zimne gumy v lete na luxusnych suv

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

zimne gumy v lete na luxusnych suv

Príspevok od používateľa stevo1313 »

ahojte.dnes som sa asi 4x videl na luxusnom suv tj 70 000 eur a viac zimne gumy....pretoze som majitela poznal spytal ho sa preco...Odpoved-vies kolko na to stoja letne gumy?zimne su zodrate tak dojazdim-aj tak v tom nie je rozdiel...no neviem ja mam len mondeo s 200 konikmi a 1700 kg ale na zimnych gumach na jar ked je uz teplo je sportova jazda o drzku-je to len take vozenie.Suv cez 2 tony to sa ako musi spravat....
vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Radšej sa zabiť na zimných so 4 mm dezénom v lete na asfalte ako 4 mm v zime na snehu, ľade atď. Ber si príklad, správa sa ekologicky a určite na to auto zarobil poctivo.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na velkých SUV tie gumy idú aj tak rýchlo do hajzlu, tém kedy sa tu riešilo rýchle opotrebenie pneu tu už bolo

Ale že by to na zimných v lete nedržalo je somarina, skôr sa rýchlejšie opotrebujú
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

A mozno s tym chce ist v lete a na jesen do blata. Letne by velmi rychlo skoncili.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pod oknami mi parkuje ML-ko tiež na zimnych gumach s dezenom 3 mm , a čo teraz ,

mám sa ist opýtať majiteľa toho auta, prečo neprezul na letné gumy ?

Aj majitelia auta za 50-70 a viac tisic euro , možu byť šetrní na nesprávnych miestach a mať prechodne "hlboko do kapsy"
na tom nie je nič zvláštné.. lol
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ivko ma pravdu... je to marketingovy tah - letne vs. zimne gumy, prezuvanie, vyvazovanie a pod... ziaden podstatny rozdiel nezbadate, len v hranicnych situaciach a tie aj tak ak nemas vyssiu jazdecku licenciu nezvladnes, v gumach to nie je....a co chces zvladnut aku hranicnu situaciu na SUV - je to na to robene auto ??? Vzdy je problem za volantom... takmer kazdy druhy rok som v tejto situacii a zbadal som, ze ak je podvozok, geometria, tlaky v gumach v norme, a nejazdis zakruty smykom, tak sa deru v lete len o myslienku viac, ako letne a volnym okom to je nepostrehnutelne...a este mam skusenost, ze na limuzine deriem zimne v lete ovela viac, ako na akomkolvek SUV....a kupujem len kvalitne tiche zimne s dobrym odvodom vody - chvalabohu vidim do dizajnu a technologie vyroby viac, ako je bezne a tym mam mierne navrch oproti beznej verejnosti....
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných