Zapojenie autoradia Alfa

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drincok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.10.2008 10:40
Zdieľať na Facebook

Zapojenie autoradia Alfa

Príspevok od používateľa drincok »

Dobry den.
Potrebujem pomoct zo zapojim autoradia. Mam auto alfa 147, je to nastavene tak ze rucne musim zapinat a vypinat autoradio, sere ma to ale nemam v konektoroch zlty kabel takze som si na to ako tak zvykla. Mam vsak nove radio pioneer avic D3 a to sa rucne neda vypnut takze by som to chcela napojit tak ze pri otoceni kluca nech sa zapne a ked vytiahnem kluc vypne. Dakujem za radu.
Aby ste vedeli ako vyzera ta koncovka v aute tak cerveny je prepinovany vedla cierneho dole, zlty tam nemam len sedy a ruzovy.
Dakujem pekne.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

V prvom rade ti poradim jedine servis, alebo odbornika co trocha rozumie autoelektrike, cez forum ti to nik nezapoji.

Ak trvas na pomoci tu na fore, v prvom rade by to chcelo odfotit konektor tvojej Alfy pre autoradio, z tvojho opisu vobec nieje jasne ake piny mas pouzite akymi farbami a co je s cim prepinovane a podobne... Je zrejme ze tam nemas standardne zapojeny ISO konektor a tak v prvom rade treba zistit co tam mas a co je zapojene, cize bude treba aj nejaky multimeter alebo aspon skusacku. Ak sa v tom uz ktosi vrtal, moze to byt este o kus zaujimavejsie :)
drincok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.10.2008 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drincok »

Dakujem ale ako mam pridat foto? To som chcela vcera pridat do prispevku ale nevidim tu nikde taku moznost.
Proste mam 8 stvorcekov v iso konektore, dole vlavo je cierny pin, a dole vpravo cerveny.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Alfa Rádio a Alfa Romeo sú dve veci. VW grupa používala pre označenie rádia Alfa - Beta -Gama atd.....
Nebudte lenivý to napísať poriadne !!!
drincok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.10.2008 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drincok »

Ok myslim ze je irelevantny model radia ale ok, takze mam alfa romeo 147 a radio alfa connect nav (to je to autoradio 2din alfa). Manualne ho vypinam aj zapinam. Teraz som kupila ine autoradio pioneer avic D3, nejde ho manualne vypnut takze to chcem dorobit aby sa zaplo otocenim kluciku a vyplo vytiahnutim kluciku. Co poslal oco vysie foto svorkovnice z auta tak mam zapojeny cierny v osmicke a cerveny v sedmicke a este tam je taky modroruzovy a ten je zapojeny v jednotke, ine kable tam nemam zapinovane. Este je tam nejaky sedy kabel ale nieje zapinovany.
Da sa nejak potiahnut ten zlty. Odkial by mal viest, nejaky postup? Dakujem.

Ak chcete vidiet foto tak sem som tiez davala prosbu o pomoc a je tam aj foto (ale cerveny som uz prepinovala dole vedla cierneho)
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 22#p225422
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Tak aspon tu ciernu kostru v 8 pine mas dobre :) Presny navod ti nedam, nepoznam tvoje auto, aj na svojom by som musel studovat :)
Zapojit to nieje problem, otazne je ci si na to trufas, alebo skor ci na to mas potrebne znalosti, bez urazky. Takze prosim ta zvaz si este raz, ci to naozaj nezveris niekomu kto ti to zapoji ako sa patri, s poistkou, riadne osadi konektory, riadne zaizoluje spoje, premera, prekontroluje a upevni radio aby ti nevyletelo pri prvom vytlku...

Ak ale trvas na svojpomoci...

Si schopna lokalizovat v blizkosti autoradia lubovolny kabel so spinanym 12v+ polom, alebo vies si pripadne pritiahnut kablik od spinacky zapalovania? (elektroschema auta vyhodou) Vies pracovat s multimetrom? Vies aj spajkovat? Mas nahradne piny do ISO konektora, pripadne vies si doplnit konektor o dalsi pin ktory budes potrebovat? Mas zatavovacie trubicky, izolacku, rychlospojky, poistkove puzdro + poistka?

Nejedno auto sa po podobnych zasahoch zmenilo na faklu, nepodcenuj riziko skratu
drincok
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.10.2008 10:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drincok »

Scendo vacsinu veci co si pisal viem a mam ale som sa rozhodla ze si kupim nove autoradio ktore sa da vypnut a zapnut manualne, predsa s tou elektrikou nieje sranda.
Takze autoradio je objednane a kamarat elektrikar ked sa vrati domov tak sa skusim s nim dohodnut ze mi s tym pomoze, ale momentalne som to vyriesila kupou noveho autoradia.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

A kde je ten kamarat elektrikar teraz? To zapojenie moze byt otazka 10min, tak naco si objednala tretie radio? Mas zaujimavy sposob riesenia problemov, esteze si nekupila druhe auto co ma v konektore k autoradiu aj zlty kablik :) Len srandujem, nuz teda nech autoradio (ktorekolvek) sluzi k spokojnosti. V servise to mohli pozriet, prepojit a mozno to mohlo byt aj lacnejsie a problem s vypinanim by si mala raz a navzdy vyrieseny aj do buducna.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný