Zápis tažného do TP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasg5
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 12.11.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa tomasg5 »

Ahojte
Idem si po radu chcem namontovať tazne na môj passat mám v pláne zakúpiť ťažné plus elektroinštaláciu can bus. Chcem si to namontovať sám keďže som v minulosti pracoval ako mechanik a nejedno tažne som už založil ale ide mi o zápis do tp viem že ku ťažkému dostanem nejaké typové schválenie ale neviem či treba aj potvrdenie o odbornej montáži na nete som našiel že treba aj toto potvrdenie ale sú to už staršie články na ofiko stránkach ministerstva píšu ze chcú iba to typové schválenie alebo teda homologizaciu
Viete mi teda poradiť ak to niekto teraz riešil?
tomasg5
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 12.11.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa tomasg5 »

Čiže žiadne potvrdenie o odbornej montáži netreba ak som dobre pochopil
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa avelmak »

Vzdy davam potvrdenie o odbornej montazi zakaznikom,lebo este stale pytaju.Aspon u nas.
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa srtdemon »

Susedovi to servis priamo online zapisal do evidencie. Doklady mu prisli kurierom.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa autolaik »

Moze si aj sam namontovat... no musi s tym potom na stk...
tomasg5
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 12.11.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa tomasg5 »

Nejaké konkrétne info ohľadom tej stk?
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa srtdemon »

cenamcic napísal: 02.09.2022 14:45 No len tuto pán bývalý mechanik zrejme túto možnosť nemá, inak by sa asi nepýtal, že? :41c2:
Ale mozno ma v tom servise znameho a ….
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Daj si to namontovat firme a mas klud.
fuly
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 27.04.2015 13:33
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa fuly »

vies bolo by dobre to tazne ale dobre to tak ako je! :431a:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa seven549 »

avelmak napísal: 02.09.2022 14:01 Vzdy davam potvrdenie o odbornej montazi zakaznikom,lebo este stale pytaju.Aspon u nas.
ja by som tiez pytal taky papier pretoze ani sami policajti na DI a aj technici na STK nevedia co si kedy kto v zakone zmeni a zmysli.uz raz s tym bordel bol.asi tak cca 5 rokov dozadu.

na 2 autach co boli montovane tazne ma poslali z STK s papierom na upravu udajov.chceli upravit udaje v TP kde v troch kolonkach pise uz nezistene.hoci som mal montazne protokoly STK a DI mi povedali ze podla noveho je to uz len wc papier no musia tam napisat nezistene, a tym padom znacka typ atd uz nikto nevie.

ale ak sa to da montovat doma na kolene kto berie zodpovednost v pripade ze sa nieco povoli a privesny vozik pojde do protismeru.

kolega raz mal tukanec do vozika mal asi o 1cm posunutu gulu smerom do auta.pojistovna napisala oprava vozika + nove tazne.vozik dal do servisu a tazne nevymenil.zdalo sa mu ze nic tomu nieje jazdil s tym cca 2 tyzdne a prasklo to.odtrhla sa gula.stastie ze brzdeny vozik kde bol mini bager usmernilo lano a vozik narazil jemu do dodavky.

ja som si dal tazne gula bajonet ktore pasovalo na viac aut typu ibiza fabia polo prehodit na druhe auto ale vsetko robil servis ktory predava voziky a montuje tazne zariadenia a vydal mi papiere na zapis.a hoci su v kolonkach napisane udaje nezistene montazne protokoly su stale doma.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Cerstva skusenost cca 5 mesiacov - DI NMnV - tiez na mna pozerali, ze kde mam odbornu montaz- hovorim stranka MV o tom nic nehovori. Tak som pochodil, zapis do TP bez potreby dokladu o odbornej montazi, ani ziadna kontrola na STK (co by tam technik kontroloval, ked vsetky montazne body su schovane v narazniku)..Funkcnost elektroinstalacie sa preveri na pravidelnej STK. Za mesiac na to som montoval kamaratovi, policajtka na DI pytala doklad o montazi, ale kolegyna - civilna zamestnankyna jej hovori - nie, po novom uz netreba. Takze opät zapis do TP bez dokladu.

Mam pocit,ze zmeny a aktualizaciu zakonov a vyhlasok na DI nemaju zvladnutu..

Samozrejme, nenabadam nejakeho vyuceneho cukrara, aby si sam namontoval tazne..Ale ako zadavatel temy-mechanik, tam nevidim problem, preco by mal za montaz platit..Ja som to tiez vyuzil, pretoze je to dost primitivna vec.. Vsetko je nachystane od vyroby..Elektroinstalacia- tam uz to chce troska viac znalosti, ale vsetko zalezi od typu vozidla.
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa oco13 »

Technik na STK kontroluje štítok a znak europskej certifikacie. Rovnako ako na svetlách alebo na takom lístočku na pásoch - som ani nevedel že to tam je
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa seven549 »

oco 13 ty starsi pan a pochybujes napr o skodovkach a vsetkom co sa hybalo na ceste ze to bolo len tak pre nas?a napisoch made in czechoslovakia?vela dielov na aute ktore vyzadovali eu certifikaciu mali uz aj stare skodovky.asi uz aj 1000MB mali certifikaciu.kto to nemal nemohol robit export.sice mlada boleslav bola na chvoste ale bola tam.

za svoj zivot som postretaval po europe ludi a czechoslovakia v zapadnej eu nebol len tak hocikajaky ostblok.

stari nemci rakusaci francuzi svicari holandania pamataju ze to bola zem ktora mala vlastne polnohospodarsto na svojich strojoch,vlastny atomovy vyvoj elektrarni,strojarne,chemia,vlastne auta nakladiaky autobusy elektricky este aj tanky mi povedali ze sme si vyrabali doma,vlastne zbrane,vlastne stavebnictvo ktore sa stale zdokonalovalo - panelaky stoja dodnes.vlastnu elekto normu ktora splnala aj normy zapadnej eu.

bol som dorabat robota z roku 2013 vo svicarskej fabrike ktora ma 105 rokov.robim technika pre roboticke sklady vo svicarsku.vacsinou sa pouziva dematic.dodnes na sklade v tej 105 rocnej fabrike maju nove diely aj z roku 1948.a nove nevymenia pokial sa stare zasoby meninu. cize robot z roku 2013 sa napojil na staru skrinu z roku 1992 v ktorej je kabelaz zo 70 rokov a cely dematic system vo fabrike najnovsi je z roku 2008.a tam je to radost pozerat ako to vsetko spolu funguje.oni radsej zaplatia dorabku prerabku co je drahsie len aby to stare dozilo tak ako ma.a este aj stare prepravniky na europalety mavaju pravidelnu udrzbu.aj na toto maju v zasobe kopec starych no novych dielov.

nie vyhodit lebo je to stare ale musi to slapat hoci je to stare.a je to fuk kolko to bude stat.oni sa radi pozeraju ako stara fabrika funguje a zaraba.vlastnik je stat + domaci svicari.
rhas
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.06.2011 20:39
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa rhas »

Ahoj, chcel som sa spýtať, či ešte niekto dával zapisovať ťažné do TP v poslednej dobe. Práve som sa vrátil z DI a pán pri okne mi hovoril, že pre neho by bolo dobré aby bol doložený montážny protokol, aby neurobili chybu pri zápise. (samozrejme montáž bude robiť mechanik) Pýtam sa, je to ozaj potrebné, kedže všetky údaje sú na štítku a typovom liste?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Zápis tažného do TP

Príspevok od používateľa christiane »

rhas napísal: 23.03.2023 12:15 aby bol doložený montážny protokol,
Potrebujes montazny protokol od toho kto ti tazne montoval.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac, nahradnediely90 a 53 neregistrovaných