Zadné ktoučové brzdy

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Zadné ktoučové brzdy

Príspevok od používateľa dekarbon »

Ahojte.Viem že ej to hlupe s apytat na milionkrat omielanu temu ja len by som chcel orientacne vediet kolko vydržia v priemere zadne kotučove brzdy ako celok...Je bežné ich meniť po 90-120 000 km? alebo je to na ne ešte málo a vydržia povedzme aj 250 000 km ako bubnove? diki
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V žiadnom prípade ako bubnové nevydržia,je to zo samej podstaty fungovania.KM nábehu sa nesmierne líšia od typu ručnej brzdy,a od funkcionality uvolńovania po odbrdení.Zažil som zadné kotúčové pri 300 tis ktoré boli originál od nova,a úplne vyslovene nutná ich výmena nebola.Ale zažil som aj pod 50 tis km.
tuninka
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Je to podobná otázka, ako keby si sa spýtal predavačky v potravinách, že koľko ti vydrží fľaška borovičky. Niekomu vydrží rok, niekomu mesiac, niekomu týždeň, niekto ide kúpiť dalšiu ešte v ten istý deň.
Podobné to bude aj tými tvojimi brzdami. Niekomu vydržia toľko čo píšeš, niekomu podstatne menej, keď jazdí ako pretekár, a niekomu mnohokrát dlhšie, keď jazdi dialnice a zabrzdí raz za 100 km.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a hlavne...na passate a na lupe bude tiez drobny rozdiel ;-), zmysluplnejsia otazka by bola: tento crep vlastnim, mam tento typ jazd, kolko vam skusenejsim vydrzali zadne brzdy...dostanes isty interval, ale aj tak neviem v com je problem ? ved oci mas na pozeranie :41c2: kukni kolko maju nove platne, kotuce, kukni tacho, omeraj co mas zostatkove a mozes si to krasne odhadnut....nestoji to vela mozgovej kapacity
Naposledy upravil/-a bajo777 v 19.10.2018 12:14, upravené celkom 1 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

Ford Focus 2 combi diesel -Kotucove - zadne -150 tkm- predne - 200 tkm a este maju 5 mm.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

skor ich zozerie hrdza nez ich zoderiete aspon pri beznom priemernom predohrabe...
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

Okej takže mám škodu rapid spaceback 1.2 TSI 66KW,CJZC no a tachometer okazuje takmer 83 000 km.zadné brzdy su ešte pôvodné a nič sa snimi od výroby nerobilo.štýl jazdy mám občas kludný občas športovejší a inak furt brzda-plyn som už raz taký tak ma za to nezožerte..Dnes som takmer nedobrzdil a narval som to takmer do kamiona ale či je to brzdami že mám zadné nemeneé ani po 80 000..ako zvonka je ešte vidieť aké také obloženie ale moc ho tam neni teda aspoň na pohlad..brzdová kvapalina bola vymená pred cca 30 000 km a predné brzdové ktouče maju aktuálne druhé originálne platničky ktorých hrubka je ešte vyhovujuca cca 1cm ak nie viac..tak neviemn..rozmýšlam že výmenu zadných brzd neham ako poslednuá možnosť a začnem tým že vprvom rade budem pozornejší na ceste.,.ak stále budem maťč taketo situácie aj keď budem pozornejší na ceste tak sa zameriam an to či nemám prederavenú podrážku na topánke aj to môže sposobiť že neviem vynaložiť dostatočný tlak na brzdový pedál..ak nepomôže ani to a stále to bude také tak vymením brzdovu kvapalinu..ak ani to nepomože tak potom sa začnem rozhodovať či je naozaj niečo potrebne robiť z brzdami..asi..neviem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na suchej ceste pri prudkom brzdeni, na takom aute, moc toho zadok nerobi...daj zmerat brzdy na stk, ked mas pochybnost o ucinku a hned budes vedet nacom si
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

noo minimalne skontrolujem či nemám moc nahustene gumy ešte aj to môže byť a asi tu brzdovu kvapalinu vymenim alebo co
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak to riesis z dovodu, ze si skoro napalil do auta pred sebou, tak riesis hluposti od klavesnice.

Stav brzd sa kontroluje na zdvihaku. Tam sa da odpovedat, v akom stave mas brzdy.

Menit kvapalinu nema zmysel v Tvojom pripade.

Staci viac predvidat a netlacit sa za kazdu cenu. Nie vzdy sa Ti kazdy odstupi a pusti Ta. Nemusi Ta vidiet alebo nebude chciet sa odstupit (40 tonovy kolos lahsie vstrebe skodovku ako skodovka kolos). Je to len okamih.
dekarbon
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dekarbon »

no nic nebude riesit ano mozno vymena brzd je teraz blbosť ale povedzme si ako je že rpoblemn bude medzi sedackoua volantom to je jasne len celkovo asi budem spokojnejsi ked na zimu budem mat nove zadne brzdy
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Mozno slabo tlacis na brzdovy pedal, nemas kuracie nozicky? Lebo tam plati jednoducha matika, cim viac tlacis, tym viac brzdi.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

podla mna menit brzdy pre pocit je nezmysel :41c2: , az nemas na kotucoch sklovinu- zalestenu koroziu od opatrneho pribrzdania, alebo znecistenie volakym bordelom, tak nejaka zmena v ramci opotrebenia kotuc-platna nemoze nastat, skor naopak, nove platne ked maju nabehy, tak je stupajuci ucinok s ich zabehom :41c2: , nove brzdia horsie !
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Vela zalezi aj od gum a ich nahustenia, ak to bolo rano alebo vecer, tak uz aj od vonkajsej teploty a x inych faktorov.

Ale aj tak si myslim, ze staci nejazdit ako d*bil brzda/plyn. Pretoze s Rapidom sa sportovo jazdit neda. To co povazujes za sportovu jazdu je akurat tak zbytocne trapenie toho auta.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

u mna starline dialnicne jazdy nemecko 120000km.menili sa pretoze sa spalili nasledne ohrdzaveli tak ze znich strhavalo kusy materialu.dosky mali tak 2mm.za tu cenu dobra vydrz.teraz testujem trw nikdy som to nemal po 20000km zaistujem ze je to to iste blato ako vsetko z eshopov.za mna naj je original vydrz a brzdny ucinok.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bkarlos, Google [Bot], juro175, marekvt a 91 neregistrovaných