Zapísanie šport. výfuku do TP

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..a este ma problem,ze mu to trci jak cicina...moju ma zena v technicaku...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ruku síce za to nedám, no športový výfuk podlieha zápisu do TP. Mení parametre vozidla z hľadiska hluku čo zápisu podlieha.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

group44 napísal:...Problém bol iba ze policajt nerozumel co je napísané v tom certifikátu a nechcel to uznat....
A má pravdu. Existuje chvalabohu jazykový zákon, ktorý prikazuje uvádzať dôležité info v zrozumiteľnom jazyku, t.j. v slovenčine. Od toho sú úradné preklady.
Noro320
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 01.02.2011 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Noro320 »

group44 napísal:Más pravdu uznávam ale hádali sme sa preto ,lebo mám jedno auto na rakúskych znackách (firemný land rover),ja mám aj rakúske obcianstvo ,no a samozrejme som sa na to vyhovoril , lebo s týmto autom som sa vracal domov na slovensko.Vlastne oni sami nevedeli co majú robit(podla ich slov ked volali kolegovi pre radu)Nemal som veci prelozené (úprimne ma to vtedy ani nenapadlo),ale konec koncov som vyviazol bez pokuty.No na obidve autá co mám tam doma na slovensku mám preklad a problém nebol iba raz sa chceli vyhovorit ze to nemá oznacenie MD(fólie) a chceli to dat dole.Ale sa to tiez vybavilo..No áno papiere musia byt zásadne prelozené!!
Ak som dobre porozumel tak mas auto na A. znackach a k foliam a vyfuku musis mat do slovenciny prelozeny certif.-teda ked si s nim na slovensku?ked je to tak potom ak ides na dovolenku cez sest statov tak musis mat do kazdeho statu preklad?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Nie. Ak je auto na cudzích značkách, je cudzie a nič prekladať nemusí, pokial s tým nie sú spojené úradné procesy. Sa divím, že sa tým pri bežnej kontrole vôbec zaoberali. Také auto dokonca ani nemusí spĺňať naše tech. predpisy. Je to to isté ako keby sem prišiel niek to z UK a nemohol jazdiť, lebo má volant na opačnej strane a stretávačky osvetlujú protiidúce autá. A podobne je to s američanmi. Skrátka, pokial tu auto nie je prihlásené, vzťahujú sa naň predpisy domovskej krajiny. Pozor, nie dopravné predpisy.
V.Pasko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.07.2010 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa V.Pasko »

jonathan104 napísal:V.Pasko -kua som trochu mimo ale skúsim zhrnúť:
1., v prvom príspevku cheš radu
2.,neviem, asi ďakovačka
3.,ponukáš rady a odporúčania
4.,forman na úrovni touarega :42f8:
5., o kolľko ti ladený aus puf dokáže zdvihnúť výkon!!! toto by ma ináč dosť zaujímalo, nakoľko predpokladám merané výfukové zvody a pri 4válci sa oplatí robiť dvoj výfuk
6., forman je špička, lepšie ako XM
7.,potiahnime do 1.apríla
Fúúú fa - ako toto som fakt nečakal od teba.
V prvom príspevku chcem radu a dokonca aj dany problem popisujem !
Vieš zo slušnosti sa aj ďakuje.
Neponukam rady a odporučania, len prosim určitych dementov, aby mi tu nepísali take sprostosti. Písať na klavesnici môžeš aj na FB.
Expert akurat tak na pokec :4090:
Kto tu písal o tuaregu ? skus čitať, nie lietať v oblakoch. Nepišem o zdvihnutí vykonu, pišem o zapisani do TP !!! Pozri sa lepšie, kto piše ake komenty. Nepovedal som že formany su špičky, XM - je ťažko porovnateľne, ovšem v akom stave dostaneš to auto, ja som mal uloženku. Na fačku uplne v pohode dam aj bavo 1,8 - načo to písať, Na podobne komentáre už nebudem reagovať (chlapci pre info : o žiadnej cicine som nepisal).
rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

pasko...,jonathan a moja malickost sme odbornikmi vo svojej profesii..Z prispevkov ktore tu odzneli jasne vyplyva,ze vyfuk nema nic spolocne s TP...Pochop to...
rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..pasko...,prichadza jeho Velicenstvo..,jeho najvyssia jasnost..,svetlo nasej buducnosti..,excelencia...JONATHAAAAAAN....
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

V.Pasko -"briliantna" odpoved a vies dat dole :42f8:
Kde končí inteligencia, nastupuje arogancia a demenecia. Nestratil si sa v tom?
rudolfo63
Príspevky: 9946
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..ta johny..,som si teraz splhol...,pamataj na mna v ...testamente...
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

pamätám, ako dnes :40bd:
V.Pasko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 18.07.2010 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa V.Pasko »

rudolfo63 napísal:pasko...,jonathan a moja malickost sme odbornikmi vo svojej profesii..Z prispevkov ktore tu odzneli jasne vyplyva,ze vyfuk nema nic spolocne s TP...Pochop to...
Ja to plne chápem,
nooo....(dnes) daný pracovník úradu kontaktoval ministerstvo, a odpoveď znela: na zapisanie do TP je potrebne osvedčenie o použití. Tak potom ako je to možné, že to s tím nesuvisí ? Je vôbec možné, že danná informácia je mylná ? . Je mimo: úrad, ministerstvo, .. ?
Dorazil ma jonathan104 ! Ako môže normalny človek niečo take napísať.
*Človek niečo hľada, informuje sa: narazí na tému, začne čitať a je zhrozeny čo tam niektorý píšu. Poprosil som, aby tam neboli blbé pripomienky, no predsta sa našlo niekoľko ! V automobilovom smere som vyštudovany - no ustanovenia sa stále menia.
Inak ste DOBRÍ :D , klaniam sa Vám.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Pasko, nebol si na vojne? Tu je to tiež tak - niektorí "služobne starší" sa proste musia predvádzať.
Ale ber to ako vec, ktorá patrí k internetu. Tak je to totiž úplne na všetkých fórach. Slovenských...
Zaujímavé je, že na českých fórach je toho oveľa menej. Na anglických tento jav nepozorujem prakticky vôbec. Jedná sa zrejme o nejaké slovenské (slovanské) špecifikum.

