Zetor 6711 - riadenie

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Zetor 6711 - riadenie

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Zdravím páni,

na zetor 6711 sa zlomila tyč riadenia, ktorá ide od volantu do prevodky riadenia. Na jednej strane tej tyče je volant a na druhej strane je "závit",alebo, ak chcete, tak skrutkovica, po ktorom sa pohybuje "matica", v ktorej sú uložené guličky.
Kúpil som druhú, ale neviem, ako ju tam namontovať.
Tú "maticu" neprepchám cez otvor zhora. Ak ju ale zhodím, môže sa stať, že sa mi guličky vysypú.
Ako to riešite?
Fotky sú tu: http://pokec.azet.sk/franc1644/fotoalbu ... -484543504
http://pokec.azet.sk/franc1644/fotoalbu ... -484543710

Ďakujem.
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Nemá niekto nejaký nápad?
Mňa napadlo tam naskrutkovať kus tej starej závitovky, vložiť to tam zboku a zhora skrutkovať novú a postupne vyberať starú. Je tam ale dosť málo miesta.
Potom ma napadlo dať tam plastovú trubku, vložiť zboku a tiež ju postupne vyťahovať a rezať ju po kúskoch.
Nikto neriešil niečo podobné?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Navod je taký, že treba celé riadenie VYBRAŤ ,

vemeniť ,čo treba poskladať a znovu vložiť do traktora

a zfunkčniť ho,
preto kto ma strojarske vzdelanie,tak ho v tejškole učili aký vyznam ma skrutkový spoj,na čo služi "zavitovka",ted tzv.šrubový prevod , poistenie kolikom ,zabezpečenie vzájomnej polohy a podobne,spojenie perom, spojenie klinkom, guĺový čap
a pod.

rozobrať to musíš takým sposobom aby si to aj znovu poskladal, nie rezať.... :40bd:
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Zetor, ďakujem za radu.
Laco, mám štastie, že som to vyriešil už v sobotu na obed a nečítal Tvoj príspevok, aby som sa ním nehal pomýliť.
Spravil som to tak, ako píše Zetor. Vysustrúžil "prípravok", tyčku o priemere 23mm, postupne vyskrutkovával hriadel volantu a vkladal som tam ten prípravok. Vložil som to zboku a zhora som skrutkoval hriadel volantu, čím som vytláčal ten prípravok.
Ten plast som chcel použiť preto, lebo som mal obavy o priestor, či to tam zmestím. Ale, ako som zistil, nebol problém.
Laco - keď nevieš, tak radšej nepíš, lebo môžeš uškodiť. Ale ďakujem za radu typu: sprav to tak, aby dobre bolo :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pozri sa , existuje forum kde sa rozoberá problematika okolo traktorov a všetkeho okolo nich.
toto forum sa volá www.nasetraktory.cz

Tam sa možeš pýtať, tam chodia odborníci...

Ja nie som odborník na traktory , videl som ich iba zdaleka
no keby som bol postavený pred takú situaciu,že idem niečo na starom traktore opraviť , tak určite by som to riešil tak ako som napísal,
vytiahnem celú zostavu von a potom riešim opravu, a nakoniec montujem celú zostavu naspäť,
už len z toho dovodu,že ked to mam vonku,tak to aj nafarbím,aby to bolo nielen funkčné , ale aby aj
to aj dobre vyzeralo...
Ak by som riešil toto riadenie,možno by som prišiel k takému záveru ako Ti radia,že aby sa tam tie guličky udržali,tak ich uložim do vazelíny a montujem to dohromady...
Inak, čo sa týka vyučených opravarov poĺnohosp.strojov, tak tieto učebné odbory zažívali rozvoj v 70-tych rokoch min.storočia a pochybujem,žeby niekto z vtedajších absolventov chodil tu na toto forum...
Napísať odpoveď

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných