Zmena oleja VW Passat B8

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Zmena oleja VW Passat B8

Príspevok od používateľa herin »

ahojte,
Chcel by som sa poradiť ohľadom oleja do môjho auta.
Kedže môj Passat B6 už mal na počítadle km pekný nájazd/330 000km po 9 rokoch/ tak som nešpekuloval a opäť som zakúpil nový VW Passat B8 1,6 TDI. Prvých 30 000 km som až po prvú garančku v značkovom servise olej vôbec nekontroloval.
Nejak na jeseň som mal cca 15 000 km od garančky a tek že pozriem na mierku kolko je tam oleja..skoro mi oči vypadli a na mierke bol olej na totálnom minime..tak som rýchlo dolial ten čo som mal doma ešte z B6tky Castrol LL 5W-30..Tento olej som používal dlhé roky v predošlom passate a ani pri takom nájazde nezožral motor od výmeny po výmenu za 30 000 km ani kvapku oleja..
Dosť som bol udivený z toho, že za 15 000 km zožral nový motor cca podla doliatia 0,7 deci oleja a začal som uvažovať či v značkovom servise mi doliali olej po maximum-neviem koľko ho tam po garančke bolo, takže nemôžem nikoho obviňovať..ja som tam dolial henten castrol,ale potom som zbadal, že oni mi tam fukli Shell LL 0W-30..
Je možné, že kvôli zmene viskozity aj značky oleja začal motor "žrať" olej? aký je podľa vás lepší?ten čo tam dali oni s tou viskozitou alebo ten čo tam bol pôvodne od výroby Castrol 5W-30..myslíte, že keby som sa vrátil k môjmu aj časom overenému oleju a teda čo tam bol aj od výroby tak by prestal žrať olej tak ako moja predošlá *B6 ktorá olej nežrala s tým castrolom vôbec?ďakujem za odpovede a rady..
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Auto ktoré papá olej nerozlišuje 5W a 0W . . to len ľudia si myslia že hej :41c2:

Rieš príčinu spotreby oleja :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To až takto jednoduché nie je.Po určitú hranicu velmi rozlišuje,nazval by som to bod zvratu.Kde sa dá ešte vrátiť k stavu bez spotreby alebo pokračovať a to už iné než oprava nedá do poriadku.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Takže keď dá OW alebo 5W . tak sa niečo zmení ?
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

mhlavaty napísal:To až takto jednoduché nie je.Po určitú hranicu velmi rozlišuje,nazval by som to bod zvratu.
toto je podľa mňa jasná odpoveď :
Ako je možné, že nový moderný motor spotrebúva olej a výrobcovia v návode na obsluhu tvrdia, že spotreba až jedného litra oleja na 1.000 prejdených kilometrov je v norme. Liter je samozrejme prehnané množstvo, ale je to jednoznačný alibizmus zo strany výrobcov a vyhýbanie sa zodpovednosti.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj 30 rokov dozadu to bolo v navode
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno niečo alibizmu v tom aj je,ale je vyvolaný nutnosťou sa aspoň sčasti chrániť pred spormi so zákazníkmi.Je nemysliteľné aby vysvetlovali svojim zákazníkom...tu pozrite,takto je riešený váš motor,pretože vy tlačíte na výkon spotrebu a x vecí,únia nás bije a tlačí do riešení na hrane možného,majiteľia chcú zarábať a my máme čo,hodiť si mašlu ? robíme čo sa dá,lavírujeme na hrane žiletky,tak sa nečudujete.Je to prienik možného,kompromis stoviek požiadaviek,všetkému sa vyhovieť nedá,ale dá sa všetkým slúbiť a dá sa klamať.Ak už nepoužijeme - je to nutnosť
Nie je až taký problém sa v tom orientovať,teda aspoň motorárom.Techniku je väčší problém oje.kabátiť,ľudí ? no problém,už sú aj tak osprostený zo všetkého a nemajú potuchy čo je pravda a čo lož
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Spočiatku som pri svojom aute tiež skušal rozne oleje a viskozity.... ;-)
Nakoniec som sa vrátil k oleju,ktorý predpisuje vyrobca :coffe:
s intervalom výmeny 10 000 km...
Motor ma 200 000 nabehane ,vykonovo stale na špičke, olej nežere , vnutri čistučky,bez fliačika karbonu...

