1.2tsi alebo 1.6 tdi?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

1.2tsi alebo 1.6 tdi?

Príspevok od používateľa ladodgers »

Dobry den,

potrebujem kupit do rodiny jedno male autocko a vyber padol na fobiu alebo rapidku.

Vobec sa vsak v tychto motoroch a autach neorientujem, takze:

- mam zobrat radsej 1.2 tsi (63w) alebo 1.6 tdi (55kw)? Jazdit sa na tom bude pomenej, trasy tak 20-30km.
Nikdy som nemal auto s turbom alebo naftu, vzdy len atmo benzin za cely zivot, resp. hybrid :)

- maju tieto autocka nejake specificke veci na ktore pozerat, alebo standardna prehliadka v servise resp. mojim mechanikom?

Spotreba ci bude 4l alebo 6l je mi totalsumafuk, poistky a podobne veci su par eur rocne na obe, servisne prehliadky vraj cenovo rovnake (hovori autorizak). Kupovat budem 2-3 rocne auto, nove je mi zbytocne...

Prvy pocit - beriem benzin, ale vraj tie diesle su jednoduche, staci im cista nafta, a potom ho (naftak) niekedy daleko predam u nas ovela lahsie a za par korun viac ako benzin...

Dakujem za cenne rady ;)
LS600h
XC90
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak je volba medzi 1.6 tdi a 1.2 tsi,tak

JEDNOZNAČNE 1.6 tdi, s tymito motormi už maju niekolko stotisícove najazdy, kym s tsi len samé problémy....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mohlo by sa zdat, ze to pripomina volbu opratku, ci elektricke kreslo ? :-)

ale teda popravde, uz poznam jeden 1,2 tsi co teraz niekedy dozil 200t, sice s nejakou tou reklamaciou rozvodu, ale dozil, aj tak pre istotu radsej toten dizel, potencialne financne prusery su cca porovnatelne, spotreba bude asi o cosi lepsia, normalne by pri tomto pouziti jasne vyhral nejaky obyc. benzin aj napriek vacsej spotrebe, to by ale musela byt tato moznost...ked sa vybera turbovy benzin priamovstrik vs dizel, bral bych kachle vzdy...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Asi by som volil skor hyundai alebo kiu ceed atd, ale beriem to trosku aj z hlaiska predaja po par rokoch, fabia pojde "hned".

Pozeral som dake skodovacke fora atd a tam praveze si chvalia 1.2tsi v porovnani s tdi. Hlavne co sa dynamiky tyka, ale na tom prioritne mi nezalezi, ale trosku ano - preto som aj vyhodil z vyberu 1.4mpi alebo co sa tam dava...

Rozvody su u oboch remenove?
A zasa v zime trapit kachle pri 20km jazde...
Neviem neviem, necham si relevantne poradit.
LS600h
XC90
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri 20km jazdach bude mat dieslik problemy regenerovat DPFko.

Kupujes 2-3rocny voz, nebude mat nakvakane pol miliona.

Absolutne by som sa nebal ani TSI, pretoze tie priesery s rozvodmi sa takmer vyriesili niekde okolo 2013 cize ta to uz nestretne. Myslim ze mali osem generacii napinakov na rozvody, to ale teraz klamem, TSI som nesledoval. Kupis auto s 40.000km, do tych 120.000 to dotlacis za X rokov vlastnictva a potom uz panboh pomahaj lebo to nebude mat absolutne ziadnu cenu.

Ono totiz vypalovanie DPFka aj trva nejaku tu minutu a 20km jazda mi nepride zrovna idealna na tuto aktivitu. DPF sa pri naftaku vypaluje velmi casto, zhruba kazdych 300km az 400km podla typu jazd (studene, teple atd), v mestskych podmienkach sa kludne zmestis na 180km interval v zime a to je teda riadny prieser pre techniku.

Prave rozlicne jazdy, 20km v meste alebo 200km po dialnici, su dovod preco niekomu DPF vydrzi 200.000km a preco niekomu inemu skape take iste auto pri 80.000km. Jasne, skapatych DPF pri 80.000km som uz stretol, naposledy bmw 330d aby si si nemyslel ze je to len otazka Dacie alebo lacnych auticok.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ked uz fabiu tak atmosfericky benzin 1.4 16v 63kW to je este "normalny" 4 valec ak sa najde. nebude tahat ako s turbom, na 20-30 km denne bohate staci. ....hm 2,5 kusa som nasiel ....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak to musí byť rodinné turbo, tak 1.2 Tsi.
Ak to chceš predať v ten deň, keď to zavesíš sem na predaj, tak 1.6Tdi.
Ak si chceš auto nechať dlhšie s tým, že chceš bezproblémobvú prevádzku a lacný servis, tak 1.4 MPi.
Ak by bola možnosť len z toho, čo si zadal, tak 1.2 Tsi.
20 km na diesel je IMHO volovina jak voda v koši, a hlavne v zime. Síce keď vidím, že na čom jazdia kolegovia 2 (DVA!) km denne tam a to isté nas5 zima nezima...
Ale ja nie som reprezentatívna vzorka a pozerám sa na technické veci ako technik a nie ako konzument, ktorého nezaujíma, že čo bude zajtra.
Takže za mňa 1.2 Tsi.
Tankovať kvalitný benzín, povytáčať ho občas, keď sa zohreje (aby nekarbonoval až tak), raz ročne dať pozrieť rozvody a vymeniť olej a filtre (byť pri tom) a urobíš všetko pre to, aby ti to vydržalo to obdobie, kedy má slúžiť tebe, pokiaľ ho neposunieš ďalej.
P.s.: Ja by som si vybral HOCIAKÉ INÉ AUTO. Hociaké. S atmosferickým benzínom.
Šťastnú ruku pri výbere... :2f93:
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

TRen filter na kratke trasy ma tiez napadol, nechcem ho riesit.
Bezturbovy maloobjemovy motor nechcem, spolahlivost je plus, ale dynamika bieda. Vodicovi/vodicke by to trochu vadilo :)

Rodinne auto v zmysle 2+2/3deti ano nahodou, na to mam nieco lepsie, bude to na kratsie potulky pre 1-2 ludi.

Co ine v cene +-6tisic (nepresviedcajte na drahsie, viac do toho nechcem dat, kedze nebude moc vyuzivane) a "zanovne", tzn mladsie ako 2013 (podmienka vodicky :D )? A aby sa to po dvoch rokoch predalo na sup? A japonca okrem lexusu nechcem. A musi to byt mensie, velkost fabie, ale zasa corsa alebo yaris je uz moc male :41c2:

U tej 1.2 tsi pozeram, ze problemy s nimi boli viac-menej u starsich aut, ked bol ten motor novy, ako mp3 hovori. :d
LS600h
XC90
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Skús pozrieť 700022083 a 700031007.
Poprípade 9004013 či 700024874, ak by si privítal niečo menšie.
Na šupu ich nepredáš, ako fabiu, to by som klamal.
Sú to ale kvalitatívne úplne inde ako fabka.
A čo sa týka dynamiky-tie motory sú živé, len ich netreba dusiť na 5ke pri 2000ot a oni pôjdu, nemaj strach...;-).
Ale keď si rozhodnutý pre turbo priamovstrek od škody, tak ti asi radiť budem zbytočne. Ak však nie si pevne rozhodnutý, tak si otvor inzeráty a porozmýšľaj...:)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

a yaris hybrid? pozri si, ako hybridy držia ceny, kúsok lepšie ako fabia či rapidka
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

No, vybera si zenske pohlavie, ja mam teda to mensie slovo, tu sa vybera aj podla toho ci paci/nepaci ;)

Yaris pisem vyssie ze nie, aj ked pozeram ze rozmeroo je len o 20cm kratsi. Swift takisto nie, ten zas ma vela ludi v okoli (ano, aj toto je dovod preco nekupit auto :D)

Z tych 4 inzeratov vyssie mi ide len jeden, zrada?
LS600h
XC90
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som teda nechcel ani jedno z tých možností, žena nech si vyberie farbu, ale vybrať hentie autá...
Toto ma ale zabilo: "ale vraj tie diesle su jednoduche"
Jednoduché z akého pohladu, leda tak že jednoducho vedia prevetrať penaženku

A tiež nerozumiem že je v okolí vela Suzuki Swift tak preto nie, lebo Škodoviek tam musí byť vždy viac

Áut je ako maku a trochu mám obavu že sa moc nehladalo, len z nejakého nešpecifikovaného dôvodu sa zvážilo že asi Škodovku
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Premnazamna sa s nou pridi hadat, mne sa nechce. Ale to neriesime ;)

Zatial sa hladalo - astra, starsia nepaci novsia nad rozpocet + je topel (kazivst?), civic - tvrdy podvozok jak das, c3 - nepaci, kupola, c4 - maly vyber, ale trochu uvazujeme, bmw1 - zly stav ponukanych aut - vylietane, corsa - nedobre vnutri. Potom tusim este ceed - uvazujeme. A i30 - stara nepaci nova nad rozpocet, plus z okolia nedobre skusenosti.
Pri skodovke to padlo na to ze u nas pojde potom dobre na odbyt.

Ale ak je nieco z vyssie uvedenych radovo lepsia volba, budem presviedcat.
Swift sa kazdopadne nepaci ani mne.

Inak, mate realne skusenosti s tymi autami co ponukate (ak ponukate), alebo je to len z obcasneho zvezenia resp. rozpravania? Tiez zavazi :zg282:
Naposledy upravil/-a ladodgers v 18.04.2017 21:29, upravené celkom 1 krát.
LS600h
XC90
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Ak mozem poradit,nech sa ide previest na Kia ceed. Podla mna bude spokojnejsia ako s Fabiou. Vlastna skusenost.Ale u zeny nikdy nevies :-)
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Super ako dve hrozna,jedna hrozna,druha hrozna rozumej motorizacia :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných