené horšie brzdia a okrem toho často aj pískajú. Taktiež ich lakovanie je slabšie a pomerne rýchlo sa na kotúči objaví korózia.
Osobne by som volil kotúče a platničky BREMBO. Je to ďaleko príjemnejšia kombinácia. Treba ale brať len od oficiálnych predajcov, lebo ktosi mi hovoril, že BREMBO je často len napodobenina. Ja osobne nakupujem ale iba ELIT, alebo UNIX, tak nemám možnosť hodnotiť kvalitu. Vždy to je kvalitne vyrobený diel.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

25 rokov servisujemauta,ale so znackami ATE som este nemal ani jedinu reklamaciu,a montovane stovky,mozno tisice.TRW ,Zimmermann tiez nie je zla volba,ale ak chces dlhu zivotnost,jednoznacne ate.
moris37
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 25.01.2017 13:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moris37 »

potrebujem poradiť čo sa týka kotúčov a brzdových platničiek. Mechanik mi povedal, že tak na leto aby som si ich dal vymeniť a chce by som poradiť, kde zoženiem za lepšiu cenu
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som vyskusal snad vsetko co slovensky a polsky trh ponuka.jazdim tak ako sa mi chce.moje jazdy su 80 percent nie na setrenie auta.ak jazdis ako prasa kup brzdy niekde v zahranici budu stat dost no aj vydrzia dost.na nase sk cesty je fuk co kupis mozem potvrdit kotuce brembo platnicky textar nebrzdili ani za svet kym sa poriadne nezahriali.ja od roku 2014 kupujem len take brzdy kde pise starline.smiesna cena + prestali problemy s krutenim kotucov zivotnost tak 50000km dosky a kotuce su na odpis ak sa zahreju vobec nechcu brzdit no u mna je dolezite aby sa nekrutili.mam na to alergiu.ak mi daju tych 50 000km kotuce a dosky a zodru sa na hranu som rad,ze padli opotrebenim a nie pokrutenim kotuca a musia brzdit ci zima ci leto stale rovnako.dalsia dobra znacka su este kotuce a dosky jurid a lacak dayco.brzdia aj pri -20 aj pri +50 ci je na nich voda mazivo je to fuk stupim na pedal a stojim.piskot neriesim.ak zapiskaju viem ze som ich prehrial.zvysok vsetko je len predrazeny shit.
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

Ešte k tým platničkám. Ktoré sú mäkšie? Ate či Mintex? Niekde som čítal že Mintex sú mäkké, dobre brzdia iba moc prášia. Inde zas že Mintex sú tvrdé. Tak neviem.

Edit: Ešte uvažujem o tých Juridoch. Tie by mali byť mäkšie si myslím.
Naposledy upravil/-a martin110r v 07.02.2017 09:06, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Martin ak som dobre pochopil vkrabici uz mas ate kotuc,preco chces platnicky z inej znacky?To je najvatsia blbost.Vzdy "musia" byt tej istej znacky a mas pokoj.
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

Spomínam si že raz sme dali na auto kotuce Brembo. Nejaky zaklad a platnicky tiez Brembo. Brzdilo to poslabsie, navyse to zralo kotuce. Dali sa platnicky Jurid, brzdny ucinok sa zlepsil a kotuce tak neubudaju.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to su co za uvahy ze dosky moc prasia.kazde prasia to azda rozhoduje kupu materialu?vzdy musi ist znacka dosiek a kotuca rovnaka.u mna je to tak s tymi starline ze kotuce a dosky su po 50 000km nahrane opotrebenia.daju aj 70 000km ak sa sofer snazi ale ziadne ze kotuce vydrzia 3 vymeny dosiek.ved ten kotuc je tak ci tak hnily poprehrievany a po kazdej zime to treba cistit.tak uz to rovno dam nove.300mm kotuce + dosky ma stoja 70 euro.raz rocne za tie km to je nic.a viem ze to funguje.pri vymene sa zaroven aj odvzdusnuje.
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

Seven, klídek. Tie úvahy nie sú z mojej hlavy. Ja iba hovorím čo som našiel na internete. Chcel som tým zdôrazniť aké sú protichodné názory na rovnaké platničky. Jeden povie že sú mäkké, druhý povie že sú tvrdé. A potom sa má človek vyznať.

Druhá vec je samotná značka platničiek...vždy sa nájde dakto, kto povie že najlepšie to bude brzdiť ak na kotúče X idú platničky X, na kotúče Y idú platničky Y. Ale ako som už spomenul, nie vždy je to pravda. Presvedčil som sa o tom a nie som sám. Vždy sa nájde niekto, kto použil iné platničky.

Ak dakto nevie čítať medzi riadkami - nechcem tým povedať že treba tam dať hociaké, hoci aj vystrúhané z bukového dreva. Chcem len povedať že občas sa podarí zložiť takú kombináciu, kedy to brzdí lepšie, než platničky rovnakej značky ako kotúče. Ok, možno za cenu nižšej životnosi platničiek. Kašlať na to. Brzdný účinok je podstatný, nie životnosť. Až zrámujete nejakho človeka ktorý sa bez pozretia vrhol na cestu a vám budú chýbať 3 metre, asi vás moc nepoteší argument "síce som to prešvihol o 3 metre, ale zas nemusím meniť platničky každých 30 000 km, proste spokojný som s brzdami".
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tak ja som s tym smetim starline spokojny.brzdi to rovnako ako predtym motorcraft kotuce a dosky.nevyhoda v nemecku na dialnici ak sa rozpalia nebrzdia vobec ale to uz su moje jazdy plny plyn plna brzda.platnicky ak su zodrate skoro na kov aj kotuc je tensi o 4mm.zivotnost 50000-80000 km.prasia ako dive disky zvyknu byt cierne chromovy lesk zakryju za 2000km.vsetky moje auta uz maju starline brzdy povod neriesim cena vyhrava.za tie roky a km co som najazdil po europe zivotnost cena najlepsia volba.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ono , niektorí NEPOCHOPILI o čom , JE TU REČ...

"Teplé" BRZDY, to znamená ZOHRIATE na cca 80 - 120°C

BRZDIA o 100 % LEPŠIE ako studené BRZDY !

Hlavne na ťažších autách .
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja prave kupujem koli tym teplotam tie lacne aj pri -20 alebo + 30 auto brzdi stale rovnako stale rovnaky nabeh brzdenia.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných