17-ročný vodič

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

xonomo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.05.2023 18:33
Zdieľať na Facebook

17-ročný vodič

Príspevok od používateľa xonomo »

Dobrý deň. Mám otázku môže 17-ročný vodič s platným VP a občan SR šoferovať motorové vozidlo v krajinách (Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Česko, Poľsko)???? Ďakujem za každú odpoveď.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: 17-ročný vodič

Príspevok od používateľa martincichy »

Vodicaky si v EU navzajom uznavame a respektujeme. Za Nemecko a Irsko ruku do ohna bgly som nedal.
batmanboy
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 30.01.2009 23:47
Zdieľať na Facebook

Re: 17-ročný vodič

Príspevok od používateľa batmanboy »

zavisi od zakonov tej ktorej krajiny, ci je v nej povolene soferovanie aut od 17 rokov, ak nie je, tak mas smolu
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: 17-ročný vodič

Príspevok od používateľa seven549 »

odkedy moze 17 rocne decko samostatne svojvolne soferovat?ani v usa to neplati ani vo svicarsku.moze ale len za ucelom skola alebo praca a len vopred udana trasa kadial bude jazdit.

inac moze len s niekym kto ma vodicak a ma 18 rokov.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: 17-ročný vodič

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ak maju v zakone vyslovene napisane ze vozidlo moze viest osoba starsia ako 18 rokov tak nie, aj keby mal vodicak a vedla neho sedi dozor. To je ako s alkoholom alebonsexom, je ti prd platne ze mas 18 ked inde ti naleju povedzme az od 21 a je ti prd platne ze si mal 15 ked v krajine kde si mozes sulozit napr az od 16
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: 17-ročný vodič

Príspevok od používateľa tuninka »

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... iving_ages

tu je mapa a tabuľka s údajmi od akého veku za akých podmienok môžeš šoférovať, ale kto vie či to platí aj pre cudzinca v tej krajine.... lebo v niektorých krajinách musíš mať aj nejaké povolenie, alebo dočasné papiere, napríklad kuvajťan v Kuvajte môžu šoférovať od 18 a nekuvajťan od 21 :2f93:
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: 17-ročný vodič

Príspevok od používateľa martincichy »

Som z toho jelen. Precital som si viacero nariadeni EU a je mi to nejasne. Nebal by som sa soferovat pod dozorom na Cypre, v Moldavsku, Madarsku, Kosove, Luxemburgsku, Anglicku a v Irsku. V Irsku len pocas dna a mimo dialnice.

Francuzsko podla vsetkeho ma iny meter na domacich a iny nacudzincov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných