Zmena odklonu kolies po znížení

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3379
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

A 4 asi ťažko má McPershon... lol
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kristiantomsu: Nevyrieši nič.
Lebo najprv by potreboval jedno samotné pôvodné rameno, alebo ešte lepšie obe aby si pre každé mohol urobiť prípravok

Potom potrebuješ podla katalogov nájsť vhodné uloženie do rameno aby malo šírku ako v tom originále a tiež priemer otvoru, vonkajší primer by mohol byť mierne odlišný - neviem možno vyrába nejaká firma ako powerflex

Další oriešok bude čap - potrebuješ samotný čap, ktorý bude mať zhodný typ uchytenia ako origo

Potom ešte potrebuješ kúpiť vyrobiť zavity aby si mohl nastavovať dlžku toho ramena

Ked to všetko máš môžeš začať vyrábať...

Iné je vyrábať rameno pre auto, kde sa to rameno predáva iba ako celok (Audi A4)
A iné je vyrábať rameno, kde sa ako ND diel dá kúpiť samotný čap a tiež samotné uloženia / silenbloky ramena

EDIT: tak našiel som ešte inú možnosť - predáva sa samotné uloženie horného ramena s excentrom pre zmenu odklonu, udajne by to malo pasovať aj na B8
https://www.silentbloky.sk/a4-95-04-2wd ... yuretanove
kristiantomsu
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.10.2020 16:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristiantomsu »

Ako by sa to nastavovalo pomocou tých silenblokoch?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No kamarát , keď na tej fotke nevidíš ako sa to nastavuje tak asi vysoko rúbeš - je tam excenter. Doteraz si si to menil sám , alebo ti to niekto robil ???? Lebo s tvojimi vedomosťami aby si sa nedostal do prúseru. predsa len ak ti prdne v 90ke niečo na prednej náprave. :3906:
[img]https://www.silentbloky.sk/9301-large_d ... 03GBLK.jpg[/img]
kto to ešte nevidí???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kristiantomsu
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.10.2020 16:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristiantomsu »

Chápem že sa musia vymeniť okej že sa to tým kľúčom otáča a pomocou toho sa to nastavuje... chcem vedieť či sa to nastavuje ešte pred tým ako sa rameno namontuje alebo to je možné aj potom a tiež by má zaujimalo či je tam možnosť že sa to počas jazdy nepretoci. A áno doteraz som si všetko na aute robil sám...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak či tak musíš ísť na geometriu, kde komplet nastaví aj odklony + zbiehavosť a zatiahne, pretočiť by sa to nemalo. Kopec áut má excentrické nastavovacie prvky na napravách.

Najrozumnejšie riešenie je stále to vrátiť do pôvodného stavu.
Aspoň vidíš koľko patálií spôsobilo chcieť mať auto nižšie o 3-4cm
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len doplním točiť by si s tým nemal ty ,ale mechanik na geometrii. Nepretočí sa to počas jazdy lebo to má aretáciu.
A stále sa ti môže stať, že niektorý prvok geometrie sa nevojde do limitu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Prečo si si nezistil dopredu čo obnáša to zníženie podvozku?Už si zistil, že asi len výmenou pružín nedosiahneš to čo si chcel..Kadejaké tuningy čo sa týka zníženia podvozku nikdy nie sú len o jednej veci..tam sa mení kopec dalších komponentov čo stojí nemalé prachy..
Ako tu niekto písal predomnou-vráť to do pôvodného stavu a ušetríš si kopec nervov a myslím aj prachov..
Niekto tu písal, že plno tuningových obchodov skončilo..ani sa nie je čo diviť. Predávali kadejaké neschválené veci, ktoré veselo tuzeri montovali na svoje vehicle..lenže príd teraz na stk s nejakým laminátovým sajrajtom vesmírnych tvarov..ťa hned na začiatku otočia..
Ja osm si na stk priplatil kvôli opakovaniu len za to že folia na zadnom okne bola aj pod brzdovým svetlom/ktoré mimochodom svietilo úplne normálne/ ale že to znižuje intenzitu..
Síce neviem čo si tam všetko teda menil, ale stačilo kúpiť toto..
https://autotechnik.sk/nastavitelny-pod ... -4x4/p3036
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som radšej
zväčšil svetlú výšku o
4 cm...znižovanie je kktina
Dá sa znížiť auto aj tak,že sa namontujú na neho menšie kolesá,. lol
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal:A 4 asi ťažko má McPershon... lol
to som poznamenal mne sa to tiez nezdalo no ak to nahodilo taky obrazok tak co uz.

pritom doma sem tam parkuje uz skoro rok a pol taky kombik B8 2015 2,0tdi 100kw ad blue.no doteraz som to ani ja ani nikto nevsimal.len sa obzrela technika pod kapotou.je to nezaujímave auto kupilo sa to koli cene a malo km na bezne behacky.len raz som to mal doma na zdvihaku po kupe ked sa to obzrelo ci nieco neni poskodene alebo ci nieco nezacina korodovat a predbezne sa to steklo voskom.a odvtedy si to zdviha len majitel ak to prezuva.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní