Zaslepenie EGR 2.0 tdi BKD - vysoká spotreba

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Zaslepenie EGR 2.0 tdi BKD - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa vwdiesel »

Zdravim vas auto mi dost dlho stalo a medzi tym som zaslepil egr kovovou zaslepkou. Predtym auto zravalo cca 5 / 6L. Teraz auto jazdi po dlhsom case ale spotreba 7 / 8L + zaslepene egr. Chcem sa opytat ci to moze byt tym zaslepenim ? (nepocitujem nejaky rozdiel vo vykone keby niekoho zaujimalo) MOTOR BKD
vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwdiesel »

Nechcem to tam mať lebo sa to tam bude hromadiť a môže sa z toho odlupiť a motor to rozmele a doryhuje to tam
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

A z coho si tam daval tu zaslepku?ak sa uz Egr ide zaslepovat nech sa tam da zaslepka ktora aj nieco vydrzi.A z akeho dovodu si tu zaslepku daval?auto ti nehadze do nudzoveho?
vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwdiesel »

Zaslepku tam mám cca 4-5mm hrubu do nudzaku nepadá. Ale neviem či je tá spotreba na 100% vysoká kvôli tomu zaslepeniu. Musí sa to urobiť aj nejako softvérovo to zaslepenie ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Či si už do núdzaku padol alebo nie,je druhoradé,príde to keď ti to podrazí nohy.A príde,je to závislé od toho,kedy bude rozpor medzi hodnotami ktoré má motor vymedzené pre prácu EGR a skutočným prietokom na váhe vzduchu trvať dlhšie,než je niekoľko sekundová trpezlivosť RJ si počkať na vykonanie slučky.EGR má presne určený algoritmus,stavov kedy pracuje a kedy nie a kolko % plnenie urobí.
Samozrejme že RJ v pôvodnom nedotknutom stave úplne presne vie čo sa deje,je na jej posúdení či "hriech" považuje za taký že obmedzí dávku paliva (núdzový)
EGR má aj priamy dopad na spotrebu hlavne v režime čiastočného zaťaženia v ktorom EGR výlučne pracuje.Ním prepúštané množstvo môže dosahovať až 60% plynu,takže žiadne fazulky.
Presvedčiť sa o tom môžeš hravo sám v diagnostike,pokiaľ sleduješ prietok pri otv/zatv EGR
vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwdiesel »

No tak potom to pozriem len teraz nebudem môcť lebo mám pokazenú spojku. A aké hodnoty by tam mali byť? A dá sa to vyriešiť úplným odstavením egr v rj napríklad tam kde čapujú auta?
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Najprv zaslepka,teraz uz aj spojka?na moje odporucanie nechaj to Egr ko pracovat tak ako pracovat ma!cize ziadne nezmyselne zaslepovanie nema ziadny vyznam!ked tak chces pomoct agregatu,lepsie spravis ak si ho vycistis(egr,klapka,sanie atd) a siroko daleko budes obchadzat nezmyselne kratkodobe "studene" startovanie motora a tym aj obmedzis kratke jazdy mestom a pod!ver mi,ze problemi so znecistenim uz nebudes potom riesit. :300f:
vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwdiesel »

Nechcem tam mať ten egr. Auto neplánujem predávať chcem si ho nechať čiže nech vydrží čo najviac a nepotrebujem aby tam išli tie sra*ky
vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwdiesel »

Ja som sa chcel iba poradiť a informovať. Vyrieši sa to tým keď tam dám prerobiť mapy?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ty sa vôbec nechceš informať a v niečom sa zorientovať,si rozhodnutý EGR odstaviť,a hladáš spôsob ako.
Syn má BKD v Tolede III a natrieskava na tom slušné km,ale cez týždeň len denne kolóny Dúbravka - Ružinov.Ale takáto kravina že EGR preč v živote nemôže padnúť.Kto nechce rozumieť,nech si robí ako vie

Len jedna maličkosť na záver,pokiaľ som účastný kúpe auta ako diagnostik,tak to že ho máš odstavený viem v priebehu sekund bez toho že ty otvoríš ústa.A máš záujemcu o auto preč bez podania ruky
a pozdravu
vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwdiesel »

Áno som rozhodnutý že ho nechám zaslepený len som sa chcel opýtať že keď dám upraviť mapu na egr off (sa mi zdá ze to robí dieselpower sk) tak či sa spotreba upraví ako keby tam bol. Len to som chcel....
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Choď k doktorovi nech ti prerobí mapy v tvojej hlave...
vwdiesel
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.03.2017 21:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwdiesel »

vsevetko: tvoja veta = tvoja inteligencia / čiže 0 bodov
Ale hlavná vec, že si vsevetko...
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

vwdiesel napísal:Ja som sa chcel iba poradiť a informovať. Vyrieši sa to tým keď tam dám prerobiť mapy?
.To ze si das prerobit "mapy" no tym sa ale nic nevyriesi!!!totizto uz ak si odhodlany pre zasah a chces odstavit Egr budes potrebovat upravu softom(egr off) a upravit ho mechanicky(zaslepka).Ja osobne by som zato peniaze nedaval!ale je to vec kazdeho.To ze budes mat cistejsie dychanie motora bude asi pravdou,no kedze riesis vysoku spotrebu tak tá tam aj ostane a pod tych spominanych 7 litrov sa dostanes len tazko.Dristy typu po chipnuti mi klesla spotreba zo 8 L na 5,to teda ziadny komentar nepotrebuje. :4012:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

On je už rozhodnutý nemá zmysel mu niečo vysvetľovať že prečo to nechať ako to vyrobili.... odpovede na jeho otázku sú: spotreba klesnúť nemusí, súvis to mať môže,treba upraviť soft v RJ.
Konec. My ostatní sa musíme zmieriť s tým čo dýchame a veriť že STK budú riešiť tieto veci a nie či mám opierku hlavy na zadnej sedačke namontovanú alebo práve ju mám v garáži... alebo či mi svieti kontrolka airbagu.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných