Z nafty do benzinu...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Z nafty do benzinu...

Príspevok od používateľa printerscd »

Zdravim.
Mam zatial octaviu combi 1.9 TDI 81 KW r.2001, najazdenymi km 290000 ,ale prestahoval som sa do mesta a rozmyslam nad benzinovim combi autom konkretne FABIA 3 , nove alebo rok 2015
Moj rozpocet je 10 000 eur

Co by ste poradili ist do Fabie? novej alebo pouzivanej alebo vas napada nieco ine ?


Uvazujem nad Fabiou 3 s motorom 1.0 TSI 70 KW

vdaka
Naposledy upravil/-a printerscd v 04.08.2018 23:30, upravené celkom 1 krát.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

ano, su aj ine auta ako Fabka s trojvalcom. Ak to mat byt na mestske vozenie, preco nie zachovaly Ford Focus kombik 1.6 hladky benzin, preco nie zachovala Toyota Auris v kombiku 1.6 benzin ?

Rozpocet mas paradny a preco dat tolko penazi za trojvalcovu skodovku s brutalne lacnym prevedenim v interieri ? A dalej by som mohol pokracovat, 7 rocna Mazda 6 wagon, s paradnym benzinovym dvojlitrom bude vozenie z inej galaxie ako ten furik Fabka.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dep - porovnaj si dlžku tých aut čo ponúkaš s krátkou Fabiou. lol Prvé čo ma v meste zaujíma kde a do akej medzery zaparkujem. Takto som aj vo firme zdôvodnil prečo chcem služobnú Caddy Maxi vymeniť za Suzuki Swift. lol
Presne taký svišť ako máš aj ty v podpise je idelne mestské auto.A ak mi ho tankovala firma tak aj na dialnici bolo tých 100koní poznať. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nechaj si tie gumy co mas, sak nie sme v nemecku, ze by si nemohol s dizlom do centra ci co.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Sadni si na skusobnu jazdu do toho vysavaca ale nie dvaja ty a predajca zavolaj kamaratov este troch kup im po pive a na testovacku plne obsadeny a idealne nejaky lepsi kopec alebo dialnica co to papa a prejdu ta 3 valce so spotrebou 10L/100km...radsej pohladaj 4 valce s objemom od 1.6 atmosfery toyota auris,kia ceed,hyundai i 30,...alebo mazda 3 alebo 6 s 2.0 benzinom...kamarat ma fabku kombi 2016 4 valce objem 1.2 jednym slovom socialka ale ze kupoval nove cca 14000 eur.. druhy kupil 5 rocnu mazdu 3 s 2.0 za 9500 eur a je vysmiaty ide to a zerie menej ako fabka...o podvozku sa bavit ani nemusime :3035:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

cobo ale on chce auto do mesta, kde nejazdia 5ti ale sám a kde hlavný problém je zaparkovať. Ak by Smart nemal robota tak je to ideal. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

printerscd: ak opäť uvažuješ o Škode preto, že máš dobré skusenosti s Octi I, tak to prosím prehodnoť. Tiež som za posledných 20 rokov nemal iné auto ako Škodu, bolo ich celkom 5. Octi I 1,9 TDI ešte stale mám, posunul som ju však otcovi, furt behá - ako hodinky. Bola to síce jazdenka z Nemecka, ale super kúpa. Potom som kúpil aj novú Fabiu II 1,2TSI a Octi III 2.0 TDi, auta sú také ako všetky ostatné. S TSI bol problém, tieto motory su akokeby nedozreté. TDI behá parádne. Ak chceš benzín pozeraj mimo vw group.
Najváčším sklamaním je pre mňa však prístup predajcu, importera a výrobcu k riešeniu reklamacii. Predĺžená záruka je jeden veľký podvod, o ktorom sa pravdu dozvieš až keď budeš potrebovať niečo opraviť. Moja skúsenosť s novou Škodou je negatívna - Simply Never!
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Bol som na skusobnu jazdu na Fabii 3 combi boli sme v aute traja a plyn na podlahe do mierneho kopca co som len pozeral ako blb ake je to slabe bola to 1.0 TSI 70KW.

Pravdu poviem ze sa velmi obavam kupit nove auto, ale budem musiet nieco pozhanat kedze koncomm roka cakame dieta a chcem nieco bezbecne, spolahlive a aj priestranne.Budem jazdit vela po meste ale aj mimo mesta obcas.

Ktora automobilka resp.modely aut sa vyrabaju este s hladkym benzinovym motorom kt. by stal zato? a co by ste odporucili uplne nove alebo napr. 5 rocne ?

Vdaka

Vdaka
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Auris - o triedu väčšie, ozajstný motor a ozajstná spoľahlivosť.
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Toyota isto nieje zla voľba.
Ako "malé auto rodinného typu" ako ich nazval bývaly pán premier počas doby šrotovnej, by som ti možno poradil focus combi, opel astru, suzuki baleno, ak by stačilo niečo menšie tak yaris. všetky sa dajú kúpiť s atmosférickým motorom. Len asi budú nad tvoj budget, hlavne však choď k predajcovi, prejav zaujem a potom zjednávaj. Ja som kupil nedavno Corsu s atmosfericým motorom a slušnou výbavou za 10 tis, a manželka je spokojná. :2f93: Do mesta uplne postačuje.

Ak jazdenku a nebojíš sa Japonca, tak Mazda 3.
milann
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2014 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milann »

corsa tiez nie je zlym napadom, ale ja by som nevidel problem ani v tej fabii, prakticke auto do mesta, zaparkuje pomaly barskde :d :D
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Myslim ze je na zamyslenie cena fabie 3 combi 1.0 TSI 70 KW v zakladnej vybave a ked porovnam napr. novu Toyotu Corolu 1.6 Valvematic za 13790 eur vo vybave LIVE.

Myslim ze pri Toyote clovek dostane do ruk poctivi produkt
nino887
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.08.2018 10:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nino887 »

keď sa na to človek pozrie takto tak možno mjáš pravdu, noje to aj o tom akú značku človek preferuje. potom to jedno pôjde do nej, aj keby mal v inej vo výbavetoho viac
marcon
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.03.2017 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcon »

fabia je fajn auto, prakticke, ale za tu cenu sa da kupit omnoho lepsie auto. podla mojho nazoru maju fabie velmi biednu vybavu, za vela penazi-malo muziky. ale ak vam ide cisto iba o auto po motorickej stranke, tak si myslim ze je to fajn napad.
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Oatazke este je, ze ake su ceny nahradnych dielov pre Skodu a pre Japonske auta: Toyota a pod.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 60 neregistrovaných