Zmena emisnej triedy v TP

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Zmena emisnej triedy v TP

Príspevok od používateľa marvolo »

Ahojte, ake doklady treba na zmenu emisnej triedy v TP? Staci ziadost a samotny technicak?
Momentalne ma auto v TP Euro4, ale splna aj limity Euro6 (v zatvorke emisie auta z TP)
CO:1,00 (0.389)
NOx:0,06 (0.035)
HC:0,10 (0.029)

Vdaka za odpoved.
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

mal by si mat v kolonke 49 V.9 (ja mam "70/220*2003/76B")
podla tohto zoznamu potom zistis aka norma to vlastne je: emisna-norma-t17207.html

Zase som niekde videl spravy o tych novych nalepkach z emisnej kontoroly s cislom normy, a zo zvedavosti som skontoroloval aku normu vlastne splna moje auto. Podla udajov (v TP kolonky 51.1-51.3) zistujem ze splna EURO 6 ale v den vydania TP bola asi 4ka maximum.

Inac po spravach z Ceska o chystanych absurdnych poplatkoch za "neekologicke" auta by ma aj tak zaujimalo, ci na slovensku je vobec mozne zmenit udaje v TP o emisiach, po upravach motora. Napr. upravit youngtimer aby namiesto EURO 1 realne splanal EURO 4, spravit emisnu a zmenit udaje v TP.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no aj mna by to zasujimalo menil som na crome inay motor co mal karburator za strevovanim plus iny vyfuk s katalizatorom a co teras vsetko bavi som zvedavy
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

podla mna mate smolu, jediny komu prislucha zasahovat do vozidla, splnat jednotlive normy je vyrobca, tie limity su stanovene ako maximalne, cize to ze splna nizsie je OK a teda vyhovuje, splnil pozadovanu normu v dobe uvedenia do prevadzky a teda dostal vtedy platnu euro4, jaky je v tom problem ?, v tychto parametroch co pises medzi euro4 a euro6 je vlastne minimalny rozdiel...tyka sa to vyhradne benzinoveho pohonu :41c2:

prakticky aj emisne zony pokial su, tak plakety medzi euro4 a euro6 ziaden rozdiel neni pokial viem...zase, tyka sa iba benzinoveho motora !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no ale je to zaujímavé lebo dnes Euro 4 do mesta pustia, o pár rokov alebo niekde inde nemusia. Rovnako ak vymyslia nejaký "ekologický" poplatok...

Ale ako vraví hore: asi žiadny policajný orgán či nejaký úrad nemôže len tak zmeniť "splňa Euro x " na splňa Euro y. Otázka je na základe čoho budú vydávať tie plakety....
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

Ano je to benzin, no aj niekomu s naftou moze take info pomoct. Zatial vyhovuje EURO 4 ale coskoro to mozno bude EURO 5. Bohuzial uz len prisnejsie to bude. Napr. v pripade mojho auta to je cisto papierova zalezitost, staci pozriet na technicak a je jasne ze sice v dobe vyroby bola vyzadovana len 4ka ale dnes splna aj 6ku... To iste sa moze stat aj niekomu s naftou.

No a druhy pripad co som spomenul, ano je to zasah do vozidla, ale ked certifikovany servis vie dat osvedcenie na "chipnutie" auta s cielom zvysenia vykonu, nevidim dovod, preco by nemohli legalne znizovat emisie.

Tak hrame sa na greenpeace ale budeme sa tvarit ze kupit nove auto je ekologickejsie ako spravit par zmien na starom?

EDIT: nasiel som takuto zmienku o zmene emisnej triedy motora co sa tvari oficialne:
https://www.jiscd.sk/prevadzka-vozidla/ ... a-vozidla/
Je to akoze "Prestavba vozidla"
Len si teraz uvedomujem, ze som nemal zmiesat 2 rozlicne problemy do jednej temy.
Naposledy upravil/-a marvolo v 03.04.2018 19:13, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kriterium si moze vymyslet uradnicka hlava akekolvek...

kolegov avensis 1,8 je euro4, rv 2014, ja mam fiat 2010 euro5, aj taketo existuje, nemyslim si ze ta tojota bude mat v dohladnej dobe problem s vjazdom do mesta, pri troche zdraveho rozumu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nemiesat sem dizel!!! to je iny svet, chcem vidiet jak spravis naftu v garazi euro4 euro6 :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

U benzina sa to nerozlisuje ako u dizla stare opel astry z roku 1992 maju v nemecku zelene nalepky euro 4.kazdy benzin ktory ma vstrekovanie a katalyzator ma automaticky euro 4 hoci aj 30rocny.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Este nech zavedu certifikaciu dielni, ktore mozu opravovat vyfuky. Kto to kedy videl, aby si niekto doma lahol pod auto vymenil zadny tlmic vyfuku. Ved nevie akym momentom ho vyrobca vo fabrike prikrutil... A emisie budu zachranene.

A potom nech zavedu certifikaciu pipikov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných