Zapisanie rozmeru pneu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Zapisanie rozmeru pneu

Príspevok od používateľa Rolfos »

Zdravim chalani, potreboval by som zapisat iny rozmer pneu na Puch G (znacka, co sa na SVK nikdy nepredavala a uz asi 18 rokov neexistuje, v Mercedese ma poslali kade lahsie).

Kamarat z Nemecka mi poslal link na takyto atest z TUV, podla ktoreho sa rozmer, ktory chcem, moze na moje auto pouzit

http://www.acrw.de/Files/Gutachten_Fulda.pdf

Problem je v tom, ze v ateste sa pise, ze je to platne iba s origo podpisom a peciatkou. Kamarat z DE mi tvrdi, ze jemu to stacilo takto, iba si na TUV v pocitaci skontrolovali cislo toho atestu, ci je pravy a pneu mu zapisali.

Otazka- myslite, ze to bude stacit aj na Slovensku? Oplati sa mi vĂ´bec ist sa postavit do radu na Odbor dopravy?

Vopred diky za odpovede.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ja by som tam napriklad skusil zavolat predtym ako by som sa postavil do fronty.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Pisal som mail a nikto neodpovedal a obavam sa, ze po telefone by som im to asi tazko vysvetlil...
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

§116 ods. 9 zákona č. 8//2009 Z.z. posledná veta:
"Ak držiteľ vozidla žiada o zápis schválených rozmerov a druhu pneumatík a schválených rozmerov ráfikov, je povinný predložiť potvrdenie, ktoré vydal výrobca vozidla alebo zástupca výrobcu vozidla."
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zapisanie rozmeru pneu

Príspevok od používateľa seven549 »

Rolfos napísal:Zdravim chalani, potreboval by som zapisat iny rozmer pneu na Puch G (znacka, co sa na SVK nikdy nepredavala a uz asi 18 rokov neexistuje, v Mercedese ma poslali kade lahsie).
to sa ani nemohlo u nas predavat to bol vojensky mercedes G 230 benzin.svajciarska armada to uziva dodnes.tu ti nepomoze importer mercedes.musis si kupit kolesa od takeho predajcu co ma licenciu a vyda ti papier na zapis diskov.alebo len ten papier.ja som to riesil tiez na auto z roku 1992 kde vyrobca na to dal len r15 a ja som chcel r17.bolo to v ziline ale adresu a nazov uz nepamatam.
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

pokial tam nikoho nepoznas, tak neviem ci sa ti to podari
janci86
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.11.2008 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janci86 »

Ahoj,

skus sa obratit na spolocnost Magna Steyr AG & Co KG, pokial viem, je pravnym nastupcom vyrobcu. Mne poslali co som potreboval k mopedu Puch Maxi, preto si myslim, ze by mohli pomoct aj tebe.

J.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 57 neregistrovaných