Zlý studený štart

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blind3r
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.07.2019 12:43
Zdieľať na Facebook

Zlý studený štart

Príspevok od používateľa blind3r »

Zdravím, jedná sa o motorizáciu 1,6 fsi, vždy ráno ak je teplota vonku okolo 0°C a menej tak auto nikdy nechytí na prvý krát, motor len pretáča a je jedno ako dlho štartujem nič sa nedeje. Následne pri druhom pokuse auto vždy nabehne bez problémov rýchlo a hladko. Na aute bolo menené nedávno vysokotlakové čerpadlo, sviečky, baterka. Tankujem iba 100 oktánový benzín dávam VIF aditívum. Nemohlo by to byť čerpadlom v nádrži? Vopred ďakujem za rady.
Naposledy upravil/-a blind3r v 13.11.2020 21:08, upravené celkom 1 krát.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Čo tankujes?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zeby palivo sposobilo takuto vec ? Na benzine kde ho proste podpalim iskrou a hotovo, to palivo nema na vyber ci hori alebo nehori, proste bude horiet ked ho podpalim ?

Navyse je jasne ze medzi tymi dvomi startami sa palivo nevymeni.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Zase mudrujes ?:zg282: narážal som na vstrekovace ,lebo u tohto motora nie sú večné a je tam predpísané tankovať min.98 a E5 ! :zg282:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mp3turbo napísal:zeby palivo sposobilo takuto vec ? Na benzine kde ho proste podpalim iskrou a hotovo, to palivo nema na vyber ci hori alebo nehori, proste bude horiet ked ho podpalim ?
Palivo može horieť a nemusí. Velmi smutná skúsenosť, teraz čerstvá s benzínom v poondiatom krovinoreze. Už ma pleco bolelo od štartovania a.... nič Po vyliatí "benzínu" a naliatí nového štart na prvé potiahnutie. E 10 je už žbrnda a nie palivo, dergraduje už po mesiaci. U zadávatela to ešte zhoršujú tie písmená na konci značky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ti vyprchal benzin a zostal v karburatore olej ...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tri x napumpuj a štartuj, potom vyčisti karburátor a zase 3x napumpuj a štartuj, potom vyšroubuj sviečku vytras palivo z valca celé vyfúkaj kompresorom a štartuj. Neeeeeeeeee, autu to nevadí, ale do náradia čo má robiť už kupujem len Vervu za euro šestdesiat.
Ale myslím že zadávatel má problém inde.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Zase mudrujes ? narážal som na vstrekovace ,lebo u tohto motora nie sú večné a je tam predpísané tankovať min.98 a E5 !

no jasne :) vysvetli prosim tie vstrekovace. Palivo rovnake, vstrekovace rovnake, prvy start nic monohomnoho sekund, o pol sekundu okamzite.
???
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
blind3r
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.07.2019 12:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blind3r »

Mateusz737 napísal:Čo tankujes?
práveže tankujem 100 oktán vyše roka a taktiež dávam vif super benzin aditivum. Jediné čo ma napadá či to nieje palivovym čerpadlom v nádrži.
pk84
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.06.2020 13:04
Zdieľať na Facebook

problem so startovanim

Príspevok od používateľa pk84 »

Zdravim Vas,
ja mam podobny problem - diselovy motor.
Pri startovani mam zvuk "cukania" ako ked je vybita bateria-ale nie je, lebo bola menena a kontrolovana tak mam podozrenie ze to moze byt starter ale nie som si isty.(pred par dnami bola vykonana rocna kontrola vozidla)

problem ale mam len pri prvom "rannom" startovani vozidla - kedy mi motor naskoči tak na 2-3-krát. Od toho momentu mozem auto vypnut a znova naštartovať kolko chcem a štartuje normalne, hladko. Ale akonahle je auto "dlhšie" vypnute (cez noc) tak to prve štartovanie je problem.

Vedeli by ste prosim poradit ? dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mp3turbo napísal:>> Zase mudrujes ? narážal som na vstrekovace ,lebo u tohto motora nie sú večné a je tam predpísané tankovať min.98 a E5 !

no jasne :) vysvetli prosim tie vstrekovace. Palivo rovnake, vstrekovace rovnake, prvy start nic monohomnoho sekund, o pol sekundu okamzite.
???
ina logika startu, ina davka, prvy neuspesny start=iny algoritmus mozno nekuka tolko na emisie lol

a mozno len kanagon zo vstriku odfukne ten prvy prud, ktovie, ked to potrebujes, tak si to kup
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

benzin ma supercistivu schopnost, tam ziadny kanagon nezostane. Takisto neobstoji ani myslienka problemoveho cerpadla v nadrzi lebo prvy start toci 10 sekund alebo 30 sekund a okamzite za nim druhy start ide na brnk.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najdi si moju temu o zalepenom cerpadle, opytaj sa automechanikov co riesia polymerizovany benzin, pochopis sam jak si strasne mimo :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných