Zmeškaná kontrola STK +emisná

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ze ludia nebojte sa nicoho a veselo burajte, poistovne zaplatia vsetko aj ked nebudete mat platnu STK
A čo tak ten moj návrh - dať do zákona , že sice poisťovňa musí zaplatiť ale obaja účastníci škodovej udalosti prídu natrvalo o VP??? Ono sa to za pár rokov vyčistí a poisťovne budú dostávať poistné ale jazdiť už budú len naozaj šoféri , nie držitelia VP.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tento navrh je nerealny. Nikdy to nikto takto nespravi - pretoze keby napriklad bola spolocenska vola, uz by to davno bolo. Kto zmrzaci / zabije cloveka pri autohavarii, dojde dozivotne o šoférovaciu preukážku ; co je na tom take zle ? Davidko z Topolcian nemal dostat styri rocky a po dvoch volnu oblohu, ten chlapcek mal za dvojnasobnu vrazdu nakupit 25 natvrdo.

Riesenia by boli, len sa nechcu uplatnit. Preto sa neuplatni ani tvoja dobra myslienka. Navyse obidvaja nemozu prist o vodicak, vzdy je jeden nevinny respektive menej vinny nez druhy.

.
.


>> V dedine ta s bratislavskou spzetkou velmi radi uvidia.

v pohode, tam kde vlastnim dom mi mozu akurat tak moj cteny poslanecky. Ked v tej dedine vyrastali moji pra/stari rodicia 80 rokov, ked som tam vyrastal ja skoro 15 rokov, hadam ma tam este nezlyncuju ; ked to budu chciet skusit, narazia na VELMI necakany odpor - mozno si si vsimol temu kde som radil Ocovi ze brokovnica mu je na boj zblizka malo platna a na boj na dialku uplne nanic...

Este raz : ja ludom nechcem zle... okrem ineho, nemam vsetky SPZky bratislavske :)
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

A tak zas vyplasene babky nebudes oneee , to co by si ani nemal vypustit z ust ak mas zbrojny A
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem o akych zdivocenych nebezpecnych babkach sa tu bavime, rovnako neviem o akom zbrojnom A

ideme zbytocne daleko od STK... Ma uz niekto realne neprijemne skusenosti s burackami a neplatnou STK terazki v tomto obdobi ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:A tak zas vyplasene babky nebudes oneee , to co by si ani nemal vypustit z ust ak mas zbrojny A
Preto je výhodnejšie nemať zbrojný , ale mať zbraň.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

A ked mas malo problemov, tak je idealnu ju aj pouzit...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zavrieť môžu - pustiť musia. A nezavrú ťa za to čo si zrobil , ale za to že si sa nechal chytiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Banky sú skvelým priateľom v dobrých časoch. V tých kritických priateľa nepoznajú. Je to úbohé.
Banky, ktorým platíme úroky v tisícoch eur, nám sucho odkázali, že majú v súčasnosti stopku na nové úvery.
Aj napriek tomu, že sú naše čísla zatiaľ dobré, sme dostali doslova ponižujúcu odpoveď od tých, čo za nimi idú najlepší.


jeden konkretny podnikatel. Viem, banky nie su poistovne - a preco si myslite ze poistovna sa bude spravat totalne inak v pripade neplatnej STK ?

Lebo to povedali ?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lebo poistovna ma dostat tvrde nariadenie ked clovek nie je schopny absolvovat stk z presneho dovodu tak z toho isteho dovodu ty to zaplatis lebo ti je tu koniec. Preco potom neotvoria to stk? vsak su otvorene servisy casto z vaznych dovodov, ze im napr. slabsie chladi klima tu je teraz ku.va nutne co treba riesit. Tu u nas su dve podozrenia na virus u dvoch zamestnancov roznych servisov lebo treba riesit ludom pi.oviny. Tak bud nieco robim poriadne lebo to necham tak nech to dopadne ako chce. Preco ja mam riskovat v servise svoj zivot a zivot mojej rodiny a ini ma vyzyvaju na zodpovednost voci oststnym, kde je ta spravodlivost? Povedia mi ty si nakazil ostatnych a odpoved bude ty si dovolil nakazit mna.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uznavam.

