Ziadost o odpustenie polovice trestu

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

burineli
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.05.2017 10:24
Zdieľať na Facebook

Ziadost o odpustenie polovice trestu

Príspevok od používateľa burineli »

Dobry den,chcel by som sa opytat.Dal som si na sud ziadost o odpustenie polovice trestu za alkohol a teraz mi prisiel papier zo sudu,ze sa mam dostavit na pojednavanie.Mal uz niekto nieco taketo?Lebo na internete pisu,ze po takejto ziadosti pride len rozhodnutie zo sudu a nie dalsie pojednavanie.
Dakujem
insert61
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.10.2012 11:55
Zdieľať na Facebook

Trest

Príspevok od používateľa insert61 »

Áno po zmene zákona je to tak ako ti to prišlo domov zo súdu,ešte predtým ako pôjdeš na pojednávanie si súd o tebe zistil či si za dobu trestu nemal nejaký trest pokutu alebo zápis na policii a posudok obce alebo mesta či si nebol problémový občan. Ps či sa za toto pojednávanie platí alebo nie tak to už neviem.
Naposledy upravil/-a insert61 v 24.05.2017 11:56, upravené celkom 1 krát.
burineli
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.05.2017 10:24
Zdieľať na Facebook

Ziadost o odpustenie polovice trestu

Príspevok od používateľa burineli »

A urcite budem musiet zase platit aj sudne trovy,vsak ze
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

A kto iný by to mal podľa teba Platiť?
juravojtko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.05.2017 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juravojtko »

Tiez som este nepocul o tom, ze by sa teraz menil zakon a robili to teraz takto ale ked to teda vravite, pozriem to este na nete, ze co pisu aby som bol v obraze. Co sa tyka toho platenia tak to podla mna bude na tebe lebo neviem kto iny by to mal zaplatit ked nie ty
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Platí, že v prípade rozhodovania o upustení od zvyšku trestu zákazu činnosti súd nariadi verejné zasadnutie a navrhovateľ má byť vypočutý. Je možné požiadať napríklad v prípade zastupovania advokátom o konanie v neprítomnosti.
Trovy štátu sa v trestnom konaní platia v prípade vydania trestného rozkazu resp. rozsudku.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to musela byt akcia ako z filmu ked az na sud treba pisat ziadosti.ja som to mal este v roku 2003 nahanacka + alkohol.chytili ma az na uteku mimo auto.14 mesiacov zakaz.po 7 mesiacoch som prisiel na DI do tej istej kancelarie kde ma aj v tedy riesili{vysvetlili co bude} ze som tu polovica trestu je prec chcem vodicak.10 minut nieco overoval vytiahol ho zo suflika podpisal som prevzatie hotovo.ale ziaden sud nebol. nic.ani pokutu som nemusel kesovat-aj to mi na DI poradili.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Vysvetlenie je jednoduché, aj keď omnoho prostejšie, ako Vaša "samochvála":
Alkohol nad promile a odmietnutie fúkať sú v súčasnosti trestnými činmi, preto sa prípadmi zaoberajú súdy. A keďže zákaz uložil súd, niet inej možnosti, ako žiadať súd o odpustenie zvyšku trestu.
burineli
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.05.2017 10:24
Zdieľať na Facebook

Odpustenie trestu

Príspevok od používateľa burineli »

Tu sa bavime o dpusteni trestu,tak aspon citaj o com sa pise
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pocuvaj saso, kukaj na lipsica, ten mal velku papulu jak ty, aby si podobne raz nedopadol :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Lipsica si podali ako opozicnika...
Naposledy upravil/-a Hondar v 26.05.2017 12:03, upravené celkom 2 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

opozicnik neopozicnik to su sracky...tento pan s ohnivym mecom vzdy isiel v prvej linii po krku kazdemu co nieco posral za volantom, ja ich ani nejdem menovat...teraz sa zmenil na kopu smradlavej hmoty, presne bez tej chrbtovej kosti, jak aj sam hranaty :41c2: , ani si tu poondennu vinu neni schopny priznat, prekrocil rychlost ? zrazil chodca na prechode ? tuto sa navaza nejaky saso do chlapa, co dostal nalozene podla prava, prijal svoj trest a podla prava chce vec ukoncit, my tu nejsme od toho mu este pridavat navyse, ked nevieme poradit, aspon drzme chrapu :41c2:

saso odporucam pridat sa k spravodlivym - v politike je ich kolko chces, ale teda charakter sa moc nevyskytol az doslo na lamanie chleba, mozes byt prvy...alebo potom sudca z ludu, pripadne zalobaba, ehm PS VB bola volakedy pre aktivnych blbov :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kristiant
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.05.2016 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristiant »

pravda pravduca, nie sme tu na to aby sa este do niekoho navazali, chcel iba poradit, odpoved dostal a hotovo. netreba mu tu nadavat a navazat sa do neho. nepisal nic o tom, ze by sa chcel z toho doslova vykrutit a hrat sa na to, ze nic neurobil. takze klud
flasko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 29.10.2015 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flasko »

Nechápem, veď normálne sa priznal, prijal trest a teraz chce normálne postupovať podľa zákona, keď sa to dá takto vybaviť tak prečo nie. Spravil by to podľa mňa každý aj vy a vlastne to tak aj všetci robia. Netreba sa tu doňho už obúvať, trest dostal
maschorto
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.05.2017 13:14
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maschorto »

asi tak, jednoducho sa to stalo, ako ja by som zha nikoho ruku do ohna nedal, ze sa mu nieco take nemoze stat a povezdme si tak, kto by nevyuzil sancu si trest aspon o trocha skratit

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných