zapojenie aktivneho subwofera (navod)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

zapojenie aktivneho subwofera (navod)

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute prosim vas napise mi niekto presny navod ako zapojit aktivny subwofer v aute ? v inych temach som sa vela toho nedozvedel. Potrebujem vediet odkial kam tahat aky kabel. V zivote som to nerobil tak aby som to nedovrzal. Autoradio je SONY DSX-A400BT a subwoofer JBL GT- BassPro12. Dakujem
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

predpokladam, ze radio mas uz zapojene.
Potrebujes tieto kable pre zosik:
1. napajanie +12V
2. REM kabel do zosiku
3. audio vstup do zosiku
4. napajanie -12V (kostra)

1. potiahnes priamo od baterie. Predpokladam, ze mas kupenu sadu napajania pre ten zosik, tak tam mas aj poistku aj kabel a nejake koncovky na nacvaknutie na kabel. Pre kabel najprv najdi prechod od motora do kabiny. Zvycajne sa da pouzit nejaka existujuca prechodka, ale niekedy su velmi natesno a radsej tahat inde ako poskodit zvazok. Dobry prechod je na prechodke bowdenu otvarania kapoty. Na prepchatie kabla je dobre pripaskovat kabel na nejaku pevnu ocelovu tycku, napr. spajdlu od bicykla a s nou to prepchat, lebo kabel sa ohyba. Po prepchati nezapajaj kabel na bateriu! To az uplne na konci. Ked je uz kabel v kabine, zvycajne niekde pod volantom, tak dalsie trasovanie pockat na dalsie kable, netreba ukladat kazdy jeden zvlast.
2. a 3. idu spolocne od radia, otravne byva pretiahnut kable zo stredu za radiom ponad tyc riadenia a dole k noham, kde uz mame ten prvy kabel. Potom vsetky 3 kable tahat pod plastami, kobercami a tapacirom vlavo dole na vodicovej strane. Zvycajne tam su tunely na zvazky, tak sa moze tahat cez ne, ale niekedy su plne a zase hrozi riziko poskodenia zvazku, tak radsej to len polozit pod koberec ci plast. Prechod do kufra uvidis tiez podla existujucej kabelaze, asi vlavo popod zadne sedadlo a si v kufri.
4. podla pozicie subu v kufri, vyhliadni blizke miesto, daj dole koberec/tapacir/plast a zrejme tam bude nejaky srob na ukostrenie. Istota je kostra pouzivana pre zadne svetla, ale moze byt aj nieco blizsie, co je lepsie.

To je vsetko k tahaniu kablov. Kabel +12V zapojit na bateriu az uplne na konci, ked bude zapojene vsetko ostatne, aby si pri zapajani nestrajchol o kostru, bolo by po poistke. Radio ma vystup pre sub, asi koncovky cinch, to iste ma aj sub, cize nie je problem.
Radio ma aj REM vystup, cize ten REM kabel pripojit na toto.
Precitat navod k radiu, ze ako sa na nom zapina vystup na SUB, lebo by si sa cudoval, co to nehra.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Obrázok ok a
mozem sa drzat aj tejto schemy ? lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
andy1985
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.06.2016 15:16
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1985 »

mozes, podla mna je dobra, len rozmyslam nad tou poistkou, ci to bude stacit a nebolo by lepsie at bud silnejsiu alebo dat 2
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

uvidime este som sa chcel opytat kde umiestnit tu poistku do kufra ? :28b7:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

este je jedna poistka na sobwooferi. vsetko som zapojil podla navodu ale subac stale nehra ani nepipne A pritom kontrolka power sveti na zeleno . Rem kabel som skusal zapojit aj z radia na subwofer alebo z koncovky rem na subwooferi do +12v koncovky tiez na subwoferi a tiez nic :angr: :suicide:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

biker610i napísal:uvidime este som sa chcel opytat kde umiestnit tu poistku do kufra ? :28b7:
poistku co nablizsie k baterke,ak by po ceste napajacieho kabla nastal skrat aby ju prepalilo a nie aby ti auto zhorelo,,,,,
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Citaj poslednu vetu mojho navodu :zga28:
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

tak subwoofer uz duni tak to co som ja zapojil bolo dobre. Ale dal som to tomu co sa v tom vyzna a asi tam bolo treba nieco este prekablikovat v 4- pinovom konektore alebo prehodit nejake kable za radiom :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Este som sa chcel poslednu vec spytat subwoofer ma iba dunit? cize iba vydavat basy? lebo ked hra pesnicka tak spev ce reprak subwoofera nepocujem iba basy
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948476437 a 67 neregistrovaných