Zamedzenie vjazdu kamiónov cez obce

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevesigma »

Ja sa v tom nevyznam, ale pred par (3) rokmi rekonstruovali par usekov ciest, po ktorych chodim denne. Dnes sa citim ako na mori. Cesty su zvlnene, niektore krajnice rozbite.
A nic, "len" kopa kamena ako Cheopsova pyramida bola navozena pod Jaguar.
Tie kamiony nemuseli byt pretazene, ale ich bolo vela.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ak je tam zakaz nad 12t tak to ma riesit policia nech sa tam postavia a pekne maju zarobene
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Jednoznačne zlyháva štátna správa. Polícia, inšpekcia práce..., keď by do dedinky postavili 3krát do mesiaca váhy a DI PZ príslušneho okresu neriešil meranie rýchlosti na ceste 1/50 pri Moldave, ale vážili kamiony na ceste III/3000, tak by určite jazdili kamióny po ceste takej, akú majú používať. Výnimky pre jazdy počas víkendu, by mali tiež dôslednejšie kontrolovať naše orgány. Výber pokút od zahraničných kierowcow riešiť blokovacím zariadením do času zaplatenia pokuty, tak ako to robia šušlaví severní susedia v Poľsku. Inak tu bude vládnuť bordel anarchia ako v cirkuse zvanom PARLAMENT!
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

a najlepšie na tom je že takto si "páni podnikatelia" plnia vrecká a za peniaze daňových poplatníkov sa to potom opravuje.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Ale ja som nepovedal že to je správne.Len ma napadla taká myšlienka,spytat sa ľudí čo majú choré dieťa,co prišli o rodinu resp o bývanie či im vadí že chodia kamióny cez ich dedinu. Ja mám tiež takých susedov,jednemu vadí že ten druhý chodí na víkend domov s kamionom a parkuje tam,ale neparkuje na jeho pozemku ani mu ziadno neprekáža ani vo výhľade,ale vadí mu to.. Ďalšiemu vadí,ze ďalšiemu v noci steká pes keď zo zadu chodí vysoká a prasce,no reku nauc ho kikirikat a bude ťa rano budiť.. To ako keby mne vadilo,ze v rodinách kde majú viac ako jedno auto sa vozia po jednom a chodia okolo mňa a ja to mám počúvať.preco nechodia peso,alebo busom,ved chodí každú chvilu.no nebol by som koko??
Tá výšková zábrana je dobrý nápad,ale dajte si tam tak max 2,5 metra aby tam ani hasiči a sanitka neprešla a isto budete spokojný,budete tam len domáci a čo sa týka toho retardera je tiež dobrý nápad,len nie pre toho čo býva blízko toho. Tie nárazy čo som počul u kamaráta ktorý to má pri dome by som teda nestrpel,do rana by bol odmontovany.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

trucker694
Diky za tip - odkážem starostovi, keď ho nabudúce stretnem. :2f93:

braga
Tomu nechápem aj ja. Však tam postavím dvoch cajtov, váhu, inšpektora práce a mám zarobené za deň na celý mesiac.

borinik
Vadí to každému v dedine, ale zatiaľ sa to neriešilo, lebo sa to tolerovalo, ale už to presiahlo únosnú mieru a začína sa to riešiť.
Nevadí tu nikomu, že má niekto odparkovaný autobus, lebo aj také máme. Tak isto neprekáža nikomu kikiríkanie kohúta, ani klvíkanie prasaťa, ani že brechá pes, lebo to patrí ku dedine. Vadilo to jednej rodine z KE, ale tí sa už našťastie odsťahovali.
Keď máš uši, tak počuješ rozdiel, keď sa rozbieha osobák a keď brzdí a keď to isté robí 40tonový kamión. A keď ich je väčší počet, tak to docela nasere aj kľudnú povahu.
Vyzeráš byť taký ten klasický hundroš, kto namiesto toho, aby poradil, len hundre a rieši ako sa to nedá a prečo je každý na okolí kkt len preto, lebo sa snaží niečo urobiť naviac a nie len nadávať v krčme.
Že aj ty jazdíš kamiónom? ;-)
Možno, že je to tým, že sme pár metrov od hranice a 90+ % obce má v žilách maďarskú krv, tak namiesto hundrania pri pive aj robíme aj riešime veci, narozdiel od majority.
A keď sa robí bezprávie, tak proti tomu treba zakročiť. Keď sa porušuje zákaz, tak to treba sankcionovať.
Po tej ceste sa nedávno ešte korčuľovali ľudia, išli na bicykli do vedľajšej dediny a deti hrali futbal, či volejbal, lebo tadiaľ prešlo 1 a pol auta za hodinu. Teraz tam v kuse jazdia kamiónové súpravy a je to niekedy o držku aj v aute, a nieto na bicykli.
Chceme to riešiť a vyriešiť a nie len to robiť na slovenský spôsob-hundraním, ale konštruktívnymi nápadmi.
U nás sa hovorí, v preklade, že prehovor len vtedy, keď to, čo chceš povedať, je múdrejšie, ako mlčanie.
Riadim sa tým celý život.
Ak k téme nemáš čo povedať, tak radšej mlč.
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Hej jazdim aj ja kamionom,dobre si trafil. Ale tak problém bude potom v tom,ako si sám napísal že vám v žilách koluje Madarska krv,myslim že už netreba ani ďalej diskutovať,jazdim tam cca dva krát do mesiaca tak to môžem posúdiť.
Ja som tento problém vyriešil jednoducho-v horskej oblasti Mojtin som si postavil chatku 8x5,bez elektriny, záhrada 800m2,voda samospádom a keď sa vrátim domov tam mám taký kľud a reset hlavy až až. Nie som žiadny hundros,ja na nič nenadavam a nesťažujem sa a dá sa povedať že mi na tomto svete ani nic nevadi,aj tak si vždy urobim po svojom a dakujem za každý deň ktorý som tu a v zdraví aj s mojou 1,5rocnou dcerkou. A keď si to tak nazval,ked niekomu vadí rozbiehajúcich sa kamión,preco by mne nemohol vadiť osobak?ved je to o tom istom,vec diagnózy, každému môže niečo vadiť..
A čo sa týka toho Vášho problému,tak myslím že problém bude úplne niekde inde...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kolega Borinik, tak keď Ti kvázi nič nevadí prečo si utiekol na samotu. A v Rakúsku alebo v Nemecku vojdeš mírnix dýrnyx do zakazu vjazdu.Tie dopravné značky tam zakazuju vjazd vozidiel ktorých hmotnosť je viac ako 12ton, a to vadí zadávateľovi témy. Nič iné mu nevadí, iba bohapusté porušovanie zákazu. Ja byť dedinčanmi, tak tam postavím krížom cez trištvrte cesty starý kombajn a vypustím mu predné koleso. A potom by nastal kopec srandy, keby tam vpálili takí č.uráci na kamiónoch čo ledva caka aby mu posledný ventil zaklepal na parkolo a mohol sa ožrať ako sviňa deme.ntná lebo viac ako polovica z nás sú skrachovanci traktoristi, h.ovada s kopou exekucii na krku a flaskou na papuli. Vobec pritom neklamem, lebo také ho.vada sedia za volantom kamionov. Mozem to potvrdit, sedel som v kresle personalneho riaditela, ale co za ho.vada sa chodili pytat sa o robotu, tak som radsej zdrhol za volant!!!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker - dobre zarazíme to kamionistom a budú jazdiť len po presne nalinkovaných kolajach ,ok , ale čo potom s ostatnými spoluobčanmi???? My napríklad nemáme v dedine kamiony , zato tu máme servis motoriek. Tie ale treba po oprave vyskúšať a to najlepšie o druhej v noci ,230 cez dedinu. Ráno ked idem do práce vidím kde sa mladíci zabávali podla vygumovaných čiar na ceste. Tým dáme aké retardéra a aké zábrany??? Ale hlavne prečo, by sme to mali robiť??
Nebojíte sa ludia , že týmito zákazmi a príkazmi frusrtrujete niektorých našich spoluobčanov a potom to môže dopadnúť ako teraz naposledy v NICE?? :3020: :3020: :3020: :3020:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tato13 na neukaznenych motorbiciglistoch, styrkolkaroch a trojkolkaroch najlepsie vysledky ocelove lanko v spravnej vyske osadene odjakziva prinasa lol

Na kamionistov ved dobre pisete, teply bonz na zandarov ! U nas to funguje a preco ne na skormadarskej zemi ? Pokuty cvrkaju a zandemaria sa omluva pilotom, ze oni zato nemozu...ze ich tam vyziadali obcania :41c2:, davaju proforma pokut, otacaju panenky ale kua su tam !!! Lebo ich tam veli sef, len treba furt otravovat a da sa aj 30 tka vyzadovat :41c2: , ne nezijem v zahranici :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

oco13
Udalosti v Nice prišli preto, lebo sa tiež kašľalo na zákazy.
Od kedy vyhnali Turkov a Tatárov z Európy, tak bol pokoj a moslimovia mali zákaz vkročiť na túto zem. Bola tu kresťanská kultúra a nikto na štadiónoch nevybuchoval a nechodilo sa s nákladiakmi pomedzi dovolenkárov.
Nemci si nedávno s Francúzmi zmysleli, že multikulti je super vec a máme dnes to, čo máme. Aká je to super vec, si môžu povedať v Škandinávii, kde je podobné číslo znásilnení, ako v Johanesburgu, kde chlapíkovi rozbijú výklad v obchode, lebo predáva pivo, o pôvode agressorov sa doteraz taktne a politicky korektne mlčalo, proste multikulti v praxi...
O tom, aké to je super, sa Francúzi už presvedčili, Nemcom to pomaličky dochádza po Afgáncovi so sekerou, ktorý pokrikoval Allah Akbar vo vlaku a sekal hlava nehlava. Teraz ten Iránec v Mníchove - zatiaľ 9 mŕtvych. No bude im ešte veselo. A keď Orbán začal stavať ploty proti utečencom, tak bol za najväčšieho diktátora a zločinca proti ľudskosti..:).
Však ešte prídu na to, čo je to multikulturálne obohatenie...

bajo777
Počas toho, ako píšem tento príspevok, prechádza už ôsmy kamión. Je sobota, 8:20. Od 7:00 do 19:00 je zákaz jazdy kamiónov cez weekendy. Bude schôdza - starosta bude riešiť policajtov. Aspoň budú mať vyzbierané pokuty naraz a na jednom úseku, možno aj na dva mesiace dopredu...
:d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Presne tak! Netreba pisat na forum ale zahltit policajtov staznostami... ked nepomozu miestni, tak nadriadenym atd atd neboj nic, volakde sa toho chytia...pripadne sa mozte obratit na bulvarne televizie lol

Alebo rovno pripomenut v staznosti aj tuto moznost lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Treba sa zobrať a ísť za starostom celá ulica a aj médiá zavolať ak sa to nebude riešiť budú blokády.upozornit na vec ktora začne.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

raven85 napísal: proste multikulti v praxi...
O tom, aké to je super, sa Francúzi už presvedčili, Nemcom to pomaličky dochádza po Afgáncovi so sekerou, ktorý pokrikoval Allah Akbar vo vlaku a sekal hlava nehlava. Teraz ten Iránec v Mníchove - zatiaľ 9 mŕtvych. No bude im ešte veselo.
ja chcem aby tam bolo veselo kým tým moslimom niekto neukáže aha brusel europarlament tam je tvoj cieľ tam je alkohol tam držia tvojha akbara lol treba im len zadať ciel :3035:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No! A téma je v peknej riti. Lebo o terorizme je toho písané málo a tak tu na autobazare treba potlačiť domáce témy a rozbehnúť tu politiku. To je nutné, potrebné a bez toho by obyvatelia neboli dostatočne informovaný. Choďte s tým už do prdele. Tam máte Nový čas, to je dokonalé médium pre takých ako seven a pod. Toto je téma s jasným zadaním.

Príčiny prečo tak jazdia sú jasné. Ak je tam zákazová značka, tak jednoducho treba napísať 10, potom 30 sťažností policajtom, odoslaných doporučene, k tomu sa musia zo zákona vyjadriť a oni si dobre rozmyslia či si budú písať s občanmi alebo tam vyryžujú na pokutách.
A dal by som tam aj váhy. Nie preto, že by som čakal, že budú preťažený, to už si dávajú pozor, ale: pokuta ta porušenie zákazu + zdržanie kvoli váženiu = strata jednej fúry za deň (ak sa točia na kratšiu vzdialenosť) alebo celkové zdržanie a to už nikto nebude druhý raz riskovať.


borinik
Zaslal: 22 júl 2016 21:29
Hej jazdim aj ja kamionom,dobre si trafil. Ale tak problém bude potom v tom,ako si sám napísal že vám v žilách koluje Madarska krv,myslim že už netreba ani ďalej diskutovať,jazdim tam cca dva krát do mesiaca tak to môžem posúdiť....
Vieš posúdiť tak prd. Je úplne jedno či sú to maďari. Tento problém je aj na SK dedinách.
1. tí ludia si postavili domy na dedine preto, lebo na dedinách je kľud a nejazdili tam kamiony. Začali jazdiť až teraz a vieme prečo.
2. je tam zákazová značka - kvoli konštrukcii cesty
- kvoli luďom
- skrátka je tam zákaz!!! bodka.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 70 neregistrovaných