zapojenie cuvacej kamery

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

zapojenie cuvacej kamery

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Dobrý večer,
v autorizovanom servise mi namontovali na auto neoriginalnu cuvaciu kameru. Napojena je na externy monitor / nie na autoradio.
Kamera funguje pri zapnutom zapalovani a zaradeni spiatocky bez problemu.

Avsak, po zapojeni sa obraz strati - preskakuje, zrni - je to nepouzitelne.

Ano, je to znackovy servis Skoda - nic prekvapujuce, vsak?
Ktory to je oznamim po dorieseni reklamacie.

Potrebujem preto radu - google tvrdi, ze signal je zaruseny a je potrebne zapojit odrusovac.
Otazka - ako sa zapoji odrusovac k cuvacej kamere?? A bude to stacit??

Nebudem to robit sam, ale predtym, ako to dam niekomu do ruk - by som rad vedel, ako to ma vyzerat..

Pripadne - poradte sikovneho cloveka, ktory to dokaz rozchodit v ramci zapadneho SK.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skúsiť napojiť na inú poistku alebo ak tak tak ozaj použiť odrušovací filter do prívodu k napájaniu. Ťažko viac poradiť . ozaj je to káblová alebo bezdrátová teda prenos signálu od nej do monitora vzduchom?
rs01
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 26.09.2007 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rs01 »

Ja som mal podobny problem na Octavii so senzormi cuvacimi. Pri zapnutom zapalovani a zaradenej spiatočke všetko ok, no po naštartovani zrazu displej blikal, neukazoval vzdialenosť a reproduktor len chrčal, vyriešil to odrušovaci kondenzator zapojeny k napajaniu.
dani8211
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.01.2009 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dani8211 »

Pokiaľ sa jedná o auto s BCM alebo BSG OCT.II atd.su zadne svetla riadene PWM.Pomoc je jednoduchá ovládaci signál od spiatočky oddeliť cez rele pričom na kontakt 30relé priviesť napájanie zo s.15.Na kontakt 85 kostru na kontakt 86 signál od spiat.svetiel a na kontakt 87 už pripojiť kameru.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nejaká divočina...
To už aj pri spiatočke, ktorá zvykne svietiť jednou intenzitou??? človek normálne zmýšľajúci by tam maximálne hľadal spínací tranzistor namiesto archaického relé...Jaj zas konštruktér niečo prekombinoval... ::: a ani žabožrút to nebol :4090:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

v mladej bolke hovoria,,my to udeláme a vy sto dodeláte doma.zlate česke ručičky.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

:2f93:
no je fakt, ze uz som videl vselico, ale ta kopa diletantov v skoda servise ma prekvapila. :4012:

Vie niekto poradit, kde v ramci zapadneho slovenska by mi to niekto vedel spravit?
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

Zdravím, mám otázku, bratovi montovali kameru do auta a pripájali ju do 2 din rádia. Problém mám ten istý ako tu spomínate že pri vypnutom motore kamera funguje aj keď obraz nie je najlepší a pri zapnutom už vôbec nejde. Skúšal som napojiť odrušovaci kondenzátor Tesla 75V, 15A na kábel čo ide od spiatočkového svetla do kamery, ale nepomohlo to, poradíte niečo ? :) Vďaka

// nie som si istý či je tento kondenzátor vhodný na tento problém, aký odporúčate použiť ?
dodik.j
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.03.2010 15:12
Zdieľať na Facebook

Aké rele.

Príspevok od používateľa dodik.j »

dani8211 napísal:Pokiaľ sa jedná o auto s BCM alebo BSG OCT.II atd.su zadne svetla riadene PWM.Pomoc je jednoduchá ovládaci signál od spiatočky oddeliť cez rele pričom na kontakt 30relé priviesť napájanie zo s.15.Na kontakt 85 kostru na kontakt 86 signál od spiat.svetiel a na kontakt 87 už pripojiť kameru.
Zdravím, a aké relé ste presne použili? Ďakujem za odpoveď.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bkarlos, martincichy a 89 neregistrovaných