Naši ľudia radi zabúdajú, že aj oni nejako začínali.

Písal som to už a napíšem to znovu - toto fórum je veľmi dobré po technickej stránke. Ak si odmyslíš expertov, ktorí "vedia všetko" a radia bez ohľadu nato, či do toho vidia alebo nie, fakt sa tu dá toho veľa dozvedieť. Nato, že toto je všeobecné fórum, ktoré nie je špecializované na nejaký konkrétny motoristický smer a na nejakú konkrétnu značku, je to tu fakt na vysokej (odbornej) úrovni, to klobúk dolu.

Tie netové malicherné zadrapovania sú tu len na škodu veci.
(všetko horeuvedené je myslené všeobecne, nie na túto konkrétnu debatu)
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

...ešte niečo, pasko: úradníkov neber ako písmo sväté. Stačí sa pozrieť, aké somariny sú popísané v TP. Ja mám napríklad v TP na E46, 330d, ako alternatívne kolesá 16", ktoré sa tam nezmestia, lebo trojliter má väčšie brzdy, alebo rozmer gúm 265/35/18 :40bd: Ktorý kretén ten TP vypisoval??
Zato mi tam ale chýba rozmer 225/45/17, ktorý mám na nálepke na B stĺpiku na vodičovej strane...
Ten výfuk určite NEMUSÍ byť v TP, pokiaľ je schválený! Kamoš prerábal BMW 330i takým spôsobom, že tam má iný podvozok, komplet brzdy (kotúče, strmeňe, hadice), pridaný kompresor (!!) - ktorý tiež mení parametre popísané v TP, iný vúfuk, iné kolesá, obrovské spojlery vpredu, vzadu, prahy, iná predná aj zadná kapota (!)... A v TP nemá z toho zapísané NIČ.
Akurát nosí pri sebe asi centimeter vysokú kopu certifikátov od toho všetkého. Má to pár mesiacov, zastavili ho snáď 20x, nikdy nijaký problém. (a ten výfuk mu hučí statočne)
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

jergusko -mam pocit, ze som niekde čítal, že si tiež štyridsiatnik, ale je možné, že sa mýlim. Nie moje príspevky nemajú nič spoločné ani s vojnou ani so šikanou ani ničím. Skôr sa snažím reagovať nadanú vec ako zrkadlo. Pamätám tvoje výlevy k téme nafta a nepovažoval som to za "mazáčinu".
Myslím, že toto fórum je dobré aj po ľudskej stránke, práve preto, že nie každý musí súhlasiť s, nodajme to nelegálnymi úpravami.

Ospravedlňujem sa za Touran -Touarg

a teraz čo ma k tomu viedlo.
pretože V.Paska tára a vedome rozmýšľa pre super aus puf ako s tým vybabrať

- policajt má právo pri cestnej kontrole sa opýtať aj na výfuk (prečo irónia zo strany zadávateľa, že inteligent - a predpokladám, že je to myslené na policajta)
-prečoa zadávateľ uvažuje, že na STK pôjde zo sériovým výfukom ale ináč tam dá super sport? zvláštny prístup,mňa takéto veci kde, koho a ako odrbať ešte nenapadla. Potom príde na ceste pred "inteligentom" určite argument, že cez STK to prešlo.
-v treťom príspevku ma zarazilo -ak máte ďaľšie dotazy, kľudne píšte????hádam rady alebo odpovede alebo sa zadávateľ témy pasoval za radcu ohľadne úprav formana a výfukov?
-upravený Forman "možno aj" 90HP - asi merané na pocitovej stolici s lpg (žeby samochvála?)
-má vac áut -ale nemá rád dízle emá ani Liaz ani V3S - jeho zmysel pre humor je zjavne excelentný, môj je úboh a preto sa zadávateľ témy musel znížiť na mju úroveň a nadáva mi do de******
-má jediný správna názor na ladenie, úpravy, technické zápisy
- " s modrými nie je sranda" - toto ma fakt dostalo
- začínal s XM - tam som si dvoli tu zlú ironickú súvzťažnosť k pohodliu a výkonu
V.Paska si bomba a ideš na to dobre. Odrbávaj kým sa dá, najviac vydrbeš so sebou.
Mne je lauter jedno čosi o mne myslíš, ja len tvrdím, že si ešte nevyzreté dieťa s týmito názormi.
Pekný deň a neadrenalínuj pri týchtoriadkoch a venuj sa auspufu a vybavovaniu certifikácii
Minimálne zvláštne, že pri tom super polonéze certifikát nebol ako súčasť kúpy. Žeby Polskie terhy?
Naposledy upravil/-a jonathan104 v 05.01.2012 10:34, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný