Zlé chladenie klimatizácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Zlé chladenie klimatizácie

Príspevok od používateľa pitopit »

Zdravím,nejak zle mi funguje klima (automatická).Na začiatku chladí dobre,teplota pri víduchu okolo 9-12°C.Teplota sa dá nastaviť pre obe strany.Nastavím na 23°C.Z ľavej strany ide teplota vzduchu 18°C a z pravej 23°C.Po nejakých 10 minútach je v aute dosť teplo skoro az 30°C.
kde može byť problém v rozdielnych teplotách,v klapkách?
A má takto fungovať automatická klíma,že teplota sa nemení?Nieje niekde v kabýne teplotné čidlo?Chladiaca kvapalina bola doplnená asi pred týždňom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem ako v kabýne, ale v kabíne určite je. Ako inak by klíma vedela či má chladiť alebo kúriť, aby dosiahla tebou navolenú teplotu? Malý otvor s mriežkou na palubovke na bežných vozoch, na tvojom rebriňáku neviem.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len a len servis, lebo "chladiaca kvapalina"...
pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitopit »

Pred týždňom bolo doplnené.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nie, nie, myslel som to inak, ale napr. nevadi, ak ide rozna teplota chladenia vpravo a vlavo - to byva velmi casto... problem je, ze mas v aute za 10 minut 30 stupnov, co znamena, ze klima prestala fungovat...preto do servisu, moze byt poskodeneho vela, ventil, kompresor, fuci klima a pod. ....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tá teplota z výduchu sa mi zdá moc vysoká.
Mne klimar vravel že to má mať z výduchu cca 4-5.Ak ide naplno
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Neprehanas?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

bagar
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.02.2017 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bagar »

Určite audi A6 od r.2004 do 2010
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Pridám sa aj ja do témy ked je založená s niečim podobným. Chladiace médium bolo dopĺňané minulý rok, ale teraz sa mi zdá že klíma začne reálne chladiť až po nejakých 10min ( 10km.. ) približne od naštartovania. A aj to nie nejak výrazne, proste nedokážem auto vychladiť tak ako predchádzajúce. Teraz mám superba s DSG. Napadlo ma nemôže mať na to vplyv z časti aj tá pošahaná prevodovka kvôli tomu že silou mocou jazdí na veľmi nízke otáčky ? Každopádne pojdem dat doplnit klimu aby sa ukázalo či nieje v systéme únik a potom budem múdrejší. Len rozmýšlam nad tým či nemajú otáčky tak isto vplyv na efektívnosť fungovania klímy. Alebo môže to byť ked tak slabším kompresorom ? predsa už má auto cca 10rokov. Keď sa doplní médium a pozrie sa to v servise tak doplnim info. Zatiaľ vďaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní