Zadreté turbo - stačí vymeniť stred?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Zadreté turbo - stačí vymeniť stred?

Príspevok od používateľa mishino648 »

zdravim chalani,,poprosil by som radu od vas ,,stala sa taka vec ze sa mi do motoroveho oleja dostalo vela nafty namiesto 4 bolo 8litrov ..a zadrelo sa tym turbo,,turbo bolo nove nie repas ,,,chcem sa spytat ,,mam v plane kupit novy stred turba vyvazeny ,,bude to stacit,? alebo sa tam mohlo dosrat nieco viac ..vdaka golf arl
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Počkaj z rozhodnutím na demontáž.Teoreticky by samotný stredný uzol mal stačiť,ale iba za podmienky že vôla na oske vylágrovanej turbíny nebolo tak velká že lopatkové kolo vydrelo obal.To ale teraz posúdiť nepôjde a ukáže ho až odobratie statora
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

ahoj ,no myslis ze by bola volna oska? lebo turbo bolo nove mozno 3 mesiace ,,len ta nafta ho vraj pochovala ,ja som ho este nevidel ,, ono prislo z reklamacie vraj rozobrate,,takze demontaz uz je a idem si ku konci tyzdna pon . moc vadi keby to bolo trosku pridrete?? lebo co mam turbo teraz v aute tak piska a mensia vola tam bola ..tak mozno aj to by som v buducnosti zlozil ak to bude v poho fungovat
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

no natom novom turbe co bolo zadrete z nafty bi som to chcel predviest.no a ked to pojde tak do buducna si urobim turbo co mam v aute piskajuce
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nedá sa vyjadrovať k niečomu čo si ešte ani ty sám nevidel a ja musím vychádzať len z popisu
Trocha pridreté.....je ako trocha tehotná žena
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

MHLAVATY podla teba co sa mohlo stat ked turbo mazal olej s naftou viac nafty ako oleja..co tam mohlo zadret ty sa tomu viac rozumies ako ja ,,co mohlo nastat ..neviem ci dobre pisem,oprav ma ale vola nastane ked je stiepnuta lopatka a potom je zle vivazene .. a za 3 mesiace jazdenia by mala byt mala pravdepodobnost vole .tym padom by vymena sdredu bola mozna ze ,,inac mas nieaku skusenost s tou vymenou stredu?
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

treba pozrieť do turba a ak lopatky neprišli do kontaktu s telom turba ale iba "pritiahlo" puzdra tak je to v pohode. V tom prípade bude treba nové puzdra + vyvážiť. Prípadne prebrúsiť hriadeľ zaleži od toho ako moc sa poškodili povrchy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zlé mazanie vydrie puzdierka v ktorých sa oska točí vystredená tlakom oleja a vlastne bez dotyku z okolím.samozrejme vydrie aj olejové upchávky,tj takéniečo ako piestne krúžky
Ja stredy nevymieňam,je to z môjho pohladu nezmysel,posielam turbíny na repas,čo je v podstate nové turbo v pôvodnom obale.garancia top kvality a priaznivej ceny,nemám dôvod to robiť inak a neísť do absolutnej kvality
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

dat sa to da, len nie je vzdy len oska poskodena, ale aj turbinka od osky moze byt chytena a podobne drobnosti, tesnenia... mne taketo ciastocne vymenky vzdy pripominaju "slovensky repas" a potom je treba normalny repas a a to ostatne je zaplatene navyse , vyhodene peniaze a clovek sa hneva sam na seba...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

žiadna úspora sa nekoná,iba čo sa dva razy zaplatí.Ale dva razy sa platí aj práca."Slovenský" striebrenkový repas je ako som si všimol na úrovni 240 e.- +- a to za tú cenu mám aj špičkový repas spolu z dvoma špedíciami,protokolom a zárukov.Ale nie o tú záruku ide že niekto niečo sfušované uzná alebo sa bude krútiť,ale to že na prvý raz sa tam dostane turbína ako sa patrí a astala vista o kopec rokov
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A? mhlavaty ti napísal, že za tú cenú má kompletný repas so zárukou a ty si stále točíš svoje...
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

uvidim to turbo a dam vediet ako je natom ale zatial dik vsetkym
mishino648
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishino648 »

chalani vraj je na turbo arl 2 typi turb aky je medzi nimi rozdiel?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 30 neregistrovaných