Zmena EC a dialnicna znamka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Zmena EC a dialnicna znamka

Príspevok od používateľa risofarago »

Ahojte. Chcem sa s Vami podeliť o čerstvú skúsenosť s NDS. Kupovaná ročná známka, následne prepis auta do iného okresu kvôli zmene trvalého bydliska, samozrejme odovzdané staré doklady na DI aj v poisťovni. NDS odmieta napriek potvrdeniu poisťovne, že ide o to isté vozidlo, zmenu v evidencii EČ a odvoláva sa na VIN auta - čo mám dokladovať starým TP, pritom pri kúpe známky sa žiadne VIN auta nevyžadovalo. Premýšľam, či mi stojí za to vysedávať hodiny na DI pre fotokópiu starého TP. Máte podobné skúsenosti?
Danko88
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 20.06.2009 12:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Danko88 »

Ahoj. Ja som pri kupe jazdenky ziatil ze ma platnu rocnu znamku. Tak som po prepise poslal Na nds prefoteny stary a novy tp plus nejaky komentar k tomu a prepisali to. Sice sa to podarilo asi na 3x lebo maju dost obmedzene MB spre odoslanie obrazkov tak som to musel upravovat. Ale podarilo sa. Nevidim dovod preco by tebe neprepisali ked si povodny kupec a majitel
risofarago
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 31.03.2010 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risofarago »

Pretoze nemam kopiu stareho TP ale poistovna mi poslala potvrdenie o zmene EC a ze sa jedna o to iate auto. Toto vsak ako dokaz nestaci :41c2:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

veď prečo by auto nemohlo mať celú existenciu jedno EČ? ale šak to by sa nedali peniaze ťahať od ovčanov...
vexator
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.11.2016 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vexator »

U mna im stacila aj stara biela karta a novy tp. Len aby si overili, ze ide o rovnake auto podla VIN.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

risofarago napísal:Pretoze nemam kopiu stareho TP ale poistovna mi poslala potvrdenie o zmene EC a ze sa jedna o to iate auto. Toto vsak ako dokaz nestaci :41c2:
nemas kopiu seky od pokut alebo hocijakych poplatokv odkladas?to musis mat katastrofa zivot.

chod na DI kde si odovzdal stary tam maju technicaky v archive ktore obdrzali.pekne popros co chces a budes to mat hned a gratis.a na buduce si sprav 3 kopie.preco?lebo sam nevies s cim ta na buduce prekvapi napr stk.ak mas kopiu povodneho vela veci sa riesi lahko.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Ja som dolozil karticku stk zo starou ECV k vozidlu a novy TP z novym ECV. Cisla VIN sa zhodovali,za hodinu om mal zmenu v systeme potrdenu sms-kou.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Skôr by mohli poriešiť aby známka bola trebárs ročná (13mes) od momentu zakúpenia, respektíve znížiť cenu ročnej známky od polovice roka
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To nespravia.boli by sme prvý v európe kto také niečo spraví a také male slovensko nemôže vytŕčať z radu lol
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

ivko1 napísal:Skôr by mohli poriešiť aby známka bola trebárs ročná (13mes) od momentu zakúpenia, respektíve znížiť cenu ročnej známky od polovice roka
Čoskoro sa dočkáš "spravodlivejšej "dialničnej "známky"
Kolko km zješ ,tolko peňez vy se..lezie z teba.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vcera som sa bavil s nemcom ze zacnu aj oni uz s nalepkami dialnicnymi.ale ze nemci budu mat ulavu na cestnej dani co platia.tak mi povedal ze ano bude nizsia cestna dan ale automaticky si vymyslia nieco ine ako si tie peniaze nemecko udrzi.skratka lacnejsie to nikdy nikde nebude.jedine zeby auta prestali jazdit.oproti roku 2011 je naval aut na hlavnych dialniciach v europe o 40 percent vacsi.pamatam rok 2007 ked som zacal robit mimo sk cesta munchen wien to sa dalo krasne tahat bez brzdenia a obmedzeni rychlosti.
timuro
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.07.2017 10:09
Bydlisko: Zlaté Moravce
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timuro »

aj oni musia niekde nahrabať peniaze aby mali na dávky pre migrantov, nebudeme si tu klamať, no je to tak
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ved preto nam aj rakusaci posielaju pokuty.a domaci sa teraz trasu hlavne pohranicny.zacali neskutocne danove kontroly aj na beznych obcanov.stacilo ze niekedy hoci aj 15 rokov dozadu robil v nemecku svajciarsku alebo mal tam firmu a nezaplatil vsetky dane postupne posielaju seky.a palky su tam aj cez 50000euro.
karcika
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19.07.2016 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcika »

kazda krajina potrebuje na chod peniaze a kazda ich ziskava inak
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

este ze na sk mame danovy raj.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], nahradnediely90 a 44 neregistrovaných