Zapis diskov a pneu do TP

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Zapis diskov a pneu do TP

Príspevok od používateľa misoV50 »

Na uvod - viem, ze je tu tema http://forum.autobazar.eu/zapis-alterna ... 42360.html ale ta riesi podla mna iba zapis nejakych tuningovych extremov.

Ja mam problem s tym, ze som kupil na dojazdenie Citroen Xsaru HDI, rok vyroby v TP 2003 (na oknach 2001).

Policajti si pri vydavani TP evidentne setria pracu. V povodnom TP z ktoreho sa to ide prepisovat nie su vyplnene udaje o spotrebe (vraj spotrebu urci prevadzkovatel), dymovosti, hluku a pod. To by mi ani tak nevadilo, ale z dvoch moznych rozmerov diskov je tam zapisany iba 14-kovy, zatial co na aute su prave 15-ky.

Teda, aby som to uviedol do pravneho suladu, musel by som kupit disky aj pneu nove.

Dnes vyrobcovia bezne davaju aj tri alternativy diskov a pneu do TP a co som googlil, tie Xantie maju mat bezne povolene oba rozmery.

Nemate nejake skusenosti s tymto? Budu ochotni policajti to tam dopisat? Ak, tak na zaklade coho?

Diky.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

da sa to na zaklade papiera od vyrobcu na ktorom priamo pre tvoj vin a typ auta uvedu vsetky schvalene rozmery gum aj diskov, potom ti to zapisu priamo na DP bez toho aby si musel niekam inam chodit, za ten papier si nieco pravdepodobne vypytaju

http://www.minv.sk/?zapis-pneumatik-a-rafikov
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

až tak jednoducho ako píše jašter by som to nevidel..
Osobne som niečo takéto riešil..mal som oktáviu 2 a pre toto auto som mal v TP zapísané len nejaké 3-4 typy pneu a pritom na to auto je schválených výrobcom aspon 10 typov..tak som musel napísať žiadosť importerovi,..ten mi vydal potvrdenie že pneu ktoré potrebujem zapísať sú schválené pre moje auto..potom som musel ísť na Odbor dopravy, tam spísať opäť žiadosť o zapísanie pneu do TP, po 3 dnoch mi schválili žiadosť a vystavili perom vypísaný TP a s ním som musel ísť na DI aby mi vydali normálny TP..a bolo to hotové..je to na nejaku dobu vybavovačiek ale dá sa to zvládnuť..
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

je rozdiel schvalene rozmery a alternativne rozmery, ale pokial mas papier od importera na ktorom je vin tvojho vozidla a rozmery gum a diskov ides od 1.4.2014 rovno na DI a tam ti to na pockanie zapisu, riesil som to tento rok vo februari, na DI sa vypisuje tlacivo na zmenu + kolok za male a velke TP, daju ti novy velky TP a na karticku cakas ak nepoziadas o prednostne vydanie, importer si vypytal za papier 30€, pokial kupis nejake disky napr cez e-shop a mas k nim typovy list tak ides najprv na obvodny urad tam ti daju novy velky TP, potom ides na DI a tam poziadas o vydanie maleho
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

No tak diky. Tak to asi radsej pozhanam 14-ky disky.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ved napis importerovi a uvidis co ti odpise, mozno ti posle papier zadarmo, kazda znacka to ma inac, dalej je to uz len jedna navsteva DI, jedno tlacivo a kolok, to je cele, nic zloziteho tam nieje
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
kokizml
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.01.2014 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokizml »

Je to presne tak ako pise jaster. Ja som tento postup absolvoval pri Kia Ceed. Oslovil som vsak predajcu zKia, nie priamo importera. Predajca potom to potvrdenie na zaklade VIN vyziadal u importera. Mne to na Obvodnom urade Odbor dopravy a nasledne na DI zapisali na pockanie, ziadne cakanie. Inac daj si pozor aby si mal na potvrdeni od importera uvedeny nie len alternativny rozmer pneumatiky, ale aj disku! Mne to bez toho odmietli na OU Dopravy zapisat.
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

V apríli som to riesil na ford galaxy, poslal som importerovi značky údaje o vozidle, vypisanu ich žiadosť a poplatok 33e. Trvalo to 2tyzdne. S papierom so schvalenymi rozmermi ides na DI a tam to das zapísať na pockanie tuším 12e som platil. Netreba chodiť na žiadny OUdopravy. Cauko
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Presne ako vraví Romko. Absolvoval som to cca polroka dozadu s Volvom s60. Telefonát do Volva, vytlačili papier za cca 30€ a s týmto papierom na políciu, úrad dopravy netreba. Ideálne je vybaviť papier hneď po kúpe, kým auto nie je prihlásené na teba. Prídeš na políciu s odhláseným technickým a potvrdením. Spravia to naraz a máš ušetrených 12€. BTW pri prepise som riešil takto viac vecí (zmena farby, zápis ťažného), vždy zadarmo.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Pripadne ak vies, ako taky papier od importera vyzera (od znameho, alebo ti poskytne niekto z netu), tak ak si sikovny, tak vies co mas robit :)
Pre info, na papieri z Toyoty neboli ziadne ochranne prvky, takze skoda 25eur :d :D
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

1. napises ziadost importerovi
2. posle ti potvrdenie ( zaplatis zanho )
3. kupis kolky 12 Eur, 6 Eur za vydanie velkeho TP a 6 Eur za vydanie malehop TP
4. pôjdes na DI zapisat rozmery
pozn.: na obvodny urad sa uz davno nechodi, ides rovno na DI

inak na Xsaru su pneu 195/55 R15, na iny rozmer ( väcsi ) ti citroen neda potvrdenie
herin
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Oki chalani, tak aspon vidím že sa u nás jemne odstraňuje byrokracia :)
ked som to ja pred nejakým rôčikom riešil tak som musel absolvovať to čo som napísal . teda aj návštevu odboru dopravy..
kristinr
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 21.07.2011 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristinr »

ja som to riesil na VW.
doklad od importera 50 Eur a potom 12 eur za kolky (6 urad 6 policia) a samozrejme cas straveny na uraradoch.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Martinkx125 napísal:Presne ako vraví Romko. Absolvoval som to cca polroka dozadu s Volvom s60. Telefonát do Volva, vytlačili papier za cca 30€ a s týmto papierom na políciu, úrad dopravy netreba. Ideálne je vybaviť papier hneď po kúpe, kým auto nie je prihlásené na teba. Prídeš na políciu s odhláseným technickým a potvrdením. Spravia to naraz a máš ušetrených 12€. BTW pri prepise som riešil takto viac vecí (zmena farby, zápis ťažného), vždy zadarmo.
No diky, uz to teda riesim. Zaujimave, ze vo Volve stoji papier 30 EUR a v Citroene rovnych 60EUR. No - za luxus sa plati...
lola-golf
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.09.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

zápis pneu a diskov

Príspevok od používateľa lola-golf »

K tejto téme, vedel by mi niekto poradiť ako by som zistila aké disky a pneumatiky sú pre moje auto schválené, ešte skôr ako vyhodím 50 eur za štempel od importéra. Auto bolo dovezené a v TP zapísaný len jeden rozmer pneu, čo sa mi nezdá, len neviem ako to overiť. Ďakujem

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný