Zadrzany TP a EVC

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Headliner
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.05.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Zadrzany TP a EVC

Príspevok od používateľa Headliner »

Zdravim, boli mi zadrzane znacky aj s technicky kvoli neplatnej STK+EK. Co sa da s autom robit ak ho uz nechcem (nechcem do neho vrazit peniaze na servis a nasledne na STK, proste uz ani cent). Da sa auta nejako zbavit, prepisat, odhlasit, cokolvek? Co sa stane ak proste nespravim nic, aky je dalsi postup policie?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Polícia neurobí nič , zato OU odbor dopravy ti pošle pokuty za neplatnú STK a EK.
Dá sa urobiť jediné absolvovať tieto kontroly. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Headliner
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.05.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Headliner »

Ak nie je sanca ze to kontrolami prejde, tak co bude dalej po pokute?
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Nuž, píšeš že do toho nechceš vraziť ani cent, toto bohužiaľ nepojde. Budeš musieť zaplatiť celkom slušnú pokutu za neplatne STK a EK, dalej, ak sa chceš zbaviť legálne auta, budeš ho musieť odniesť na šrotovisko, kde ti dajú papier o ekologickej likvidácii (samozrejme nie zadarmo) ktorý zanesies na políciu a odhlásiš auto.
Takze tak či tak, zadarmo to nebude. Sorry, bez tejto pokuty si mohol byt. Keď si vedel že máš vrak ktorého sa chceš zbaviť a navyše ma neplatne kontroly, nemal si s ním jazdiť, mal si ho dať zosrotovat alebo predať indiánom...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Headliner
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.05.2012 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Headliner »

Ano pokutu zaplatim ale okrem toho uz servis a STK nemienim. Ak donesiem zo srotoviska papier na policiu odhlasia mi ho aj bez technickeho a znaciek? To vsetko mi zadrzali. Nastala by situacia, ze auto je uz zosrotovane ale papiere drzi policia.
Hej bola to hlupost ale uz to nijak nezmenim.
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Samozrejme že ti to odhlásia keď im donesieš doklad o zošrotovaní. Značky a papiere už majú, predpokladám že od toho máš nejaký papier že ti ich zadržali. K tomu im odnes šrotovny doklad a hotovo...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Standardny postup je ze auto odovzdas na srotovisku,dostanes asi 36 az 50 eur za tonu a ides domov,vyradenie spravi firma za teba....ale toto nvm veru...
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

ja sa len trosku cudujem tomu, ze si mal odvahu s tym jazdit, co ine si cakal akoze? Zanes to na srotovisko a dones im potom papiere a tym by to v podstate malo byt viac menej vybavene aj ked je jasne, ze pokutu si budes musiet zacvakat
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

salamander8 napísal:ja sa len trosku čudujem, ze si mal odvahu s tym jazdit,.... aj ked je jasne, ze pokutu si budes musiet zacvakat
Jednak nechápem akú odvahu treba k tomu mať ?
Ako napísal zimovcak, človek zabudne, nestíha, atď.
Ja som naposledy takto jazdil s jedným autom skoro rok s prešlou STK a nemal som z toho žiadne psychické problémy, ani som nemal dojem že som odvážny.
No a nie je ani také isté, že bude musieť zaplatiť pokutu.
Totiž najprv ju niekto bude musieť vyrúbiť a keď dovtedy budú mať na OU k dispozícii doklad o tom že auto už neexistuje, tak pokiaľ bude u príslušného úradníka aspoň trocha dobrej vôle, tak pokutu neudelí.
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

A 5 rokov nerád uvidí poštárku..
5 Rokov majú na poslanie pokuty, to je tiež choré, rovnako ako aj výška samotnej pokuty a nepomôže nič. Samozrejme zabudnúť sa dá ľahko, keď má niekto napríklad 4 veci na dvore, tak dvakrát do roka nesmie zabudnúť..
Ja som sa minule zľakol, že mi skončila STK na skútri, prídem domov z práce, rýchlo pozerám, aha, až budúci Február, ale strach som mal..

K téme: nedávno bol návrh v parlamente na zníženie pokuty celkovo a na zníženie asi na 50e ak sa STK absolvuje do mesiaca od skončenia platnosti- to z časti rieši problém ak niekto zabudne.. ale neviem, ako to dopadlo..

Dobrá prevencia je nastaviť si upozornenie SMS alebo mailom, ponúka to aj Stanica STK, kam chodím.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

wilz napísal:
salamander8 napísal:ja sa len trosku čudujem, ze si mal odvahu s tym jazdit,.... aj ked je jasne, ze pokutu si budes musiet zacvakat
Jednak nechápem akú odvahu treba k tomu mať ?
Ako napísal zimovcak, človek zabudne, nestíha, atď.
Ja som naposledy takto jazdil s jedným autom skoro rok s prešlou STK a nemal som z toho žiadne psychické problémy, ani som nemal dojem že som odvážny.
Ty si vsak pravdepodobne jazdil na voze, ktory tu EK a STK bezproblemovo absolvoval na prvy sup, zadavatel vsak na vraku ktory nedokaze ani na vrakac "docvalat"....preto mu niektorí smekaji klobucik za odvahu :3906:
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Zaujimave, že všade čítam ohladne pokut od OU ci DU neviem presne kto tie pokuty za Tk Ek dava. Ale ja som mal na aute neplatnu tk ek styri a pol roka (asi v januari tohto roka som si ju dal urobit) a nic mi neprislo... Zaujimalo by ma ci niekomu konkretnemu takato pokuta uz prisla. Dakujem.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď nikto ťa nenúti aby si mal auto.
A tuším že takmer všade naokolo, teda hlavne smerom na západ, je vlastníctvo auta spoplatnené viac ako u nás.
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goberschicz »

celkom som tej vasej debate o zapade nepochopil, clovek by chcel vsetko zadarmo, predstava pekna, no vieme, ze to nie je mozne
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], flyte a 10 neregistrovaných