Zlý chod motora na Benzín na LPG bez problémov

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dt18
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.12.2018 22:46
Zdieľať na Facebook

Zlý chod motora na Benzín na LPG bez problémov

Príspevok od používateľa dt18 »

Dobrý deň, určite to tu bolo už rozoberané X krat ale aj tak za každú radu dopredu ďakujem :) Mám dvojkovú fabiu 1.4 16v LPG Elpigaz a mám nasledujúci problém: pri studenom štarte na benzín auto neskutočne trhá a cuká pri zohriatom je to o trochu lepšie no aj tak hrôza a des pri LPG ide ako hodinky .......... dnes som vybral palivové čerpadlo vyčistil nádrž ktorá bola neskutočne zadrbaná a vymenil palivový filter a prilial Pro-Tec Fuel Line Cleaner na prečistenie palivoveho systemu no problem pretrváva. Auto som kúpil 2 tyždne dozadu a rady od špecializovanich odbornikov typu :benzin časom straca na kvalite a treba jazdiť aj na benzín a neviem čo ešte už davno viem takže dobredu ďakujem ked sa dostaneme čo najskôr k jadru problemu :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tvoje porovnania su mimo reality pretože porovnavaš neporovnateľné..
Inými slovami , nepíšeš , že Tvoje auto sa dá naštartovať výlučne len na LPG / na starých podtlakových tzv. mixer systemoch sa to dalo/ píšeš , že STALE štartuješ len na benzín.

Štartovanie a volnobeh na benzín , nema vobec nič spoločné zo systemom LPG , ani to, že v aute je LPG , chod motora na benzin , nijako neovplyvňuje.

Preto uvažujme o probleme v tom zmysle ako by tam LPG vobec nebolo.
Takže : zlý studený štart na benzín ..príčiny. :2f93:
dt18
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.12.2018 22:46
Zdieľať na Facebook

Zlý chod motora na Benzín na LPG bez problémov

Príspevok od používateľa dt18 »

ano no predsa tam to LPG je a predsa ma LPG vplyv na niektore klasicke problémi ktore nastavaju pri jazde na LPG :) takže kvoly tomu som to dal sem a nie do benzinu a stavim sa aj keby som to dal do benzinu a napisal by som tam že auto ma LPG tak niekto podobný tebe by ma odkázal do tejto sekcie LPG,CNG-Hybrid no v každom pripade dakujem za komentár ktory k ničomu nepomohol ............. dalšia pod otazka skušal už niekto demontoval vstreky na 1.4 16v prípadne videl niekto niekde na nete nejaký návod alebo video ako to prebieha ? Za odpoveď ďakujem :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laco1871 napísal:....Štartovanie a volnobeh na benzín , nema vobec nič spoločné zo systemom LPG , ani to, že v aute je LPG , chod motora na benzin , nijako neovplyvňuje.
toto plati tak na mechanickom karburatore, ale je uplny nezmysel pri motore so vstrekovanim, riadiacou jednotkou, katalyzatorom atd, je to presne naopak ako laco pise, proste viac uz byt mimo ani nejde...

postup riesenia problemu:

navsteva plynara nez sa cohokolvek na aute chytis, ten posudi pripadne doladi zmes, aby zodpovedala potrebam prevadzky na benzin :41c2:

co mozes urobit predtym je maximalne tak obmenit palivo v nadrzi, aby si vylucil banalnu pricinu

ty to doma nijako nevyriesis, iba budes strielat do tmy a stracat cas a peniaze, auto montazou lpg neprestava byt benzinove, cielom je aby vsetko slapalo bez toho aby si poznal rozdiel ako uzivatel pri prepnuti medzi palivom, to proste neni mozne bez dozoru odbornika v servise, cize nie iba na montaz ale aj na kontroly sa chodi :41c2: , kto nato serie, alebo zle trafil do dveri, riesi problemy a opravuje, miesto toho aby jazdil
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dt18
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.12.2018 22:46
Zdieľať na Facebook

Zlý chod motora na Benzín na LPG bez problémov

Príspevok od používateľa dt18 »

Ďakujem bajo asi máš pravdu dnes sa tam objednám a dám vedieť ako to dopadlo. No v každom prípade mám podozrenie ze to môžu robiť zanesene vstrekovače. A keď sa to potvrdí robiť si to budem v každom prípade sám, tu som našiel dobrý návod https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/ ... ovace.html
A myslím ze to zvládne hádam každý.... A ďalej už len ostáva a to hádam to podstatnejšie demontáž a montáž vstrekov a myslím ze to až taký problém nebude a niečo vymislim :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mas novu macku vo vreci, to je cely problem, vybrat vstrekovace u mpi neni problem, maximalne ako na akom aute s pristupom, to tam je iba zasunute cez okruzok a poistene, ciadna veda, ja len ze ten sopel - polymerizovany uhlovodik ked mas na vstrekoch, ako vies ze nemas vo vedeni? v cerpadle? v nadrzi? :41c2:

mam vyskusane ze technicky lieh ten sajrajt rozpusta, pred par rokmi som daval obcas E85 v cesku do nadrze ako prevenciu, ovsem uz to tam je problem kupit, kopa cerpaciek s tym skoncila lebo dane sa zmenili a ta biozlozka rychlo degraduje...apropo to je aj pricina problemov mozno u teba :41c2: , bio v benzine urychluje jeho rozklad, mozes sa podakovat mudrym v EU co dosli s tymto kolosalnym nezmyslom... k tomu treba byt len lakomec o zabavu mas skor ci neskor postarane :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dt18
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 17.12.2018 22:46
Zdieľať na Facebook

Zlý chod motora na Benzín na LPG bez problémov

Príspevok od používateľa dt18 »

No tie vstrekovače tak ci tak bude treba zrepasovat skôr či neskôr mimochodom auto ma nabehane 170 000km a s e85 máš pravdu už som ho hľadal na nete všade a neviem sa k nemu dopracovať... Potom dám vedieť co povedali na tej konteole
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

riesit vstreky na benzine a 170000km na tacho, nevidim v tom ziaden logicky suvis, ked sa pouziva benzinak spravne, fakticky tam ani ziadne km obmedzenie neni, uz len zober ake su tam priemery, tlaky a navyse zdrave palivo ma samocistiace schopnosti
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rok prevádzky bez benzínu tak odrovnal vstreky, že nepomohlo žiadne čistenie ani ultrazvuk. Na bazoši celá rampa za 10 eur a auto ide ako nové. Pritom všetky štarty boli v benzíne. Jeden motor bol MPI škodovácky, druhý Daewoo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

bajo777 napísal:riesit vstreky na benzine a 170000km na tacho, nevidim v tom ziaden logicky suvis, ked sa pouziva benzinak spravne, fakticky tam ani ziadne km obmedzenie neni, uz len zober ake su tam priemery, tlaky a navyse zdrave palivo ma samocistiace schopnosti
Lenže pan zadavatel temy hned v prvom prispevku napisal ,
že "také rady od špecializovaných odbornikov, že treba jazdiť na benzin, ON už dávno VIE ... :4090:
Takže neviem prečo tu stracame čas....ked on všetko vie ..

Ja mam tiež MPi sice väčši objem 1.8 , najazdené celkom 195 000 z toho na LPG cca 173 000 a nikdy som nepocitil takú tužbu,
že chcem vidieť ako vyzeraju benzinove vstreky vymontovane von z motora.. :40bd:

Problemy so studenym štartom som mal jedine vtedy ked som tankoval benzin pochybnej kvality na no-name čerpačkach,
ked som tam prestal tankovať , zrazu studene štarty vyborne na šupu, bez problemov...
Ale ked pan zadavateĺ temy tvrdí , že mu netreba nič vysvetĺovať ohĺadom tankovania kvalitneho benzinu... lol
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Zlý chod motora na Benzín na LPG bez problémov

Príspevok od používateľa laco1871 »

dt18 napísal:No tie vstrekovače tak ci tak bude treba zrepasovat skôr či neskôr mimochodom auto ma nabehane 170 000km a s e85 máš pravdu už som ho hľadal na nete všade a neviem sa k nemu dopracovať... Potom dám vedieť co povedali na tej konteole
Na benzine NETREBA repasovať vstrekovače , nie je to diesel ,benzinove vstrekovače pracuju inak a s oveĺa menšími tlakmi ako v diesli .
Problem neudržania sa v chode tvojho motora hned po naštartovaní nie je v tom, žeby cez vstrekovače prechádzalo malo benzínu,
žeby boli zanesené...
Problem je v tom benzine , že nie je oktanovo výdatny a preto ho RJ nevie správne nadavkovať, a hlavne ukočírovať celý proces spaľovania aby motor bežal plynule.

To je celý problém, treba natankovať 100 okt benzin alebo Maxxmotion , NIE benzin E 10 !!!!!
Pojazdiť min 20 km suvisle na benzin a problem so studeným štartom zmizne.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pri zohriatom je to o trochu lepšie no aj tak hrôza
Laco jemu to nerobí len pri studenom štarte, ale trvale. Ja som to mal až v tom štadiu, že auto naštartovalo ,ale ísť sa na benále nedalo. Na vstrekoch bolo tolko bordelu ,že to ani ultrazvuk nedal dolu. Ja to neriešim ,lebo vstreky za 10ečiek raz do roka ,nie sú položka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Oco ty si vynimka , ty dod*beš aj kovadlinu... :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž u mňa je chod motora na benzín nežiadúci stav, z dôvodu nepriaznivej cenovej politiky. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

toho je strasne vela, ten majitel pred tebou jazdil na 99% lpg, alebo sa zlakol a predal dobre auto... mne ked zacne ist trochu nepravidelne, tak 20-30 litrov kvalitneho benzinu a pojazdim na benzin a vsetko sa vrati k normalu, ale su ludia, ktori si nevsimnu, ze im napr. nejde jeden valec...s tym tech.liehom nic nepokazis, mozes skusit dat na 35-40 litrov benzinu liter liehu a jazdit, docasne aspon predlzit interval jazdy na benzin... ma to aj pridanu hodnotu, ze to zoberie so sebou skondenzovanu vodu z nadrze, lebo lpg vodici jazdia s malom benzinu a o to viac tam nakondenzuje voda v nadrzi... pre laikov - ak by ste dali na 30 litrov liter tech.liehu, tak sa necudujte, ze motor /hlavne mensie objemy/ nejde hladko, ale zbadate, ze mu to mierne vadi a potrhava - je to liehovou zlozkou...

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných