Žiarovky so zvýšenou svietivosťou H7

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Žiarovky so zvýšenou svietivosťou H7

Príspevok od používateľa gooooo3 »

Zdravím aký je vaš názor na -Plazmové autožiarovky xenon efekt 55W 7500K sú klasické halogénové autožiarovky pomerovo plnené xenónovým a kryptónovým plynom,nenicia plastové svetlomety ako to bolo zvykom u žiarovkách zo zvýšenou svietivostou?má dakto skúsenosty zo svietením?dakujem za odpovede...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

7500k je absolutne nevhodna farebna teplota.

NEBRAT ani nahodou. Osobne mam v jednom svetle taku nafialkovastu ziarovku lebo mi prdla klasicka zltkasta ziarovka a inu som poruke nemal. Poviem ti, to je bieda...
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Cez deň ti je jedno akú žiarovku tam máš , a v noci s týmito žiarovkami nič neuvidíš . Škoda že nič neuvidia ani protiidúci vodiči . Ale je to "coolové" a 15-stky budú z toho na mäkko . Ak už chceš nejakú čo svieti do biela tak max 4300 K.

Ale aj tak je môj názor , že nie je nad klasiku
gooooo3
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 17.01.2009 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gooooo3 »

dneska som menil a tusim to presne ti co si spominal h7 4300k sviety do biela je to o 20 %lepsia svietivost ako u normalnych a som spokojny nadmieru
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Kazda ziarovka nerenomovaneho vyrobcu s kdeakym marketingovym vylepsenim je nanic.

Treba kupovat len ziarovky renomovanych vyrobcov, schvalene na premavku na pozemnych komunikaciach.

Ked ma raz ziarovka 55W tak nemoze mat vyssi tepelny vykon ako ina ziarovka 55W.

Cim je farebna teplota ziarovky modrejsia vyssia ako (4300K - 5000K) tym je nizsia jej svietivost, to iste plati aj u xenonov.
SBstano
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.10.2005 01:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SBstano »

Ja mam uz dlksiu dobu PHILIPS X - treme Power a spm nad mieru spoko, vrele odporucam.Moj prvy dojem po montazi pri jazde a totalnom priblizeni sa na predomnou iduce auto bol, ze som siahal po packe ze prepnem na tlmeme (stretavacie) a na pocudovanie oni tam boli.Jednu sadu mi zrusila srna a so svetlom aj pol prednej casti auta tak bez vahania so kupil nove ziarovky.
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

marek4 napísal:Kazda ziarovka nerenomovaneho vyrobcu s kdeakym marketingovym vylepsenim je nanic.

Treba kupovat len ziarovky renomovanych vyrobcov, schvalene na premavku na pozemnych komunikaciach.

Ked ma raz ziarovka 55W tak nemoze mat vyssi tepelny vykon ako ina ziarovka 55W.

Cim je farebna teplota ziarovky modrejsia vyssia ako (4300K - 5000K) tym je nizsia jej svietivost, to iste plati aj u xenonov.
Marek, ono to nie je také jednoduché.
Kazda ziarovka nerenomovaneho vyrobcu s kdeakym marketingovym vylepsenim je nanic.Treba kupovat len ziarovky renomovanych vyrobcov, schvalene na premavku na pozemnych komunikaciach.
S tým sa dá súhlasiť
Ked ma raz ziarovka 55W tak nemoze mat vyssi tepelny vykon ako ina ziarovka 55W.
Toto je omyl. Farebná teplota svetelného zdroja má len okrajovú spojitosť s príkonom vo Wattoch. A už vôbec to nie je žiaden "tepelný výkon" zdroja. Farebná teplota je veličina, ktorá udáva farbu tepelného žiarenia absolútne čierneho telesa, ktoré je zohriate na túto teplotu.
Pretože sme deti slnka, naše oči sú najlepšie prispôsobené farebnej teplote 3000 - 6000 kelvin.
Takže späť k otázke. Farebná teplota automobilovej žiarovky 7800 K je podľa mňa fyziologicky nevhodná.
ida.blaskova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.07.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ida.blaskova »

To sa mi páči , aj ja tomu rozumien.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

chocho napísal:
marek4 napísal:Kazda ziarovka nerenomovaneho vyrobcu s kdeakym marketingovym vylepsenim je nanic.

Treba kupovat len ziarovky renomovanych vyrobcov, schvalene na premavku na pozemnych komunikaciach.

Ked ma raz ziarovka 55W tak nemoze mat vyssi tepelny vykon ako ina ziarovka 55W.

Cim je farebna teplota ziarovky modrejsia vyssia ako (4300K - 5000K) tym je nizsia jej svietivost, to iste plati aj u xenonov.
Marek, ono to nie je také jednoduché.
Kazda ziarovka nerenomovaneho vyrobcu s kdeakym marketingovym vylepsenim je nanic.Treba kupovat len ziarovky renomovanych vyrobcov, schvalene na premavku na pozemnych komunikaciach.
S tým sa dá súhlasiť
Ked ma raz ziarovka 55W tak nemoze mat vyssi tepelny vykon ako ina ziarovka 55W.
Toto je omyl. Farebná teplota svetelného zdroja má len okrajovú spojitosť s príkonom vo Wattoch. A už vôbec to nie je žiaden "tepelný výkon" zdroja. Farebná teplota je veličina, ktorá udáva farbu tepelného žiarenia absolútne čierneho telesa, ktoré je zohriate na túto teplotu.
Pretože sme deti slnka, naše oči sú najlepšie prispôsobené farebnej teplote 3000 - 6000 kelvin.
Takže späť k otázke. Farebná teplota automobilovej žiarovky 7800 K je podľa mňa fyziologicky nevhodná.
Autor sa pytal na "prehrievanie plastovych casti reflektoru, ako bolo zvukom u ziaroviek so zvysenou svietivostou" to bola odpoved k tomu nie k teplote farebneho spektra, proste ak ma raz ziarovka 55W nemoze byt teplejsia len zato ze je modrejsia alebo zltsia alebo plnena pseudoxenonovym plynom, pripadne ze je na nej nieake modre pokovenie ktore ma vytvorit cool modry nadych a po case ajtak opada...
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Jasné, nechal som sa pomýliť ďalšími príspevkami o farebnej teplote. Pardon, nič som nepovedal, aj keď si myslím, že tie úvahy o farbe svetla (nielen moje) boli pre zadávateľa užitočné.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

v pohode :2f93:
ha123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.02.2011 20:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ha123 »

....jaaaj, ze kazde forum znesie toho vela, tak aj tu sa zmesti tooolko bludov od takych vselijakych znalcov co tomu vobec nerozumeju...no comment...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kvôli tomu, aby si nám to povedal, si sa registroval? :angry:
adkowhite
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.08.2008 06:40
Zdieľať na Facebook

-

Príspevok od používateľa adkowhite »

http://www.autodesign.sk/auto-doplnky/o ... ite-4300k/ kto poradi chcem sa spytat ci by som mohol datt tieto ziarovky do auta aj ked nemam ciru optiku.dakujem
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

Aká že to môže byť "špeciálna technológia" na zvýšenie životnosti okrem podžhavenia? :d :D a s tým modrým sklom - super volba :4012:
.. ale zase cena nie je až tak strašná.. Asi tá špeci-technológia nebola až tak drahá :40bd:
Kto si tipne akú to má svietivosť? :d :D

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní