810 994
inzerátov
Pridať inzerát

Zadny naboj kolesa

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
12>
Autor Správa
16oktavia74kw
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 25 júl 2018
Nabehané: 4 hod 41 min
Predmet: Zadny naboj kolesa PríspevokZaslal: 08.06.2019 22:24   
No a som tu zas páni a s dalšim problemom :) Kupil som si komplet brzdy predok zadok.. predok uz mam spraveny ale vzadu nastal menši problem ked som chcel vymenit komplet bubny komplet myslim komplet aj so zadnym plechom kde drzi valček, nato aby som sa k nemu dostasl som musel zhodit naboj po odskrutkovani skrutky naboj nesiel po 20rokoch zhodit musel som ho zhodit stahovakom lozisko som zhodil ale zadna cast toho loziska bola tak zapecena do tej tyče na ktorej drzi koleso ze proste lozisko som zhodil ale este cosi z neho ostalo na tej tyči, no to je jedno, len sa chcem opytat ak to uz niekto robil, idem kupovat novy naboj aj s loziskom a potrebujem vediet ci mi to pojde normalne nasadit ten naboj s loziskom na tu tyč na ktorej drzi koleso alebo sa to musi lisovat tam ten naboj s tym loziskom do tej tyče? piste iba tí ktory s tym mate realnu skusenosť, diky za pomoc chlapy
Citovať
braga
Obľúbený člen - Bawo (91)
Založený: 26 október 2009
Nabehané: 9 dní 19 hod 36 min
PríspevokZaslal: 09.06.2019 08:13   
v prvom rade napis na akom aute , nikto nevie nacom to riesis
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1032)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 18 dní 16 hod
PríspevokZaslal: 09.06.2019 08:16   
Šak 16oktavia74kw, ne? Návodov a dielenských príručiek plný web...
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 13 apríl 2009
Nabehané: 13 dní 8 hod 26 min
PríspevokZaslal: 09.06.2019 08:22   
Asi je to octavia I, 1,6 mpi?Ten kruzok z loziska musi ist von ak davas novy,stary vecsinou nechce ist lahko dole,ale stahovak ho presveci.Naspet novy kus ide lahsie s naklepkanim takym pripravkom co si aj doma spravis aby si lozisko neposkodil.Len pozor pri utahovani loziska.
Legenda - Ford T (781)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 26 dní 0 hod
PríspevokZaslal: 09.06.2019 08:25   
Ostal mu na náboji vnútorný krúžok kuželového ložiska, a on ide kupovať nový náboj. Komu neni rady tomu neni pomoci. Pritom píše ,že má sťahovák. Teraz odtrhne hlavy šrobov čo držia náboj a potom si už uvedomí ,že na toto nemá.
A už vôbec som nepochopil načo chcel meniť aj zadný štít na ktorom je valček - ten mám original ešte aj na Spartaku z 1958 roku.
Vážený člen - Gallardo (218)
Založený: 22 marec 2012
Nabehané: 24 dní 4 hod 22 min
PríspevokZaslal: 09.06.2019 10:47   
Pripajam sa k Romanovi,

opravy na aute by mal prevadzať len ten,čo má strojarské vzdelanie aby vedel použiť pri tom správne postupy , a hlavne aby vedel pomenovať strojné sučiastky, aby vedel čo si má pýtať v autodieloch...

Mńa tu niektorí išli zhadzovať pod čiernu zem, ked som propagoval svojské postupy pri riešení oprav..
Lenže ja strojarske vzdelanie mám
učebný odbor s maturitou 02-45-4 mechanik strojov a zariadení.
Citovať
autolaik
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (103)
Založený: 15 marec 2009
Nabehané: 23 dní 14 hod 45 min
PríspevokZaslal: 09.06.2019 11:08   
V tom pripade si prave oca diskvalifikoval. Oco ber do ruky skusacku a neser sa do roboty strojarom

Kazdy nech robi co vie,pripadne nemam nic proti samoukom . Co neovlada nech si zaplati a robi to co vie. Vola sa to delba praca.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (781)
PríspevokZaslal: 09.06.2019 11:36   
No neviem ako ma diskvalifikoval, ale mne to zatial na všetkých nábojoch dole išlo. Pri Shade 120L aj hydraulickým sťahovákom na družstve, ale išlo. Ono totiž z takýchto náprav sa robí Väčšina vlečiek za doma robené traktory - ak stačí nosnosť tak 1 tona. Takže pár desiatok som ich už demontoval. A ak si strojár vysvetli mi prosím potrebu výmeny štítu brzdy.
Aha že ochcafka nemá kuželové ložiská? tak potom čo mu tam vlastne ostalo? Lebo neverím že by z valčekového ložiska vzrval vnútorný krúžok.

Naposledy upravil oco13 dňa 09.06.2019 11:41, celkom upravené 1 krát.
Citovať
autolaik
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (103)
Založený: 15 marec 2009
Nabehané: 23 dní 14 hod 45 min
PríspevokZaslal: 09.06.2019 11:38   
Oco mas strojnicke vzdelanie? Tak som myslel

Pouzijem to tvoje "necitas s porozumenim" ..reagoval som na lacovu hlasku
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (781)
PríspevokZaslal: 09.06.2019 11:43   
Na spše v NZ bol dva roky predmet strojárstvo a bol to aj volitelný maturitný predmet. A nepovažujem sa za strojara ani za elektrikára ,skôr som amater. Alebo ako bol volakedy dedinský kováč - zo všetkého mať aspoň šajnu.
Vážený člen - Gallardo (170)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 17 dní 17 hod 56 min
PríspevokZaslal: 09.06.2019 12:00   
laco1871 napísal:
Pripajam sa k Romanovi,

opravy na aute by mal prevadzať len ten,čo má strojarské vzdelanie aby vedel použiť pri tom správne postupy , a hlavne aby vedel pomenovať strojné sučiastky, aby vedel čo si má pýtať v autodieloch...

Mńa tu niektorí išli zhadzovať pod čiernu zem, ked som propagoval svojské postupy pri riešení oprav..
Lenže ja strojarske vzdelanie mám
učebný odbor s maturitou 02-45-4 mechanik strojov a zariadení.

Ja som bol tupi ako koľajnice, tag ma dali za pastiera vyučiť, ale auto moto som vedeu opraviť aj bez školy. Sprostosť ma však opustila, ale teba asi nie. Keď budem aj kuchár čašník a chcem sa to naučiť tak to budem skúšať, a úspech závisí od zručnosti nie od školy!!!!!
Legenda - Ford T (781)
PríspevokZaslal: 09.06.2019 12:45   
Neviem prečo sa do Laca navážate - všetko sa naučil rovnako ako aj vy pokus omyl,Že je niečo vyučený je plus na úradoch v praxi mi to bolo na ...oné.Ja by som podla vyučenia mal kresliť rozvody a trafáky nad 6t voltov a namiesto toho sa ebem s priemyselnými robotmi. Ešte aj to meno im vybrali "KUKA" - popolnica.
Ale tiež ich mám ako toť bača Trucker - pekne v ohrade , len ja baran behám okolo.
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 25 júl 2018
Nabehané: 4 hod 41 min
Predmet: caute PríspevokZaslal: 09.06.2019 13:03   
Stahovak mam na naboj kolesa ten som dal dole aj s loziskom, ale ostal tam este zadny loziskovy kružok na ktory tiež existuje stahovak, ktory ale nemam..A hej keby boli automechanici v okoli na ktorych sa da spolahnut tak si to nerobim sam doma,ale po skusenostiach už nemam nervy hladať automechanikov na ktorych sa da spolahnuť.. Preto si to robim sam a aj si to budem robit sam, začiatky su tažke, ale vsetko sa da naučiť nie
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (781)
PríspevokZaslal: 09.06.2019 13:07   
Na krúžok čo ti tam ostal stačí univerzálny sťahovák , v núdzi by som ho narezal karbinou na dvoch miestach a majzlom praskol.
A ideš na to zle, sám akurát sa budeš učiť na vlastnej škode. Treba nájsť jeden servis ktorému verím a doma naozaj len výmena oleja.
Známa tvár - Feldo (73)
Založený: 06 september 2007
Nabehané: 5 dní 2 hod 25 min
PríspevokZaslal: 09.06.2019 13:17   
takýchto je vela,co je lakomost-trest,alebo nikomu neveri,potom vsetko dokurvy a az potom to zenesie do dielne,ked to uz domrvi,ale uz to je ovela drahsie.clovek ked sa nudi a body co som napisal,dokaze kadejake chujoviny stvarat,aj auta,aj lode opravovat na zahrade.ale niekedy sa zadari a spravi to,treba risknut no nie?ved dnes je moderne vediet kazdu cenu za diel-lebo na nete snorit je IN a vyguglit na YOUTUBE ako na to,ked uz aspon vies ako sa to vola,by mal dokazat kazdy,co ma aspon 6 zakladnych tried.
12>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia