Záručná oprava sa ťahá už mesiace

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
DodoSTi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 25.04.2007 19:18
Zdieľať na Facebook

Záručná oprava sa ťahá už mesiace

Príspevok od používateľa DodoSTi »

Zdravím Vás,
rád by som sa opýtal, či ste sa už stretli s nasledujúcou situáciou, prípadne ako ste ju riešili.

Auto, dodávka Renault, stojí už 3 mesiace v autorizovanom servise, kde čaká na záručnú výmenu prevodovky. Keďže prevodovka je nedostupná (v celej EU), nevieme ani kedy bude auto opäť k dispozícii a pojazdné. Čas uteká a záruka beží, auto na seba nezarába, atď.

Viem, že výrobca podľa záručných podmienok nezodpovedá za ušlý zisk a nie je ani povinný poskytnúť náhradné vozidlo, no nezdá sa mi OK, že to trvá takto dlho.

Komunikácia so servisom je OK, tam problém nie je. Importér "prípad preveruje" a akonáhle zistí niečo nové, dá mi vedieť.

Stretli ste sa s niečím podobným ? Aj keby auto stálo nepojazdné celý rok / v dobe keď je v záruke /, nemám nárok na nič? Vďaka
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Prevodovka je nedostupna ???

Co to je prototyp vyrobeny v jednom kuse ???
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tri mesiace na prevodovku je ozaj vela, sa mi ani nechce veriť.

Tie dodávky vyrábajú a snád to tam celé nestojí preto že nemajú prevodovky
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci - do starej firmy kde som pracoval ,raz prišla "posledná výstraha" aj s fotkou nových audín vyskladnených na dvore - bez sedačiek. Dlhovali sme zhruba 1000 kusov. Keby niekto v tej dobe potreboval sedačku ako náhradný diel tak má smolu. V terajšej robote sa zase zapínajú mašiny na karosárske dielce podla manka , ktoré práve máme.Takže ak niekto drrbne s Tuaregom na predok , nosníky pre autorizák proste nebudú. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

oco 13 to vysvetlil preco nie su prevodovky -ale 3 mesiace na novom aute stratit je super zazitok :41c2:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám taký blbý dojem ,že budeme toho času strácať stále viac, nielen kvoli nedostatku dielov, ale ovela častejšie preto , že to auto nikto nebude vedieť opraviť. Milan to tu napísal celkom presne - auto ktoré vymýšlajú stovky inžinierov má opraviť chlapec čo so štvorkami skončil učňovku. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Oco ja sa len tak čisto hypoteticky opýtam, lebo mi to nedá. Nieje ten nedostatok dielov NÁHODOU spôsobený tým že firma dáva malé mzdy a nikto im tam za to málo nechce pracovať? :-\
rudo13
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.02.2017 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudo13 »

Ak máš auto kúpené ako súkromná osoba tak podľa občianskeho zákonníka je lehota 30 dní na na vybavenie reklamácie. Choď kde si to kúpil a doruč im písomne odstúpenie od zmluvy a na kópiu si nechaj potvrdiť prevzatie. Oni sa síce budú zdráhať ale stoj si na svojom aj keby si mal privolať trebárs políciu. Tá síce tvoj problém nevyriešení lebo ti vysvetlia že je to občiansko právne konanie ale o veci urobí záznam a budeš mať nespochybniteľného svedka. Na základe odstúpenia od zmluvy sú povinní ti vrátiť kúpnu cenu alebo dať nové identické vozidlo, to je na nich. Ak nato nepristúpia kľudne ich daj na súd, bez problémov vyhráš. Ak si to kúpil ako podnikateľ na firmu tak tam sa to riadi obchodným zákonníkom a tam ti presne poradiť neviem.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Factor - písal som skúsenosti z dvoch firiem dodávatelov velkých automobiliek. Predtým som pracoval v stavebníctve (plastové okná) a bolo celkom bežné že sa z dodávkou obyčajného panelového bytu meškalo aj mesiac, bez slovka ospravedlnenia.
Skôr si myslím že toto je spôsob fungovania slovenského hospodárstva.
Nízka mzda je velmi relatívny pojem - pozri si na páske celkovú cenu práce a čistú mzdu. Výsledok je suma ktorú ti UKRADNE štát. Píšem doslova ukradne , lebo spomeň si čo tebe realne tento štát dáva?? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
U zubára ?platíš za lieky?platíš ,deťom školy?platíš ,mám pokračovať?????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
DodoSTi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 25.04.2007 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DodoSTi »

Auto je registrované na firmu, takže mi asi neostáva iné, len čakať. S problémom nedostatku dielov pre servisy sa stretáva viac výrobcov, ale prečo má byť škodový zase len zákazník? ...

Tento pán má takisto bohaté skúsenosti:
https://dennikn.sk/blog/porovnanie-znaciek/
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Vcera som cely vecer cital vsetky jeho clanky na blogu. Katastrofa. Kalap dole, ze to prezil, ja by som infarktoval uz na zaciatku.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 98 neregistrovaných