Z alibistickych vyjadreni poistovni je ale zjavne, ze sa budu vykrucat ako kliest z kozucha - budu spekulovat AKO DLHO mas neplatnu STK, ci ma akekolvek poskodenie auta / technicky stav nejaky priamy suvis s nehodou (prelozim to ? kazdu jednu velku poistnu udalost budu hnat cez znalca, budu pozerat na kazdu jednu drobnost a'la pneumatiky nezapisane v technicaku, nehomologizovane doplnky spojler na kufri alebo prahoch, stav tlmicov [!!!], stav brzd [!!!] a vyrataju ti ze by si bol zastavil keby si mal lepsie tlmice a jasne ti dokazu ze by si nepresiel cez STK keby bola otvorena)...

Pozrite, ja viem ze sa nam, sudruhom obyvatelom, tento stav nemusi pacit. Ja viem ze to nie je idealne, ze štát nemoze ratat s kazdou jednou eventualitou atd. Ja viem ze na cestach je daleko menej aut nez obycajne, ja viem ze mnohi z vas to risknu lebo MfP, ja viem ze mnohi sa na to vyseru, ja viem ze mnohi z vas nemaju inu moznost pretoze maju jedno jedine auto a "musia" jazdit aby uzivili rodinu.

Len vam hovorim ze ked mozete, radsej chodte na ženinom Citroeniku C3 ktory ma platnu STK nez na svojej Fabii ktora nema, ak zena nemusi pouzit auto. A naopak : zenu nepusti na jej starom Citroeniku bez STK ked ty mas auto ktore ma platnu STK ; ak ho uzasne potrebujes pocas tej doby co zena bude prec, nemozes nahodou svoje veci kde musis pouzit auto odlozit o hodinku o dve ?

Len vam hovorim, aby ste nesli na voze bez STK ktory vam zamestnavatel prideli, lebo ked bude treba zaplatit 40 litrov za opravu ten sa bude vykrucat ze on vam auto nedal, ze o vasej jazde nevedel, atd, atd, atd.

Len vam hovorim aby ste si davali pozor. Sakramentsky pozor.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

náš pán priemer prave teraz v tej farebnej bedni : otvoria STK, jeden clovek na 25 m2 v akejkolvek prevadzke, to sa bude dat velmi lahko na STK
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no takze doslo aj na mna...ja mam termen STK/EK v tyzdni buducom, volal som tam ci plati a ze plati, aj ked mozno ne celkom na hodinu jak mam, ze si mozem aj pockat kus, potrebujem riesit nejake veci predtym, nieco mam doma, nieco cakam z eshopy...objednal som to uz cez vikend, ale mam to celkom sibenicne sobotu nedelu dat auto dokopy, ked to kurieri nestihnu do piatku, tak vyletim ze nebudem videt ktora bije, zalozny plan neni, kamenne obchody zavrete lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Bajo,ty este v pohode. Mne prdlo olejove cerpadlo 2 tyzdne pred STK, to ani nestihnem dat rozobrat,nie to este opravit. Musim docastne odhlasit

Teraz som vyguglil:
https://m.topky.sk/cl/10/1877731/Za-zme ... om-Dolezal

Tak odhlasovat asi nebudem :)

Cicmanec, nemaze a strieka olej kadial nema ( nejedna sa o automobil ale skuter)
Naposledy upravil/-a autolaik v 31.03.2020 15:37, upravené celkom 2 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Olejové čerpadlo sa predsa na TK nekontroluje, nie? :3906:
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Dobry den,

prihlasil som auto z cudziny, uz mam aj znacky, teraz mam absolvovat do 15 dni "administrativnu tk+ek" (uznali mi ceske).

aka je sankcia-pokuta (ak by nebol mimoriadny stav), ak by som to nestihol v tejto lehote?


PS: bol som na stk, povedali mi, ze objednat sa neda, lebo su vybookovani na 3 tyzdne, ale ze sa mozem postavit do radu a cakat (ze je predo mnou 10 aut).

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jozef108 a 115 neregistrovaných