Zhoreli mi štartovacie kable...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
rudolfo63
Príspevky: 9950
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Zhoreli mi štartovacie kable...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zdravim...,pred 3-mi dnami pred Kauflandom ma oslovili 2 pani s tym,ze maju zrejme vybitu baterku u starsej Fabii, /spz VT/či nemam startovacie kable.Samozrejme,mal som.Novučičke,zabalene,nevyskušane...Pootvierali sme kapoty,pre istotu som im zopakoval 2x,ze červeny je plusovy./moja chyba,mal som si to sam skontrolovat/.Asi po mozno 20-tich sekundach vidim,ze spod kapoty ide dym.Samozrejme,kable založili opačne,koncovka sa uplne roztopila a hned som ich aj vyhodil do koša.Začali sa tam medzi sebou hadat,čia je to vina.Jeden z nich mi oznamil,ze nemaju peniaze,ale ked im dam adresu,kupia a pošlu /ani som o to nežiadal/.Neriešil som nič,naštartoval som a nechal som ich svojmu osudu.Ale potom som rozmyslal nad takou kravinou.Ako sa spravne zakladaju kable?Mam najprv zalozit červeny kabel zo svojho vozidla do jeho,alebo naopak?Pri odpojeni tak samo ?Alebo je to uplne jedno? Dakujem za odpovede...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Zhoreli mi štartovacie kable...

Príspevok od používateľa autolaik »

Rudolf skoda ze si ich hodil do kosa,viac ako pravdepodobne je skor to ze tie kable sa len tvarili ako startovacie a pod hrubou vrstvou plastu bol len tenucky medeny "drôtik"

Tu mas postup nech nederiem klavesnicu :) :

https://autotechna.sk/navod-ako-zapojit ... tobaterii/

... len dodam ze auto z ktoreho startuje druhe s vybitou bateriou teda aspon ja odporucam aby malo pridane vyssie otacky,nie na volnobehu.

A este dodadok,kolegialita,nekolegialita... mne sa stala presne pri tomto ukone porucha na aute , jednoducho moje nastartovane auto "zachytilo" vysoky odber pri nastartovanom motore,vyhodilo poruchu motora a po par km aj chybu dobijania. Mozno blba nahoda ,no celkovy ucet za opravu bol vtedy vyse 300e...

Od vtedy veru nepomozem pri startovani nikomu... odtiahnut,roztlacit a podobne ano, startovat cez moje auto ale nie.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Re: Zhoreli mi štartovacie kable...

Príspevok od používateľa Factor »

Autolaik smiem sa spýtať na akom aute sa Ti to stalo? Vďaka za odpoveď.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Zhoreli mi štartovacie kable...

Príspevok od používateľa autolaik »

Naftova C vectra , to auto malo este aj taku zaujimavost, neukazalo pokazene nabijanie hned kontrolkou,ta zasvietila az ked poklesla bateria pod urcite napatie. Pred odchodom do servisu som este chvilu auto pouzival par km okolo komina,po nabiti baterie nesvietilo nic,a az po prejdeni 20-30km sa rozsvietlila kontrolka dobijania.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Re: Zhoreli mi štartovacie kable...

Príspevok od používateľa Factor »

Zvláštne veru. Tipol by som že sa to stalo na novšom aute (i keď ani tá vectra nieje škoda 120). Nespomínaš si čo v servise určili za vadné? Pretože ozaj zaujímavo znie tá porucha a mne osobne sa nikdy nič nestalo keď som štartoval druhým (a ročníkovo podobné autá)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, db69, fzubaty, rudolfo63 a 66 neregistrovaných