Zla vaha vzduchu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Zla vaha vzduchu

Príspevok od používateľa K.petrik »

Ahojte....v skratke...do 3000ot mi dymi jak blazon a nema vykon...turbo zapina od 3000 a vykon je uz v pohode...podla diadnostiky je to vaha vzduchu....

Ot.motoru 1811, teoreticke monozstvo vuduchu 372.7 mg/vstrek, real.mnozstvo 273 mg/vstrik

Ot.motoru 2377, teoeeticle mnozstvo vzduchu 432,8 mg/vstrek, real.mnozstvo 293.8 mg/na vstrek

Co sa da s tym teoreticky robit? Okrem novej vahy som sa stretol aj s nazorom ze by sa dala odpojit :) alebo da sa sa zmenit teoreticka hodnota hodnota vzduchu na nizsiu aby zapinalo turbo skor? :)

alfa romeo gt 1.9 jtd 110kw, turbo repasovane v juli
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Alebo mas len trocha pricpate sanie lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa K.petrik »

Mohol by byt zadrbany napr vzduchocy filter? :) to na dedibe asi nedvihnem aby som sa k nemu dostsl :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nakoľko je to tá istá kubatúra motora ako Tdi pokojne môžeme porovnávať množstvá nasávaného vzduchu ako identické.
Pri 900 or tj volnobeh je prietok na váhe cca 400 mg pri uzavretom EGR a zhruba polovica pri otvorenom.Takže hodnoty ktoré píšeš sú úplne mimo reálných hodnôt.
Z nápadom v štýle odpojenia váhy sa ani nezaoberaj,taký nápad môže vzniknúť iba v hlave úplného imbecila v menežmente motora.Navyše je možné že ori odpojenej váhe motor nepôjde ani naštartovať.Tak si to pamätám z JTD .čka z Alfy 159
Softvérová úprava síce možná je a hodnoty váhy pôjdu z vávislosti na otáčkách,ale nepovažujem to za rozumné kedže to nezohľadňuje prudké požiadavky výkonu.Aby bolo jasné o čom hovorím,uvediem príklad.Pokiaľ je prietok pri ustálenej rýchlosti napr 750 mg,tak šlapnutím plného plynu vyletí na 1100 čo vyžaduje daná požiadavka bleskového zregulovania.Ak by hodnota ostala 850,auto bude nezáživné
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ako keby to bolo niekde upchate, najprv precisti, vymen filte, az potom vahu . A ked uz, tak vahu treba vymenit, tu prosim ta necisti... a odpojit sa neda...
K.petrik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 17.05.2016 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa K.petrik »

Takze zacnem asi tym sanim a filtrom a ked nepomoze tak nova vaha :) vdaka :)
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

kolko prosim ta vyjde taka vaha a musel by som si ju dat objednat alebo mi to vsetko mechanik spravi, lebo mam podobny problem a uz som z toho zufaly, ze ako to vyriesim
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

asi by som to dal rovno automechanikovi opravit, nemal by som ani nervy na to a ani cas
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných