Zmluva na auto "v stave akom je"

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Zmluva

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ak niekto realne kupi funcne auto na jazdenie s tym ze v zmluve je, ze je nepojazdne a na nahradne diely, tak si mal stastie. To ze sa chranis ty je ok, ale ja ako kupujuci sa chcem chranit tiez. Pokial sa nemylim v obch. zakonniku sa pise nieco v zmysle, ze mas pravi odstupit do 2 tyzdnov od akejkolvek zmluvy ak sa vec neda pouzivat na ucel, na ktory je kupena. Ci to stoji za tych par stovak tebe alebo druhej strane tahat sa po sudoch je vec.

Je ale podla mna univerzalna rada, nepredavaj "pochybnym" osobam. Nie som ziadny rasista, takze nebudem generalizovat, ale tmavsim autickarom by som sa vyhybal. Prave tych par stovak ich bude lakat a otravovať ta budu v pripade poruch so zmluvou a aj bez. Radšej pockaj s predajom a inteligentne
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo by sa mal predaj medzi dvomi súkromnými osobami riadiť Obch. zíkonníkom?! :::
petro99
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.06.2006 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petro99 »

neviem či by obstálo:

V prípade odstúpenia zmluvy si môže predavajúci
účtovať za každý deň používania 50€, resp. 0,50€/km ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Prečo by sa mal predaj medzi dvomi súkromnými osobami riadiť Obch. zíkonníkom?! angry


ked sa tak dohodnu, tak sa moze. Zvlastne ale je to tak.
Firma sa nemoze dohodnut ze nebude predavat podla obchodneho zakonnika.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

cicmanec napísal:Prečo by sa mal predaj medzi dvomi súkromnými osobami riadiť Obch. zíkonníkom?! :::
Zase tento:D super, chytil si ma na slovicku si kral:D. Tak obcianskeho, ale aj tak, vies ci to nepredava ako sro a kupec bude napriklad tiez sro?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A kde v Obč. zákonníku sa hovorí o 14 dňovej lehote na odtúpenie? Ty zase tento! :::
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ok, neuvedomil som si v prvom prispevku, ze to mozu byt fyzicke osoby. V obcianskom to asi neni.

Tak snad si zadavatel aspon zoberie nieco z tej druhej casti
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Už dupľom to nie je v Obchodnom zákonníku.
14dňová lehota na odstúpenie platí, ak kupuje spotrebiteľ od firmy na diaľku (napr. z eshopu).
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ok, takze kupis si vec, ktora nesplna to na co je urcena (je nefukcna) a vratit ju nemozes. Tymto si si isty?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Tak som si dal namahu a pozrel to, nevztahuje sa to iba na zmluvu na dialku, ale aj na zmluvu uzavretu mimo priestorov predavajuceho, predajne akcie atd. Takze ak by to predaval niekde na parkovisku na sidlisku a ako sro, kupujuci odstupit moze.

Tak ta funkcnost sa mi v tom zakonniku asi iba zdala
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na funkčnosť je predsa záruka a reklamácia, nie?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Reklamacia

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Asi hej, takze vlastne je to opat o tom, ze ked to niekomu preda a napriklad tomu odide motor, kupujuci mu to moze vratit s tym, ze je to nefunkcne. Ale iba ked to bude predavat ako sro, inak mu to vratit nemoze ak to bude spomenute v predajnej zmluve. Takze asi fakt iba vypisat vsetky vady, ale aj tak ked sa tam objavi nieco ine kupujuci moze povedat, ze mu to zatajil. Seriozny clovek to podla mna riesit nebude a spekulant bude riesit aj vady a pozadovat zlavy, ktore tam nikdy neboli.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto do zmluvy treba napísať aj to že zlava bola poskytnutá, ked sa dotyčný kupec nahodou ozve, tak mu pekne povieš že už jednu zlavu dostal pri kúpe


Ked foter kedysi predával auto, tak sa dala zlava vo forme sady letných kolies na AL diskoch v hodnote 150€ (presne takto to bolo napísané)
A presne sa aj stalo že dotyčný, po týždni začal otravovať že to chce vrátiť, alebo ešte nejakú zlavu, že sa pýtal právnika a tak

Aj foter šiel za právnikom sa opýtať, ukázal mu SMS od kupcu kde opisoval dôvody, ukázal mu zmluvu a ten mu hned povedal že kupec je bez šance uspieť

Vždy sa pri kúpe dáva nejaká zlava, ale ked to je len ústne medzi dvoma osobami, tak to akokeby nič nebolo, pretože sa to nijak nedá spätne dokázať.
Ked to je na papiery tak ukážeš - tu si dostal kamarát zlavu, čo by si ešte chcel...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je fakt zaujímave čítať vaše dedukcie. Kua kde som to ja kúpil tolko aut len tak z ručky do ručky. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: A to ešte kopa sa prevážala na cudzích tabulkách , lebo doma sa vyhodil motor a zvyšok do šrotu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ivko1, jasne, len ono sa to inak vysvetluje "normalnemu" kupujucemu a 5tim potetovanym osadnikom, ktori mu budu vystavat pred domom:D.

Preto hovorim, ze radsej neskor ako hned a neuvazene. Ale to je skor vec komfortu ci sa pre par stovak chce dohadovat s asocialmi. V minulosti som videl inzeraty s formulkou "romovia nevolat", ale dnes uz je to asi moc:)

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných