Zimné pneu v lete

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Da sa jazdit na vsetkom, to je pravda. Rozdiel je, ci sa jazdi okolo komina, alebo trocha viac. Tam uz riziko stupa...
A mozme si lichotit kolko chceme, aki sme my sofeeri, ale su aj nepredvidatelne situaciie a nakoniec, aj majster chirurg sa utne.
A "odbornici" mudruju, kam s horsimi pneu, ale ja sa pytam, ktore pneu su viac namahane pri kritickom brzdeni? Predne, ci zadne? Aquaplanning je vacsie riziko na zadnej prednej pneu, ci predna odvadza viac vody a je kritckejsia?
Kazdy, nech si zvazi sam. Samozrejme, ako to uz tak byva, vacsina sa rozhodne zle, aj ked sa rozum pouziva. Tak to uz chodi...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Keď je jeden pár lepší a druhý horší (zjazdenejší), tak ten lepší by sa mal dať na zadnú nápravu. To, čo je v zákone, že letné môžu byť do 1,5mm, tak to treba zmeniť. Veď už 3-4mm dezén je na hranici.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Lubos, jazdis zavody, ze ti treba taky grip?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabo - vieš čo je zaujímavé? Ja jazdím 33 rokov na gumách čo majú 3mm (zimné 4) a v pohode. Žiaden aqaplaining, žiaden šmyk a keď som aj volakedy ako mladý drbol,Tak to bolo pre vedomé porušenie predpisov. Nebude to jazdenie tak trocha viac v hlavičke ako v gumách?? lol
Keď už konečne zavedú povinné gps čipy do každého auta , a pokuty bude posielať počítač, tak verím že takéto témy celkom zmiznú. :40bd: :40bd:
P.S: a to ešte polovicu mojho jazdenia platil limit 1mm , takže gumy sa drali až na kord. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

Dík za odpovede aj napriek tomu, že som to dal trochu mimo tému. Pozrel som aj tie Yokohamy, ale v mojom rozmere 235/60R17 sú v ponuke len g055ky a tie už majú aj hlučnosť vyššiu aj priľnavosť na mokre až triedu C. Offroad letné pneu isto nechcem, lebo ja prevažne jazdím cesty a diaľnice, ale občas potrebujem pracovne prejsť aj blatom, alebo nespevnenými cestami za klientami. Preto len uvažujem o niečom čo nemá úplne cestný dezén so 4 širokými drážkami, ale aj nejaké záberové lamely keby to malo. Isto na zimu dávam zimné, lebo jazdievam na cestách kde je kľudne 15-40 cm ťažkého neprejazdeného snehu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

15 ešte beriem, ale pri 40cm snehu ostaneš visieť na bruchu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

https://photos.app.goo.gl/n8qA9h2rPQSgqxta6

jojo hosi, suv a blato to je parada, zabava pre 10 ludi na 2 dni...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Na druhom aute v rodine- Honda civic 2001 som mal 4 roky zimne Kleber a najazdil skoro 60tis km, jazdil som mix... predne boli zodrate a zadne dake 4mm. V lete ked bolo naprsane tak som daval vadsi pozor a inak stym vobec nebol problem

Momentálne na firemnom opel combo su celorocne Kleber a tuto zimu tiez nebol problem...a to bolo celkom snehu.

Treba jazdit z rozumom,predvidavo a je to v pohode. Ale v prostredi kde su silne zimmy isto radsej zimne ako celorocky. A kto brusi dialnice tam ziadne spekulovanie...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:https://photos.app.goo.gl/n8qA9h2rPQSgqxta6

jojo hosi, suv a blato to je parada, zabava pre 10 ludi na 2 dni...
Bajo: ja stále tvrdím že jazdenie je o hlave nie o aute. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

mhlavaty napísal:V podstate sú zimné zo zmesy ktorá je mäkšia,lepivejšia,takže sa v lete na nich nejazdí v podstate dobre,len sa rýchle opotrebia.Tento spôsob dojazdu zimných sa bežne používa,pretože na zimu by už boli slabé
absolútne nesúhlasím, vieš prečo sa rýchlo derú? lebo sa vlastne šmýkaju, hranica šmyku je pri menšej rýchlosti ako na letných, jasný dôkaz je že v zákrute pískaju pri menšej rýchlosti ako letné, pískajú preto lebo sa šmýkajú...
je to spomenuté aj o dva príspevky nad tebou

a to nehovorím o tom, že kto jazdí po dialnici tak mu to môže aj streliť, lebo teplota vzduchu v tej gume vyháňa tlak až nad 4 bary čo je hraničné pre osobné pneumatiky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jak hovoris tato, auto nemoze zato, kam ho sofer posle... :4012: , pouci sa chalan, ze lepsie sa drzat na 4kolke nabuduce len medzi auparkom, polusom a euroveja...este je to len tyzden stara fotka ani ne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Bude to obute na oct.2, na zimu mam 15ky, tieto 17tky disky som kupil na leto a boli na nich dve schopne zimne gumy. Takze pre mna na zimu nepotrebne,ale zas na vyhodenie urcite niesu,(jedine ze by som zistil,ze sú moc hlučné). Je to na 30km jazdy denne po okreske
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Keď je to tak ako píšeš, kľudne by som ich dojazdil ale na zadnej náprave, ale s tým že budeš rátať, že zadok sa bude chovať ináč ako predok, keď na tých okreskách budeš rezať zákruty aby ťa nepredbehol zadok ale ešte možnosť, vyzuť ich a skúsiť predať za pár eur :3906:
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

gnagy napísal:Celoročné pneumatiky sú viac zimné, ako letné a aj ja som uvažoval o nich pre otca, ale nakoniec som sa rozhodol, že radšej plnohodnotné letné a zimné. Na kopcoch plných kašovitého snehu, alebo aquaplaning v lete nie je bohviečo a radšej neriskovať. A to nespomínam udávanú životnosť celoročných, ktoré majú okolo 26000km.
Nesuhlasim. Napriklad Michelin pri svojej gume Crossclimate tvrdi presny opak. Je to skor letna, ale mozno ju pouzit aj v zime. Samozrejme ze ma aj oznacenie M+S.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

No neviem nechce sa mi teraz hľadať či tie Michelin majú aj symbol 3pmsf ktorý je po novom potrebný v nemecku, ale z tohto by ta jeden môj známy vyliečil keď na týchto gumách pri pomalej rychlosti oplieskal v zime vw touran o zvodidlá dole kopcom

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 118 neregistrovaných