Zastevenie motora po prejazde cez mlaku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Zastevenie motora po prejazde cez mlaku

Príspevok od používateľa adrian69 »

Caute, som foanusík tochto fora uz dlhé roky, a vacsionu som nasiel riesenie vzdy,
teraz sa mi objavuje dost nepríjemná vec, na OCtavii 1,9tdi 77kw, :48:
idem po dedine na kraji cesty je vacsia mlaka ze pocut ako spliacha v blatníku a zrazu motor vypne ,
elektronika funguje dalej , svietenie aj naskoci motor do otacky len hned aj zdochne,
asi tak po 40min cakanie uz nabehne riadne,
je tu niekto kto sa uz zaoberal stýmto , lebo toto by sa nemalo stavat :..:
tuninka
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Zastevenie motora po prejazde cez mlaku

Príspevok od používateľa tuninka »

no stať sa to môže každému, preto treba skontrolovať, že či sú v poriadku podblatníky, či nie sú polámané alebo zle nahodené, podblatníky by mali vodu zachytiť, dobré by bolo možno mať v poriadku aj kryt pod motorom, ktorý môže zachytiť striekajúcu vodu, skontrolovať elektrické konektory či sú poriadne zacvaknuté a či majú v poriadku tesnenia, ktoré sú v blízkosti miest, kde by sa striekajúca voda mohla dostať, mohlo ti to streknúť do alternátoru, alebo na iné elekrické kontakty, alebo konektory, kde ti potom stiahne napätie, možností je veľa... treba len hľadať
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Zastevenie motora po prejazde cez mlaku

Príspevok od používateľa adrian69 »

urcite pozrem tie podblatníky, ale co mi neide do hlavy tak zaství sa motor len ked prejdem cez hlbsiu vody , ked jazdím po dialnici a prsí tak sa mi to vobec nestava,
neviem to nechat v servise stým ze pri dazdi nemozem jazdit,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zastevenie motora po prejazde cez mlaku

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podblatníkoch nie je nič.Ale tieto motory majú problém z kabelážou v oblasti olejového filtra.Tam sa prechádzajú životné signály čidiel kluky a vačky.Vlhkosť spraví svoje,ak sa dostane k medenej žile tak medenka to rozožere.Ak je to ešte navyše v husom krku,tak rezonancia vyderie bužirkový obal v pásikoch ako je rebrovanie toho ochranného husieho krku a prederie do medi káblika a to je brána pre vodu.Rozpliesť tú bandáž,vždy je to v časti medzi filtrom a umiestnením štartéra
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Zastevenie motora po prejazde cez mlaku

Príspevok od používateľa adrian69 »

mhlavaty napísal: 18.01.2023 14:07 V podblatníkoch nie je nič.Ale tieto motory majú problém z kabelážou v oblasti olejového filtra.Tam sa prechádzajú životné signály čidiel kluky a vačky.Vlhkosť spraví svoje,ak sa dostane k medenej žile tak medenka to rozožere.Ak je to ešte navyše v husom krku,tak rezonancia vyderie bužirkový obal v pásikoch ako je rebrovanie toho ochranného husieho krku a prederie do medi káblika a to je brána pre vodu.Rozpliesť tú bandáž,vždy je to v časti medzi filtrom a umiestnením štartéra
ahoj, velmi pekne dakujem za reakciu :300f: , pokukal som vsetko ale ako laik to nenajdem , odmontoval som aj baterku a plasty vzduchové filtra, aby som lepsie na to videl, vsetky kable su v chranicke, potrebujem pomoc autoelektrikara ktorý pozna od A po Z tuto octavku,
neviete niekoho z Juzneho Slovenska? NR, TT, kraj :48:

auto mi po cca tyzdni nastartovalo znova, zrejme kvoli zmenu pociasia , lebo teraz nieje vlhko
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných