Za aku cenu predat auto vzhladom na jeho stav a vybavu?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

josua
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2019 15:24
Zdieľať na Facebook

Za aku cenu predat auto vzhladom na jeho stav a vybavu?

Príspevok od používateľa josua »

Zdravim. Uz mesiac sa snazim zistit vhodnu cenu na predaj mojho auta a pravdupovediac som v koncoch. O co ide?
Mam AUDI A4 Avant Quattro 1.9TDi 96kW M6 2004 s max. vybavou aka bola (RNS-E, bluetooth, TV tuner, multivolant, vyhrievanie sedaciek, xenony, origo bufik, farebny info display, Bose audio, Kontrola tlaku pneu, el.sedacky, vyhrievanie celneho skla ... Som prvy majitel a na aute som spravil 438000km bez poruchy a bez nehody. Na aute bolo vzdy menene vsetko co bolo potrebne za originalne diely.
A teraz to najpodstatnejsie...
Samozrejme som pozeral desiatky inzeratov na co najviac podobne auto aby som mal predstavu o cene a dostal som sa do neriesitelnej situacie. Ludia ponukaju vacsinou tento typ AUDI v zakladnej vybave, bez quattro a bez multimedialneho vybavenia a tiez bez bufika. Takze teoreticky by som mohol cenu posunut nahor o 500-1000EUR. Ale co ma zaraza uplne najviac, tak vacsina inzeratov je, ze maju najazdene 170000-280000km a pritom podla fotiek interieru tie auta vyzeraju ako keby mali milion km. Ja mam podstivych 440000km a vobec nemam taky zodraty interier ako ked pozriem na fotky aut toho isteho rocnika, co pisu ze maju 200000km... Typicky priklad tlacidiel a volantu, na mojom je samozrejme vidiet ze je to uchytane, ale druhy to maju doslova zodrate az do bieleho plastu...
Takze prosim skuste mi poradit podla coho mam zvolit cenu na predaj??? Nechcem auto predavat pol roka, no samozrejme nechcem auto predat pre mna nevyhodne.... Dakujem
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by bolo také super ako je tvoj opis tak nemáš dôvod ho predávať. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ved si na slovenskom folklore,,ty a mozno este dvaja napisali prave km,ostatny vedia o co ide a tahaju km stale naspat,cim ma auto viac majitelov a je starsie,tym ma menej km,ved to je tu logicke a hlavne u diesl.serblov.s tvojimi km necakaj ani ze ti zavolaju,tak ak mas k nemu vstah a znami to auto poznaju a chcu naftu,tak to posun tam,tu to nebudes mat ruzove a povedzme si pravdu,uz je to stary serbel,pre teba nevyhodne to bude vzdy a pri tvojich km ti ostane dlho pri vacsej cene ako maju ostatny.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zvlátne výrazy - šerbel.Lebo je päťkrát stočené a má namiesto 200 tis reálnych 600 tis. Ak auto jazdí a každých 200 tis ho stočia späť..no to je šerbel. Nie je šerbel čo nenabehá ani tretinu a je črep...zaujímavá optika.
K téme...to čo si majiteľ predstavuje ako výhodu,je v čase staršieho auta z nájazdom viackm skôr nevýhoda.Po väčšom nájszde už prichádza prirodzená obava ajz vecí ako automatická prevodovka,4x4 a iné čo by inak bolo cenené.Vzhladom na km je to ale už iba ďalší problémový článok v aute.
Osobne to nechápem,takéto auto aj z podobnými km servisujem každú chvilku,a sú to často krásné zachovalé kusy ktoré je hriech len tak podať ďalej.To auto nie je ani v polčase svojho kvalitného života,niet toho Árona predať jeden z najlepších 96 kW agregátov v zachovalom aute.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ja netvrdim ze ked ma 400tis km je umrete,ale ani nikdy netrvrdim,ze mozno uz za par km mu nieco umre,lebo jednoducho musi sa to stat.a serbel to jednoducho je,lebo ma 15rokov,nebudem tvrdit ze je to novacik aj ked je pekny,zachovaly a je jedno kto kolko krat ho staca,to je uz vydojeny stary serbel.ci mu je lepsie davat falosny med a hovorit mu ze mu vymlatia telefon zaujemci.prd makovy - da tam km a skoncil - realita slovakov.volakedy to kupil za dobry gros teplakovy kseftar umyl,stocil na slovenských 1700000km a ovela drahsie ho jozkovi na horny koniec predal - tak to je..je to realita diesl.serbov ked ho chces predat aj dobre,vzdy to tak bolo aj bude,poctivec ako je on,ma jednoducho smolu,alebo musi dlhsie cakat na kutila.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spájať vek zo stavom je ako odpísať chlapa v najlepšom veku lebo nemá 18. to je tiež také rozmýšlanie a vyjadrovanie na úrovni škôlkara ktorý ešte nepozná význam slov
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie som autičkár...

Ale poznam niekolkých autičkárov, a tí maju prehĺad o realnej cene každého jedneho auta, každej jednej motorizácie, každej jednej výbavy veľmi presne.

Skonzultuj cenu s autičkármi , čo Ti povedia , prihoď cca 700-1000 euro podĺa veku auta a máš predajnu vykričnú cenu.

Kilometre nestáčaj , budeš to dlhšie predávať, ale je predpoklad , že ten vehykel kupi si niekto, čo ho bude používať a nie na kšeft.
Pre kšeftárov je CENA, modla , Alfa a Omega...

Ak zverejniš s zvýšenú cenu, autičkarov a kšeftárov to prestane zaujimať, pokiaľ zistia, že nemieniš nič spustiť.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan , len smola je , že stavu na slovensku už nikto neverí, z princípu. to by bolo ako veriť politikovi. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Za aku cenu predat auto vzhladom na jeho stav a vybavu?

Príspevok od používateľa christiane »

josua napísal:rigo bufik,na aute som spravil 438000km
Ber to tak ze ak by som bol na Audi uplne by som bol z vybavy vyteseny len z bufika.Zvysok ma nezaujima.A vobec by mi nevadili tie km pokial by boli origo.Doma mi vo stvrtok pretocilo na aute presne 470 000 km a motor je v najlepsej kondicii.
Takze nie kazdy potrebuje Audi alebo vybavu ktoru ma.Ale nie vsetci su ako ja,treba dat cenu a cakat komu take auto bude vyhovovat.
josua
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2019 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa josua »

Ja dobre chapem co vsetci chcete povedat... Ono ja to auto poznam najlepsie a s cistym svedomim napisem na inzerat tie realne kilometre 440000, lebo mam stale pocit ze to auto je stale dobre rovnako ako ked som ho kupil, hlavne preto, lebo vzdy som si dal vsetko vymenit ked bolo treba. Jazdil som neustale SK-Svedsko, cize drviva vacsina dialnice na tempomate. Najhorsie ze nikto tomu neuveri...
Podla inzeratov to vidim ze viac nez 4000EUR zan nedostanem a stve ma hlavne to, ze rok dozadu som dal vymenit tlmice, pruziny, vsetky kosti, vsetky kotuce a platnicky, kondenzator klimatizacie ktory bol zniceny od musiek, spojku + zotrvacnik a silentbloky. To stalo bez par drobnych 3000EUR. Vtedy som este nevedel ze ho budem predavat, lebo mi maximalne vyhovovalo a stacilo. No kedze som sa zamestnal v novej firme, kde som hned dostal cisto noveho Tiguana a mozem ho pouzivat aj sukromne, tak z tej mojej Audi sa stal "leziak"...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme,km treba priznať.Rozumný človek to môže iba oceniť,má tým danú presnú východiskovú situáciu.Čo ale musí zobrať do úvahy aj predajca,každým jedným km sa opotrebúva všetko,doslova úplne všetko a samozrejme všetko speje k nutnosti nejakej opravy,výmeny,ošetrenia.To proste patrí ku každej technike a z rastúcimi km jednoducho stále viac a viac sa blíži koniec každého jedného dielu.Teda to treba brať pokojne a rozumne,že čo malo životnosť 100 tis km,je vymenené,čo má životnosť 500 tis to iba čaká.Jediná veľmi problematicky obnoviteľná vec auta je vyžité,poničené vnútro.Ak je v stave ako ja často vidím u aut z obrovskými km,teda perfektné,je auto hodné držať a priebežne robiť potrebné aby aj technicky bolo fit.Ludia sú neskonale hlúpy,to som videl na mojom vlastnom 19 ročnom čo je ako nové a ja ho kedykoľvek zaparkujem medzi nové.Keď sme šli na rodinné mecheche tak si ho do nohy prišli poobzerať všetci.Potom prišli otázky - koľko ? To treba vidieť ako sa tvári človek ktorý najprv kýve hlavou že bomba,super,potom mu poviete že 1200 e.- Myslím že ludská hlúposť prekonáva rozmer vesmíru.V ľudskej hlave je nejaký kód že iba drahá vec musí byť super,pritom to naj na svete je zadara.Raz mi to vysvetlil priateľ čo predával parkety.Ukázal mi jednu 650 e.-/m a ešte jednu či poznám rozdiel,za menej než polovicu.Nepoznám a ani nemôžem,je to to isté.To drahšie pre blbov čo sa tým potrebujú vystatovať a nič im nie je dosť drahé.

oco ...neverí a..robí dobre.Preto nech si overí stav za pomoci znalého.Ja viac verím tomu zo 450 tis než tomu zo 190 tis.Veď práve veľa km a cukríkový stav (to čo vidieť) hovorí dosť jasnou rečou že majiteľ sa zrejme staral.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ja som predával auto s novucickou spojkou za 400€. Auto som predal za 1200.

Ďalšie auto som predal s plnou nádržou a diaľnicnou známkou na mesiac, netusil som, že to v ten deň predám.

Taký je život...
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
josua
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 17.02.2019 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa josua »

Ale tak jasne, to ze som do neho pred nedavnom vrazil skoro tolko co je jeho hodnota moze srat len mna. Vobec si nemyslim ze ho o tolko drahsie predam, drzim sa pri zemi a reality...

Skor som myslel nad tou nadstandartnou vybavou, ze ci nema to auto vyssiu hodnotu ked je tam vela veci naviac, ktore ostatni v autach nemaju. Ved uz len to RNS-E a Bluetooth by som mohol vymontovat a predat za 500eur...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo ti bráni to spraviť. Povedal by som že o to ani pes nezakopne. Zvlášť Bluetooth má skoro každé auto a aj tak všetci majú telefon na uchu. Pri jazdených vozoch výbava skor cenu znižuje, pretože je potencionalnym zdrojom porúch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

presne tak - vek a stav - to je taka ista sprostost ako ked ti papichana stara skemla zo smotanky tvrdi ze vek je len cislo,nech sa to opytaju 40-50 rocnej co cely zivot robila,preco tie cisla tak bolia a na zdravie mina zarobene eurace,,ale to je uz o inom....tak 15 rocne aj ked starane auto zo 400tis km nikdy nebude na trhu zaujimave,tak naco ho klamat.viac sa nemienim k takejto sprostosti vyjadrovat.chcel info - ja som ju dal zo zivota kazdodenneho,ty mu daj iluziu snilka.nech ho da na net. na predaj,,rychlo zisti ci mam pravdu ja,aj ked z vyrazom zo skolky,alebo rozpravkarska iluzia.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: podmanickasimona a 80 neregistrovaných