774 279
inzerátov
Pridať inzerát

Zimne startovanie

Obsah fóra Auto-moto fórum Diagnostika
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
rene25
Založený: 14 február 2017
Nabehané: 24 min
Predmet: Zimne startovanie PríspevokZaslal: 14.02.2017 10:21   
Dobry den
Mam skodu octavia combi tdi 1.9 2000
Mam problem s nastartovanim.Aktualne pri teplotach -10 az 0 mi nechce nastartovat motor.Ale ide o zvuk na ktory sa chcem opytat.Pri startovani motora (mozno to budem cude popisovat) nejde klasicky zvuk ked che naskocit ale pocujem jak motor chyta ale potom akoby nemal silu dalej to roztocit a potom postupne stichne.Ako napr. ked ste na bicykli a idete rychlo tak pocujete jak sa rychlo tocia ozubene kolesa ale ten motor znie akoby ste stracali silu a potom ste uz zastavili.To sa deje behom cca 10s
Citovať
EASY206
Nová tvár - Trabanto (11)
Založený: 03 apríl 2011
Nabehané: 3 dní 18 hod 37 min
PríspevokZaslal: 14.02.2017 14:26   
A autobateria je ako natom? treba ho premerat,popripade nabit.Kedze ti toci ale nenakopne,zacal by som stou bateriou
Citovať
mastik29
Známa tvár - Feldo (51)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 9 dní 21 hod 49 min
PríspevokZaslal: 14.02.2017 20:42   
Kedze sa jedno o startovanie studeneho motora (minusove teploty) tak je to ako takmer vzdy. Akumulator, kable a pripadne prechodove odpory, starter (ten snad po 16 rokoch uz nebude v dobrej kondicii), zhavenie.
Akumulator sa da otestovat, vymenit za druhy (aspon na skusku). Skontrolovat prechodove odpory, kable, ukostrenie, to uz neni az taka jednoducha domaca uloha.
Starter je kapitola sama o sebe.
Zhavenie sa da premerat.
Ale to TDi uz urcite ma svoje kilometre na hrbe, takze mozno aj ine koplikacie.
Mozno sa opytat na rozvody kedy boli robene?
Citovať
sbf
Povedomá tvár - Favorito (35)
Založený: 06 február 2009
Nabehané: 4 dní 0 hod 13 min
PríspevokZaslal: 15.02.2017 08:36   
Hentake cudo ma jedna rodina odvedla ... niekde sa docitali ze to je nesmrtelny voz tak to kupili, v mraze startuje asi ako zaoceansky parnik, naskoci teta dupne na plyn, dalsi ma vectru tak isto to startuje aj to vytacaju, taketo vozy vyzadju dokladnejsiu udrzbu, nikto ti nepovie preco nieco nebezi ako ma.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (1594)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 2 mes 13 dní 5 hod
Predmet: Re: Zimne startovanie PríspevokZaslal: 15.02.2017 08:41   
rene25 napísal:
Dobry den
Mam skodu octavia combi tdi 1.9 2000
Mam problem s nastartovanim.Aktualne pri teplotach -10 az 0 mi nechce nastartovat motor.Ale ide o zvuk na ktory sa chcem opytat.Pri startovani motora (mozno to budem cude popisovat) nejde klasicky zvuk ked che naskocit ale pocujem jak motor chyta ale potom akoby nemal silu dalej to roztocit a potom postupne stichne.Ako napr. ked ste na bicykli a idete rychlo tak pocujete jak sa rychlo tocia ozubene kolesa ale ten motor znie akoby ste stracali silu a potom ste uz zastavili.To sa deje behom cca 10s

Medzi palivovým filtrom a čerpadlom v tej priesvitnej hadičke asi ide armáda bubliniek
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Diagnostika