Zle nastavene rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dsg05
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.03.2010 12:29
Zdieľať na Facebook

Zle nastavene rozvody

Príspevok od používateľa dsg05 »

Chcem sa spytat ake priznaky maju zlé nadstavene rozvody.Vraj sa to roby cez VAG,že maju byť okolo 0 a ja ich mám až_4-5.Spravilo mi to väčšiu spotrebu skoro 1 L je to pravda?(pri štarte sa mi zda že motor mi na chvylu naskoči na tri valce ale nie vždy ja to možne)Ďakujem!
lucifer633
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 03.12.2009 16:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucifer633 »

ano spravi ti toho vela zla ako velka spotreba vykon vela krat robi ze neda sa vytocit motor na max a striela do sacieho vynechava trha je toho vela daj si to prekontrolovat
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Zle nastavene rozvody

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

dsg05 napísal:Chcem sa spytat ake priznaky maju zlé nadstavene rozvody.Vraj sa to roby cez VAG,že maju byť okolo 0 a ja ich mám až_4-5.Spravilo mi to väčšiu spotrebu skoro 1 L je to pravda?(pri štarte sa mi zda že motor mi na chvylu naskoči na tri valce ale nie vždy ja to možne)Ďakujem!
A ZAKLLAD JE NAPISAT O AKY MOTOR SA HLAVNE JEDNA!!!! Urcite je to diesel . Po vymene rozvodov treba upravit startovaciu davku paliva!!!!!!!!!!!! :41c2: :41c2:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to pravda ; este nam fakt napis ten motor a ktory konkretny kanal vo vagu bol kontrolovany - aby to nebolo nahodou nieco ine.
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Re: Zle nastavene rozvody

Príspevok od používateľa runda »

PROCHY603 napísal:
dsg05 napísal:Chcem sa spytat ake priznaky maju zlé nadstavene rozvody.Vraj sa to roby cez VAG,že maju byť okolo 0 a ja ich mám až_4-5.Spravilo mi to väčšiu spotrebu skoro 1 L je to pravda?(pri štarte sa mi zda že motor mi na chvylu naskoči na tri valce ale nie vždy ja to možne)Ďakujem!
A ZAKLLAD JE NAPISAT O AKY MOTOR SA HLAVNE JEDNA!!!! Urcite je to diesel . Po vymene rozvodov treba upravit startovaciu davku paliva!!!!!!!!!!!! :41c2: :41c2:
...no chlape a to ta kde ucili ze po vymene rozvodov "treba upravit startovaciu davku paliva" ?este ani nevieme co ma za motor a uz pises blbosti... :3020:
vw
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no tak mne nikdy nikto neupravoval nic po vymene rozvodov ani na felde 1.9d ani octavii 1.9TDi.vymenil sa rozvod a slo to normalne,ci to bol S-autoservis alebo doma na kolene.samozrejme ze do cerpadla sa nesupalo.
dsg05
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 21.03.2010 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dsg05 »

Je to 2,0tdi 103 kw motor ale na akom kanali na VAG to bolo pozerane to neviem ,bolo mi len povedane že je to len zle nadstavene a treba to nadstaviť.Može to byť pravda ,lebo bred tym boli zhodene kôli pretekejucému guferu(tesneniu)a asi už boli nahodené bez toho nastavenia.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja toto asi nikdy nepochopim, dokedy budu existovat totalni diletanti a de-bi-li autoservisaci...

je to take zlozite? Kupit si jeden posraty pripravok na aretaciu za par stokorun? A okrem neho jeden priposraty kabel za 50eur ktory ma mnohonasobne lepsie vyuzitie?

davaj k niekomu na diagnostiku, motorova jednotka 01, bloky meranych hodnot, kanal 04, pole 04 (uplne vpravo), spravne nastavene rozvody maju 0.0. Pokial tam bude hodnota vyssia ako 1 alebo -1, mas vyssiu spotrebu zhruba o liter na 100km, horsie spalovanie motoru kvoli rozhodenemu casovaniu, vacsie opotrebenie, nicenie oleja a podobne.

kurwa rozvody su natolko dolezita vec v motore ze... no radsej nic nepoviem.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Zle nastavene rozvody

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

runda napísal:
PROCHY603 napísal:
dsg05 napísal:Chcem sa spytat ake priznaky maju zlé nadstavene rozvody.Vraj sa to roby cez VAG,že maju byť okolo 0 a ja ich mám až_4-5.Spravilo mi to väčšiu spotrebu skoro 1 L je to pravda?(pri štarte sa mi zda že motor mi na chvylu naskoči na tri valce ale nie vždy ja to možne)Ďakujem!
A ZAKLLAD JE NAPISAT O AKY MOTOR SA HLAVNE JEDNA!!!! Urcite je to diesel . Po vymene rozvodov treba upravit startovaciu davku paliva!!!!!!!!!!!! :41c2: :41c2:
...no chlape a to ta kde ucili ze po vymene rozvodov "treba upravit startovaciu davku paliva" ?este ani nevieme co ma za motor a uz pises blbosti... :3020:
:d :D :40bd: BLBOSTI PISES TY!!! :41c2: :41c2:
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

napriklad?
vw
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Runda: Napriklad ze sa nezvysuje davka paliva.!!!!!

Ja som hned vedel o jaky motor sa jedna ze je to DIESEL!!!

Rypte sa do motorou aj tak ked to neviete to auto skonci v servise ci uz v znackovom alebo sukromnom. :41c2: :41c2:
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

Vysvetli mi to prosim ako(a preco) sa nastavuje "davka paliva" po vymene rozvodov na "DIESEL-y".naozaj sa rad naucim nieco nove...
vw
marko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 04.02.2008 12:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko77 »

štartovaciu davku uprav ked je čerpadlo u diesel v teplych krajinach. :zg282: inak len treba nastavit u diesel rozvod vačka čerpadlo na 100% :2f93: a musi ist na brnk
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

Ano,ja to viem tiez takto.ale mozno je to u PD inac,preto sa radsej opytam.co sa nastavuje po vymene rozvodov na PD?
vw
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

po vymene rozvodov na PD je to samozrejme inak ako na rotackach ; na PD nenastavujes nic akurat si VAGom skontrolujes ci si rozvody trafil perfektne.

nikto z nas totiz nema oko ktore dokaze rozlisit 1.5 stupna uhol. Na tych standartnych 1.9tkach PD to mas v motorovej jednotke (cislo 01), kanal 004, posledny stlpec teda uplne vpravo. V anglictine je to oznacene ako SYNCHRO ANGLE, v cestine je to prelozene ako totalna k0k0t1na, su tam "povolene" hodnoty od -3 stupne do plus 3 stupne ale s tym, ze prax hovori zhruba o liter a pol vyssiu spotrebu a problemy so startovanim aj studeneho aj tepleho motora ked je odchylka vacsia ako 1 stupen ci uz plus alebo minus.

ZDORAZNUJEM ZE TOTO JE JEDINY MOZNY [!!!!!] SPOSOB AKO SKONTROLOVAT NASTAVENIE ROZVODOV NA PD-cku. Ziadne pripravky ani originalne, ziadne fixkou nakreslene zarezy ti nezarucia absolutnu presnost. Nehovorim ze original pripravky na zafixovanie su zle, to vobec nie, ale proste aj po ich pouziti musis pouzit VAG a doladit tie rozvody podla tohoto udaju.

to je cele.

kto nema diagnostiku alebo ju nevie pouzivat, tomu by som rozvody na PDcku vymenit nedal. Vlastne ani ziadne ine rozvody a ziadne ine servisne ukony ale to uz je ina diskusia.

poznamocka : hodnoty +0.5 stupna alebo -0.5 stupna su dovolena odchylka bez praktickeho vplyvu na cokolvek, vykon, spotrebu, priebeh otacok, pruznost atd.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných