Zbiehavosť zadných kolies

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hugoo-888
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.06.2011 15:12
Zdieľať na Facebook

Zbiehavosť zadných kolies

Príspevok od používateľa hugoo-888 »

Zdravím,

pri prezití zimných gúm na letné som si všimol opotrebenie zadných gúm z vnútornej strany. Bol som na geometrií a zbiehavosť ľavého zadného kolesa nešla nastaviť. Viete mi poradiť čo je potrebné vymeniť, aby sa to dalo nastaviť? Jedná sa o Škoda Octavia II 1.9 TDI (r. 2006). Ďakujem. https://ibb.co/TMT4y9q
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V servise nevedia?!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

OCtávia II má vzadu mnohoprvkovú nápravu ramien štyri ramená vlavo a štyri vpravo.Celkove má dve a dve excentre pre nastavenie.Ak sa (teoreticky) pokúšali nastaviť geometriu a nešlo,znamená to že sú nepohyblivé skrutky excentrov.Tie v hliníkových stredoch silenblokov ramien zoxidujú a je nutná demontáž devastom karbom,skrutkou nepohne 20 ton lis,preto sa vylisuje iba celý silent kompletne,samozrejme po vybratí (odkarbovania) celého ramena.Riešiť jeden uzol (rameno) je ale úplný nezmysel,pri 250 -300 tis km sú všetky pred smrťou,záleží na akej ceste jazdí.Nápravu von,všetky ramená preč a buď celé nové alebo meniť silenty v pôvodných,čo je ale práca pre trestancov.
[img]https://i.postimg.cc/hJ9WCWMq/DSCN8465.jpg [/img]
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

" co je ale praca pre trestancov " A preto sa to nikomu robit nechce,ani v servise aj ked o tom vedia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechce sa lebo mimo iné je z toho aj pekný bordel,trochu riskantné sú odpájanie brzdových potrubí a spoje sú ozaj na nepríjemne zle prístupnom mieste,polahky vznikne nový problém.Ak má majiteľ v blbom stave brzdy,lanká atd iba ďalšia patália riešiť aj to.Proste naráža to na X vecí a často vybuchuje ako nástražné míny....tlmiče,ich uchytenia,brzdy,ručná,korózia pružín proste zábava.tak sa na to každý logicky vykašle,urobí jedny rozvody a zarobí rovnako a z úsmevom a nie špinavý ako prasa.Robí sa to,ale stálym dlhoročným klientom v zmysle "dobré aj zlé"
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Zlatá bezproblémová Octavia. Už PÄŤDESIAT ROKOV platí Škoda 1000MB. Tisíce malých bolestí :28b7: :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Problémy sú len tam kde ich sami hladáme. Pri tejto konkretnej oktavii by som otočil plášte a jazdil ďalej. Volakedy dávno som mal krpaté litrové Polo. V zime som s ním na Mani švihol do jarku a z dvojstopého auta bolo štvorstopé, ale až tak , že to vyzeralo na jazdu driftom. Sprostá hlava - trpí celé telo , a na milom Pole som najazdil ešte 90t km. lol
Takže nie je problém ako problém , je to len o uhle pohladu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

cicmanec napísal:V servise nevedia?!
keby vedeli nepise tu ale rypak ako ty sa nezaprie
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zbiehavosť zadných kolies

Príspevok od používateľa seven549 »

hugoo-888 napísal:Viete mi poradiť čo je potrebné vymeniť, aby sa to dalo nastaviť?
musis si spocitat ci budes davat do 13 rocneho auta ak ano menis vsetko co sa neda demontovat.zmany to robil uz u 7 rocnej octavie ktoru si kedysi dotiahol z rakuska.cela naprava sa musela menit.taktiez tlmice pera brzdy.vsetko bolo po 180000km na vymenu koli korozii a co srob to autogen alebo rezanie.

u 10 a viac rocnych octavii 2 su uz hnile aj nosniky a vela dalsich veci na karoserii.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja myslim ze vedia v servise len sa im to nechcelo robit.robota jak svina.ja by som skusil ponuchat nejaku lepsiu napravu do 100e alebo to potom dat urobit.na embecke ked neni dobra geometria dost lieta zadok a je to o držku.respektive na kazdom aute hlavne ked poprsi alebo primrzne zacina sranda.
Naposledy upravil/-a marko2 v 23.06.2019 22:53, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

braga napísal:
cicmanec napísal:V servise nevedia?!
keby vedeli nepise tu ale rypak ako ty sa nezaprie
Sorry, ale to potom nie je servis! Takže nerýpem, ale radím držať sa od neho čo najďalej. A ak vedia, ale sa im nechce tak tiež.
Naposledy upravil/-a cicmanec v 23.06.2019 22:58, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zbiehavosť zadných kolies

Príspevok od používateľa oco13 »

seven549 napísal:u 10 a viac rocnych octavii 2 su uz hnile aj nosniky a vela dalsich veci na karoserii.
Seven a ako to že potom tieto Oktavky ešte nezhnili celé?
Obrázok
Lebo táto má 58 rokov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lebo sa vozi uz len na vystavu potom ako bola cela opravena a hlavne nepolozil do nej cocot volkswagen :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hm , len ona nie je osamelá dáma. Osobne poznám kopu jej sestričiek, aj bratov Spartakov. Po Nitre jazdia dva Wartburgy 911 ako donáška kvetín (ano nesekol som sa W 911) Mládenci u nás v dedine si hýčkajú Trabanty 1 serie a kúsok od nás jazdí aj Tatra 57 a nejaké DKW.
Tie všetky autá už mali byť dávno kôpky hrdze ale nie sú.
Firma "Garaže Vltava" ti v pohode dovezie na objednávku Mustanga a nestojí to státisíce. :40bd: A mohol by som ešte hodne dlho pokračovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Ja este len pripomeniem, ze dvojkove octavky maju rozdielnu geometriu na pneu 195/65r15 a inu 225/45r17. presne v tomto pripade sa vnutorne strany zadnych pneu "vyskacu" a potom aj hucia. bol som 3x v origo servise to reklamovat, nakoniec to zvladli, odvtedy klop klop ...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 48 neregistrovaných