zatemnovaci pas na celne okno a STK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

zatemnovaci pas na celne okno a STK

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute na mazde som mal dodatočne nalepeny zatemnovaci cierny pas na celnom okne ( vid foto )a auto bolo na STK a musel ten pas ist dole inak by auto nepreslo cez TK , zevraj na celnom okne moze byt iba ten zatemnovaci pas co je od vyroby skla. Ale zakon dovoluje aj dodatcne lepeny pas ktory moze mat sirku 100 mm od vrchneho okraja skla. Ten pas lepila firma ktora sa zivi lepenim folii a mal som od neho aj schvalovacie cislo aj karticku o odbornej montazi. tak co si o tom myslite ?
[img]https://img23.rajce.idnes.cz/d2301/12/1 ... 111908.jpg[/img]
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna by si sa mal sudit !

teda : pasik si dal dole na STK, teraz ho nalep naspat a hajde. Prosim ta preco je hento dobra vec a preco ju potrebujes ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Turbo šak to je jasne jak facka. O čo menej svieti slnko Bikimu do očí a to viac svieti Nagymu na solar na streche. lol To kludne môže spraviť aj 300metrov - za rok :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som mal na origo skle tmavý pás, sklo prasklo a šlo druhé.
Ale ponuka bola len číre, že iné mi nevie ponúkmuť. A to som si hovoril že neorigo nebude mať asi výhrev.

Po výmene som hned zistil že je číre a nie tonované do zelena a potom som sa čudoval že nevidím poriadne na display na stredovaej konzole, kde je radio + palubák a ani poriadne na display v budíkoch. Výhrev to malo, to som sa až čudoval

A potom mi to došlo, kedže nemám tmavý pás, tak mi tadial svieti slnko a podsatne horšia čitatelnosť display-ov

Tiež mi ponúkal zatmavovací pás nalepiť zvnútra, ale za prvé také somariny nechcem a to mi ponúkal ten prechodový do "stratena"
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja mam tieto pasy nalepene aj na mojich dalsich dvoch autach fiatoch uno a tak neviem ci to mam pred STK strhnut. Mne sa to celkom paci na aute a je to aj dobre proti slnku preto som to daval lepit :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 4/20150201

§ 4 Výhľad z miesta vodiča a spätné zrkadlá

3a zatemňovací pás určený pre čelné sklo vozidla musí byť umiestnený mimo vzťažnej plochy čelného skla tak, aby sa zabezpečila ochrana proti oslneniu s plynulým prechodom zo 75 % na najmenej 40 % priepustnosti svetla vrátane skla alebo bez plynulého prechodu najmenej 50 % priepustnosti svetla vrátane skla; zatemňovací pás môže zasahovať najviac 100 mm od vrchného okraja čelného skla po celej jeho šírke a nesmie pohlcovať farbu návestných svetiel a svetelných signálov,

4 Umiestnenie fólií, dodatočné tónovanie skiel a vykonávanie úprav zasklených plôch, ktoré majú za následok zníženie priepustnosti svetla, nie je povolené na čelnom skle a na predných bočných sklách vozidla na strane vodiča a jeho spolujazdca okrem zatemňovacieho pásu podľa odseku 3 písm. a) a okrem použitia bezpečnostných fólií podľa odseku 3 písm. e).

5 Úpravy a opravy zasklenia vozidiel, ktoré majú za následok zníženie svetelnej priepustnosti, možno vykonávať iba pri dodržaní podmienok podľa predpisu EHK č. 43

Ak to bolo namontovane v sulade s predpismi a homologizovane, nevidim dovod, preco by to tam nemohlo byt?
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pretoze na na pase nie je zrejme vidiet prechod.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

zakon > alebo bez plynulého prechodu najmenej 50 % priepustnosti svetla
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], pidizvi a 55 neregistrovaných