Ženská otázka :)

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

Ďakujem za rady. A o to Lpg sa treba ako starať? Len natankujem a nič viac? Ci sa ešte niečo niekde dolieva? A na plyn je veľmi málo áut v ponuke? Ešte som dnes bola pozriet Renault clio 1,2 benzín, ale kufor veľmi malý a tiež aj Peugeot 207 má dost malý kufor.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

O lpg nijak extra, zalezi kolko najazdis rocne, je mozne ze len raz pojdes kvoli rocnej kontrole zariadenia do servisu...

Pozor ale na vec, pri hlavne zimnej prevadzke a kratkym jazdam na studeno - to je u mna mesto, vela neusetris...auto stale musi zohriat na benzin !!
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

Pozerala som aj ten poradený Prius, pekne auto, ale vôbec netuším, kde sa nabíja a ako ďaleko to ma dojazd.všetky ostatné, okrem Octavie sú veľmi malé..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ma benzinovy a elektricky motor, tie pracuju podla potreby, uspora v meste sa dosahuje hlavne tym, ze vies aj brzdenim dobijat baterky a potom na jazdu vyuzivas elektrinu, tieto plug in mozes aj dobijat ked mas kde, ale u hybrida neni podmienka tankovat aj elektriku :)

Na dialnici moc neusetris s hybridom, naopak v meste je jeho vyhoda najvacsia...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pri tých Priusoch si treba dať pozor, aby to neboli stočenky z Rakúska, Nemecka, Belgicka a pod. Mnohé majú vyše 500.000km, ale vnútri to nejako nezistíš. Myslím si však, že Prius je do mesta príliš veľký. Do mesta je ideálne auto kategórie Hondy Jazz, Toyoty Yaris, Mazda 2, Mitsubishi Colt a pod. Sú to malé šikovné obratné, ale pritom vnútri veľké autá. Ešte dopĺňam Nissan Micru, ktorú nežnejšie pohlavie veľmi obľubuje. Keď som v tom sedel, neveril som, koľko je tam miesta. Mám 197cm a pripadal som si, ako by som sedel v omnoho väčšom aute.

Nissan Micra a Toyota Yaris má posuvnú zadnú lavicu, ktorou zväčšuješ/zmenšuješ veľkosť batožinového priestoru. Čiže ak nikto vzadu nesedí a potrebuješ viac vecí naložiť do kufru, je to výborná vec. Prečo toto nerobia aj pri väčších autách je mi záhadou. Honda Jazz má navyše "2" batožinové priestory ;-) Volajú to Magic Seats:
[img]http://www.honda.co.nz/assets/Uploads/_ ... x400-2.jpg[/img]

[img]http://www.theaa.com/resources/images/c ... detail.jpg[/img]

[img]http://www.webwombat.com.au/motoring/ne ... /jazz6.JPG[/img]

[img]http://members.modernvespa.net/burgman4 ... t4_199.jpg[/img]

[img]http://www.doanehoag.com/Forums/Cars/Ho ... ck%203.jpg[/img]

Túto fotku som hľadal, doplňujem:

[img]https://auta.vsevedko.sk/photos/honda/h ... -20648.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a Sliedic v 19.11.2015 23:34, upravené celkom 1 krát.
5co
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.12.2013 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5co »

Odporúčam Hondu Jazz! Mám ju 7rok.Servis- podľa servisných intervalov, má rozvodovú reťaz, oktem oleja, benzínu, zatiaľ 100%.V meste zaparkuješ i tam,kde by mali ostatné značky problém, spotreba do 6litrov a kufor?Sme 4 a do Chorvatska sme sa v poho vošli.Honda má patent na sklapanie zadných sedadiel- pričom sa dajú sklopiť do roviny!V prípade potreby sa tam aj vyspíš.Sťahoval som sa do väčšieho a Jazz mi poslúžil ako menší sťahovák.Jedine JAZZ!
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Opustiť parameter spotreba 5l... kombinovaná? a pridať spoľahlivosť a nenáročnosť servisu... a k japonskej klasike yaris, jazz by som miesto micry pridal Nissan Note a popr. niečo od korejcov...
5co
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.12.2013 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5co »

Hm...Nissan note...ktovie prečo nissan patrí pod Renault?Asi by som volil Made in Japan qualitu(Honda Jazz1,2 je Japonec, 1,4 už nie,aspoň čo sa týka môjho modelového roku),i keď je o čosi drahšia, čo sa týka servisu,bol som milo prekvapený, že ceny nie sú až také vysoké, ako by sa na túto značku dalo očakávať...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

hmm zase názor od veci.... ale čo už.... note prvej generácie spolahlivé auto.... ale kedže si mal jazz tak jedine jazz....
5co
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.12.2013 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5co »

..a stále mám, máš pravdu,už som Honda pozitive...Je na každom, čo si vyberie,prezentujem to,čo dobre poznám, nie teóriu, ale empirickú prax.
fefe30
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.05.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe30 »

Teraz tiež pozerám druhé auto pre manželku a pozeráme po Fiate Punto Grande. 1,2 benzín. Ročník 2010 idú okolo 5000 €. Do mesta to auto uplne stačí. Nekradne sa - netreba riešiť dodatočné zabezpečenie. Jednoduchý motor. Kufor ani velký ani malý. Pekný design a prijatelná cena. Podobné autá ako š fabia, vw polo, t yaris idú v podobnom ročníku a pát tisic € viacej. Pre ženu do mesta je to taká rozumná voľba.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Grande je inac dost velke auto na svoju triedu a ucel, kufor je urcite najslabsim clankom, tak pre dve osoby na dovolenku, alebo tyzdenny nakup...je to otom ,ci je ho treba realne vacsi v tejto kategorii ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to zena, nevie co chce, je to marne
gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

Sliedic, presne takéto niečo som hľadala. idem pozriet tu hondu jazz, že či niekto predáva. Ten kufor a sedadlá zadné po sklopeni do úplnej roviny to je ono. Ďakujem si jednotka
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj ostatní sa posnažili ;-) Hlavne auto kupuj s odborníkom, nechaj si ho prehliadnuť v servise ešte pred kúpou, lebo dnes kupovať ojazdené auto je na šľak trafenie.

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní