Zmeny TK a EK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Zmeny TK a EK

Príspevok od používateľa seven »

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chvalabohu sa nebudem musieť trepať s prívesom O1 za osobné auto do 750 kg každé dva roky na STK, a tiež sa nezmyselné sankcie znížia. Pán Boh im osvietil hlavy pokazené prázdne. :4012:
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Tie sakncie maju aj mali zmysel - pravidelne odvadzat eura spravnym smerom. Sranda bude ak nechali pokuty za neabsolvovanie TK stale radovo vyssie ako pokutu za neplatnu kontrolu ked cloveka nacapu v premavke profesionali.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Starostlivosť týchto hajzlíkov je dojemná.Že auto na ceste nutne musí kontrolu mať je OK.Trest že kontrolu nemá auto mimo prevádzky a je trestané,je už čisté svinstvo.To toho je totiž velké ho...o každého,prečo auto na mojom pozemku či v garáži stojí a nejazdí.
Že páni hajzlíci nevedia urobiť poriadok z autami vrakmi po sídliskách,je iný problém.Máme 150 debilov v parlamente,tak nech ako vedlajší produkt povedla zlodejiny sklohnia,a iný hajkzlíci zase zákon vymôžu.Aparát v tomto kleptomanistane je obrovský,nech si robia aj svoju robotu tak ako treba.
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Emisné plakety

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Mám otázku odkedy sa budú lepiť tie EMISNÉ PLAKETY? + Koľko budú stáť, alebo to budu lepiť automaticky pri EK?

Vopred Ďakujem za odpoveď :)
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Preco by sa mali lepit automaticky? Emisne plakety sluzia na identifikaciu emisnej triedy konkretneho auta, pre povolenie vstupu do konkretnej emisnej zony v meste.
Na Slovensku pokial viem zatial taketo zony nemame.

A napriklad v Nemecku si musis takuto nalepku zaplatit. Nikto ti nic nelepi automaticky ani zadarmo.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

flyte Ja viem že na slovensku zóny ešte nie sú ja sa pýtam že v tom článku je o tom písane ale nie je tam rok kedy to začnú lepiť
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

A preco preboha by to mali lepit ak nemame zony? Odpoved na tvoju otazku je, ze to zacnu lepit po tom, ako nejake zony na SK mat budeme.

Zaroven v kazdej europskej krajine ta nalepka vyzera inak, a kazda krajina vyzaduje svoju. Cize SK nalepka ti aj tak bude nanic.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviete čítať? je to hneď na začiatku toho článku
"Slovenský parlament minulý týždeň v treťom čítaní schválil úplne nový zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v cestnej premávke, ktorý od mája tohto roka nahradí doterajší zákon č. 725/2004." :40bd: :40bd:
Teda všetky popisované zmeny začnú platiť od dátumu účinnosti tohto zákona
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A co tym chces oco povedat? Inak ja tam nevidim ziadnu prevratnu zmenu....Nic co by sa mna ako majitela bezneho auta dotklo. STK rovnako, EK v podstate rovnako, plakety fajne bude dalsi poplatok za nalepku.... Konec.... Skoda ze tam nevidim ci uvolnia podmienky na otvorenie novej stanice stk.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Uvoľnia, ale počet bude stále regulovať ministerstvo, keďže v ČR sa veľmi neosvedčilo, aby mohol dávať pečiatku každý Lojzo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je zaujímavé že v Nemecku je počet STK na počet aut cca 100 x vyžší a tam problém z Lojzom nemajú.Asi to bude v niečom inom
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Keď mám ísť s motorkou v decembri 2018 na STK ... tak po novom (po máji) to môžem ignorovať a ísť až v 2020, keďže to pretiahli na 4roky?
Jej platnosť skončí 12/2018 čo sú 2 roky po kontrole .... podľa platného znenia zákona však treba opakovať STK po 4 rokoch.
Vie niekto jak to bude? s tým prechodom?
či tak jak prechod vlády z Fica na Fica??
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai : chcel som tým povedať ,že Speedy123456 sa pýtal na úplnú zbytočnosť- to čo chcel vedieť mal hneď v prvej vete článku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Hondar osobne si myslim ze zakon nebude platit retrospektivne, t.j. teraz na STK ako v karticke a potom o 4 roky

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak, Google [Bot] a 83 neregistrovaných