Pochopil som,že mazanie motora nie je len o mazani kĺukovky a otačajucich sa časti.... :) :4012:
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

LOCHNESS napísal:
Ako je možné, že nový moderný motor spotrebúva olej a výrobcovia v návode na obsluhu tvrdia, že spotreba až jedného litra oleja na 1.000 prejdených kilometrov je v norme.
Niekto tu chce donekonečna stláčať spotrebu smerom nadol. A ono to ide, na úkor niečoho iného ... http://www.autoforum.cz/technika/motory ... podezrely/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to celkom zrozumiteľne písané a možno to pomôže mnohým ľudom veci aspoň trošku chápať.Motor má určený olej ktorý vyhovuje najviac,čiže motor s ním dosahuje najviac plusov a najmenej mínusov.Z pohladu požiadaviek výroby,ktoré sú zase limitované inými požiadavkami,takže pozor..vy tam nehráte žiadnu rolu mimo platenia.Nepremyslená zámena oleja ten pomer vie zmeniť celkom dramaticky.Samozrejme motory sa opravujú,otvárajú a tak sa aj odhaluje vplyv (dôsledky) pre variantu A až Z rôznych olejov,dĺžok výmen atd. Má to jedinú chybu,trvá to roky a je potrebný určitý počet prípadov aby z vecí ktoré sa opakujú ako cez kopirák kým to dostane formu poučenia,zistenia že niečo platí a takto a takto funguje.Asi je zbytočné písať aký veľký "vedecký" potenciál sa v dnešných dielňach skrýva kedže úloha č 1 je presne ako u výrobcu,utrhnúť z koláča čo sa dá a lavírovať v priestore od mantinelu po mantinel aby bol najvyžší ekonomický výnos.Niekomu sa môže zdať že požiadavky EU idú proti výrobcom,ale to tiež úplne tak neplatí.Pretože je to iba varenie žaby a nič viac,kým to ľudia pochopia sú uvarený a do svojej mobility uvolňujú kolosálne čiastky zo svojho rozpočtového koláča.Ak kedysi človek zo svojeho príjmu na mobilitu minul nejaké percento a spústa domacností dokonca nič,tak dnes sú to peniaze ktoré hýbu ekonomikov krajiny.Ludia si o ani neuvedomili,ale dnes sú neschopný bez mobility existovať úplne.A ak ste na niečom bytostne závislý....je to v tom slove..ste závislý.A musíte aj posledné peniaze vyvaliť za to,na čom ste závislý.Armáda analytikov dekóduje s presnostou na atóm čo a ako na vás
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

vsevetko napísal:
LOCHNESS napísal:
Ako je možné, že nový moderný motor spotrebúva olej a výrobcovia v návode na obsluhu tvrdia, že spotreba až jedného litra oleja na 1.000 prejdených kilometrov je v norme.
Niekto tu chce donekonečna stláčať spotrebu smerom nadol. A ono to ide, na úkor niečoho iného ... http://www.autoforum.cz/technika/motory ... podezrely/
Čital som ten članok pozorne a je v ňom uvedené , že vyrobca ZAMERNE konštrukčne zväčšil voľu medzi piestom a valcom
s umyslom aby tamade presakoval olej a tým sa znížilo trenie v motore a tým padom klesla spotreba paliva .... :42f8:

Lenže ľudia väčšinou nechodia na toto a podobné fora a žiju v predstavach nesmrteľnej výdrže motorov Š 736 /Felicia/ a
1.9 Tdi Octavia I a naivne si myslia, že v Škodovke robia taketo motory doteraz .... :::
A že ked si kupia nový vehykel automaticky na 20 rokov pokoj ,
len tankovať a jazdiť... :40bd:
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Mr.Hlavatý napísal ste, že sa tá spotreba oleja dá zvrátiť?viete mi napísať ako?stačí ked prejdem späť na olej ktorý tam naliali v továrni-teda čo tam bol od novoty po prvú garančku?
Myslím, že do passatov lejú Castrol 5W-30..a s týmto olejom ako som písal mi v predošlom aute od výmenu po výmenu nezožral ani kvapku oleja za 30 000km a auto má aktuálne 340 000 km..
Taký olej som mal aj prvých 30 000 km v tejto B8čke a tiež nezožralo nič..jazdy sú stále rovnaké 10% mesto 90% dialnica a BA obchvat..
Osobne si myslím, že by to mohla spôsobovať iná viskozita oleja..ale nie som si naisto 100% istý..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

............
Naposledy upravil/-a laco1871 v 21.01.2019 07:46, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

......
Naposledy upravil/-a laco1871 v 21.01.2019 07:47, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

herin napísal:Mr.Hlavatý napísal ste, že sa tá spotreba oleja dá zvrátiť?viete mi napísať ako?stačí ked prejdem späť na olej ktorý tam naliali v továrni-teda čo tam bol od novoty po prvú garančku?
Myslím, že do passatov lejú Castrol 5W-30..a s týmto olejom ako som písal mi v predošlom aute od výmenu po výmenu nezožral ani kvapku oleja za 30 000km a auto má aktuálne 340 000 km..
Taký olej som mal aj prvých 30 000 km v tejto B8čke a tiež nezožralo nič..jazdy sú stále rovnaké 10% mesto 90% dialnica a BA obchvat..
Osobne si myslím, že by to mohla spôsobovať iná viskozita oleja..ale nie som si naisto 100% istý..


Je to myslené tak,že u motora kde bol správny olej a nepapkal ho,a došlo k zmene ktorá priniesla aj spotrebu,sa v prípade skorého zistenia dá "beztrestne" vrátiť na pôvodný.Ak sa s tým neotála,a motor sa ešte nestihol zmeniť k horšiemu fyzicky.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní