zmena terminov STK a EM od 20.5.2018

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
pcamaro
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.04.2007 23:42
Zdieľať na Facebook

zmena terminov STK a EM od 20.5.2018

Príspevok od používateľa pcamaro »

Zmena Vyhlášky č. 137/2018 Z. z. Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti v oblasti technickej kontroly vozidiel. Ta plati od 20.5.2018 a podstatnym sposobom upravuje terminy absolvovania pravidelnych technickych a emisnych kontrol vozidiel.

Zakladne info: https://autobild.cas.sk/clanok/216013/7 ... aign=cross

Informacie som si overil a dostal odpoved z TESTEK, a.s., poverenej technickej služby technickej kontroly vozidiel.

tu je: http://www.ivanovce.eu/testek.docx

ls
[img][/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uvidíme,zákon máme,ale ten máme a zakazuje napr aj kradnutie,a kradne celá verchuška nakomplet vrátane tých,čo tieto zákony schvaľujú.Ibaže...čo je dovolené bohovi,nie je dovolené volovi.takže som nesmierne zvedavý ako sa naplní bod 6
Zákaz tuningu a demontáže filtrov pevných častíc
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tuning - chyba nie je v tuningu - sú krajiny kde si auto môžete legálne prestavať dľa svojej vôle - ale v hlave - s právami ide aj zodpovednosť.

Filter častíc - super myšlienka - ekologia... v praxi nedotiahnutá - má to byť lacné,ľahko a lacno opraviteľné keď už ide o zdravie že... a výsledok je že ľudia konajú v podstate logicky. Chce to "opraviť" na začiatku, neverím že ak sa vie letieť na Mars nevie sa vymyslieť to trošku inak, povedzme aj nejakou dohodou naprieč automobilkami...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ak by som to mohol porovnať s Dánskom, tak by mohli odkopírovať aj predpis upozorňujúci majiteľa vozidla o tom, že sa blíži jeho termín absolvovania technickej kontroly. Mne príde e-mail asi 3 mesiace pred skončením platnosti STK a EK a asi týždeň pred ešte jeden. Takže STK a EK neabsolvuje len ten, kto naozaj nemôže, alebo nechce. Nezabudne nikto, lebo každý je upozornený a tým pádom nehrozia žiadne pokuty.

Avšak ten e-mail nie je hocijaký, ale prihlasujete sa svojím ID číslom z preukazu totožnosti, ktorý mimochodom v Dánsku vôbec neobsahuje fotku :) Čo je ôsmy div sveta v roku 2018... A heslo zadávate prostredníctvom tzv. NEM ID karty, cez ktorú sa prihlásite aj do hociktorej štátnej inštitúcie, alebo do svojho bankového konta. Už funguje tá e-ID funkcia na Slovensku? Však to stálo len miliardu eur.

Ďaľšia vec je zaujímavá - na Slovensku lepia nálepky s dátumom expirácie STK a EK, v Dánsku nalepia len jednu a je tam logo tej STK stanice, kde robili kontrolu so súčasným rokom. Všetky informácie o aute, technické údaje, údaje o poistení, zaplatení dane z vlastníctva auta atď. nájdete na https://www.nummerplade.net/ kde si aj viete skontrolovať, či neboli stočené km. Zatiaľ som cez tento web "skontroloval" pár sto áut a nenašiel som ani jednu manipuláciu s km...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Krajina zaslubena! Kupujme vsetko z danska, nikto tam nestaca!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A čo by sa tým riešilo ?,stočí sa to tu.Ak chcú aby sa nestáčalo,musia vydať zákon o povinnosti stáčať.Od tej chvíle už nikto nestočí,tu to proste takto funguje,čo sa nesmie robí každý,čo je povinné nerobí nikto ani za ten svet
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Normalne neverim ale ta banda z min. dopravy zrusila TK na male voziky. konecne aspon nieco.
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Malý prívesný vozík

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Ahojte

Mám otázku 12.4.2018 sme boli z naším vozíkom na STK (platnosť do 12.4.2020). Vozík je do 250kg, (čiže je to do 750kg).

A moja otázka znie, či treba ísť v 2020 na STK keď tento zákon už platí?
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

To sa vážne pýtaš?!
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nie chvali.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

rozmery pneumatik spojler vyfuky to plati uz davno.kto si co nahodil dal to zapisat do tp.gol bude ze si niekto kupi mercedesa c 220cdi s amg packetom z vyroby.budu aj vyfuky spojlery.alebo sused ma audi q5 abt uprava z vyroby motor 2.0 tdi.v zadu funkcne 4 vyfuky.potom co ma robit.toto v to nema zapisane max tak v serviske.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: nahradnediely90 a 55 neregistrovaných