Život bez jedla

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Niektorí nemusia jesť, podaktorí ani piť...

http://www.cas.sk/clanok/307529/nasli-m ... mrtvy.html
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Snad tu nepokazim diskusiu ale voci takymto spravam som velmi skepticky. Zaujimala by ma vedecka stranka veci, ale vacsinou sa ludia co o sebe podobne veci prehlasuju nedavaju vysetrit a uz vobec nie studovat. Zakon zachovania energie pritom nepusti, inak tu uz mame perpetum mobile...

co sa tyka suseneho mnicha, jeden prispievatel v diskusii to vysvetlil a cely clanok je len kombinacia zleho prekladu a informacii vytrhnutych kontextu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

šak čo?! nevadí ;-)
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

indi4n napísal:co sa tyka suseneho mnicha, jeden prispievatel v diskusii to vysvetlil a cely clanok je len kombinacia zleho prekladu a informacii vytrhnutych kontextu
jj, postol som to len z recesie ;)
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Zaujimave.
No v prvom rade si je nutne ujasnit ze energia z potravy a napjov sa v organizme rozlozi nasledovne:
95% ide na termoregulaciu
5% sa vyuzije na zivotne funkcie.
Takze to co tvrdi ze telo sa dokaze termoregulovat samo je blbost.
Resp. dokaze ale iba do urcitej miery a iba urcity cas, nie vecne.
Na to prave vyuziva energiu z potravy.

On prijma (podla jeho slov) 3-4 male pressa denne, plus pohar vody.
Ak si ich ocukri a zaleje mliekom alebo smotanou (to nespomina) tak prijme do tela dostatok energie na to aby mohol zostat na zive.
Vela zalezi od toho aku pracu alebo cinnosti vykonava inak povedane aky ma kaloricky vydaj. Pri dlhodobejsom deficite nastavaju zdravotne problemy ktore mozu vyustit az do nenavratne poskodeneho tela.
Ak sedi doma a medituje tak to moze v pohode zvladnut.
Kludova energeticka spotreba (bazalny metabolizmus - priblizna energeticka spotreba na fungovanie zakladnych zivotnych funkcii) 250-500kJ, to ma v jednej-dvoch malych pressach.

Plati aj pre joginov a vselijakych lamov.
Jasne ze vedia nejest mesiace, ale zmysel slova nejest je trosku inak ponimany.
Piju vela vody, prijmaju sol a dopraju si aj tuhu, postnu stravu. Suchu rizu, rozne korienky a byliny.
Sice nie casto ale predsa.
Dalsia vec je ze cely zivot nic nerobia na uvolnene sustredenie pocas meditacii clovek vela energie nepotrebuje.

Takze teoreticky to co vravi moze byt pravda a dokonca takyto nudny a asketicky zivot moze viest este dlho.

Otazkou zostava ako je stary (nikde som to nenasiel) ale vyzera dost zle. Prepadnuta tvar, sedive vlasy a kruhy popod ocami, plus v ociach pohlad ako mrtvola. Bez iskry a nadsenia pre hocico.
Taka mrtvola na dovolenke.
Masity nos svedci o tom ze pocas vyvinu mal prebytok sacharidov.

Dalsia otazka ktora sa vynara je ze v akom stave ma organy zazivacieho ustrojenstva a oblicky.
Kolko vody pije nepovedal, takze tazko povedat.
Ak bol dobre ziveny pocas vyvinu a adolescencie tak ma dobry zaklad ktory ma predpoklady vydrzat dost velke poskodenie.
Ale je tam vela premennych a neznamych.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Atlas - aj som ti uveril lol

myotis - velmi pekne napisane :2f93: v poslednej dobe som mal pocit ze na nete sa vyskytuju len ludia co na svoju pravdu nepotrebuju argumenty, radost citat prispevok co ma hlavu a patu
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Zopar takýchto aztekov bolo nominovaných uz aj na Darwinovu cenu - teda osobného prevzatia sa samozrejme nedozili, kedze bud zomreli na dehydrataciu, alebo na anorexiu.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

indi4n napísal:Atlas - aj som ti uveril lol
A sakra, dostal si ma... Priznávam, bezvýhradne verím všetkému čo si prečítam a čo počujem... Najmä v Novom Čase, na Jojke a v časopise Zem a Vek.. lol
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Atlas nemyl ma. Som chcel povedat ze aj som ti uveril ze to myslis vazne :4090: a je preda zname ze vsetko co je na internete je pravda lol
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

No šak preto, už som išiel písať Kiskovi na fejsbuk, že čo to má znamenať... :4090:
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

chcel by si udat indiana? ty rasista!

Obrázok
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Žiť bez jedla sa dá.Bo poniektorí, hlavne vo sfére politickej, dosiahli vyšší stupeň nirvány- život bez mozgu.A darí sa im.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Taketo nieco neexistuje....,Clovek vydrzi viac bez jedla,nez bez vody...,to je fakt,mal som par pacientov,ktori neprijimali potravu....,beru ich po tyzdni cez infuzku,kvoli dehydratacii....,2 roky je nemozne....
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Nech si žije bez potravy aj 10 rokov. Avšak ak bude potrebovať lekársku pomoc kvôli svojmu "životnému štýlu", tak by som mu to dal preplatiť do posledného centu, resp. vôbec ho neošetril. Veď predsa nikdy neochorie...

"Má deti, ale nemá starosti s tým, ako ich uživiť. Pociťuje maximálnu dôveru v to, že sa vždy všetko deje tak, ako má a nikdy nežiada viac"

Gratulujem mu. Aj Rómovia sú zodpovednejší k vlastným deťom.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

VVedci skusaju rozne teorie,ale len teorie,vsetko zalezi od organizmu..,podstata je v metabolizme vymena latok a je nemozne...,opakujem,nemozne,aby clovek zil bez prijimania potravy dlhsi cas

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných