Xsara II-ovládanie ventilátora.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chalupar111
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.12.2004 01:36
Zdieľať na Facebook

Xsara II-ovládanie ventilátora.

Príspevok od používateľa chalupar111 »

Dobrý deň borci, poprosím vás o radu.
Včera som poumýval motor a dnes naštartujem a zistil som, že mi ide ventilátor iba na 4. polohu. 1,2,3, nič- skontroloval som poistky- vyzerajú byť všetky dobré. Ide mi o to, akým spôsobom zistiť, či je zlý ventilátor v tých prvých 3 polohách /či mi tam natiekla voda / alebo či je zlý ten potenciometer, že sa spustí iba 4.rýchlosť. Ventilátor počujem v pravej prednej časti pred spolujazdcom, len neviem, či aj keď sa k nemu neako prebojujem, či tam niečo zistím...alebo či to bude ten prepínač a nemá to s tým umývaním a popr.nastriekanou vodou nič spoločné..A ešte otázka, ako sa prebojovať k tomu okrúhlemu ovládaču, keď to bude nutné. servisu by som sa radšej vyhol.
Vopred ďakujem za odpovede a rady.
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

zdar...niečo podobné som mal na lagune...myslel som že tam tie odpory budú v keli, nakoniec celý panel poistiek som musel meniť...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ani použitím hľadania si nič nenašiel?! :41c2:
chalupar111
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.12.2004 01:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chalupar111 »

No prešiel som poctivo všetkých 15 strán, ale fakt som tu nič pod Citroenom na túto tému nenašiel. Ak je poraďte a ospravedlňujem sa za dvojenú tému.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak nehľadaj len pod citroenom (aj keď aj tam určite musíš niečo nájsť), podobných tém o odpálenom predradnom odpore je tu aspoň 50!

LOCK a Kôš!
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

1. bod - v príručke od auta je návod a umývanie, teda bez srandy, a je tam v texte výkričník - agregát a elektroinštaláciu nie.
2. bod - tvoja chyba sa javí ako vadná regulácia motorčeka, ovládací blok je priamo na ventilátore, je ich viac typov. Nie je to odpor, ale tyristorový pár.
3. bod - dá sa to opraviť aj svojpomocne, ale musíš mať akú-takú šajnu o elektrike

Dosť nepravdepodobné poruchy: samotný ovládač, alebo BSM blok-ten len v tom prípade, ak by si riadne zašnorchloval pri glancovaní. Ak by to bol BSM, už by to niekedy sporadicky vypadávalo.
Príbuzné témy okolo - Peugeot 406, Xantia, Evasion, Berlingo, Partner, Picasso, Xsara 1...

Ono všetko by bolo s tým hľadaním OK, keby sa to dalo nájsť podľa "niečoho" napr. príbuzná téma: "raz ide raz nie" - super názov ! :angry:
Skús dať do hľadača: ventilator, kurenie. Ale môže sa stať, že budeš musieť hľadať: ventylator, kureňje, je my zyma :4090: a inak "vyskloňovanú" slovečinu.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Neviem či to je aj prípad tohto auta, ale stáva sa, že ak je zanesený filter kabíny, tak ti môže odísť tepelná poistka na odporových drôtoch otáčok ventilátora. Je to väčšinou taký blok drôtov umiestnený priamo v potrubí kabínového ventilátora. Rýchlosti 1-3 sú cez odporové drôty, aby sa znížili otáčky ventilátora. Rýchlosť 4 je priamo napájaný ventilátor 12 Voltami z batérie, preto tá 4-ka ide.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

drautostar napísal:Ono všetko by bolo s tým hľadaním OK, keby sa to dalo nájsť podľa "niečoho" napr. príbuzná téma: "raz ide raz nie" - super názov ! :angry:
Ono sa tu tomu jedného času jeden bývalý moderátor dosť intenzívne venoval takže všetky názvy tém boli v tvare značka+model - popis problému. Len potom sem raz náhodne zavítal jeden de.bil, ktorý sem viac nechodí takže mu to môže byť jedno, a žaloval adminovi aký je na de.bila moderátor zlý. A admin pustil do gatí. Výsledok vidíš sám...


Takto to vyzeralo keď sa tomu venoval:

Obrázok


Názvy tém v Koši si nevšímať, tie sa automaticky mažú...
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Chápem nadľudské úsilie o formalizáciu výzoru, fakt ľutujem ľudí - čo musia opravovať aj najzákladnejšie myšlienkové postupy.
Na to bolo vhodné dodržiavať uvedené pravidlá prispievania, na čo sa tu naráža v každom druhom, treťom príspevku.
No fakt je ten, že dohľadať potrebnú problematiku je niekedy nemožné, a to nehovoriac o inzerátoch, to je tiež riadny masaker.

Asi by bolo vhodné niekde vycapiť, aby bilo do očí: helou bratu, píš ako človek, bo forum je aj pre druhých.

Presne ako píšeš o tom formáte, čo káže aj logika sama: značka+model - popis problému - ideálny stav. Myslím, že to nie je o moderátoroch, ale o prispievateľoch.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
Abraxas
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 20.11.2009 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abraxas »

Ahojte ,stejný problém rok 2010.Auto jsem šupnul do ctroenu - diagnóza - vymena rezistora ventilátora,cena 31,43 E.A bylo .Držte se
matej9
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.09.2009 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej9 »

Ahoj.Na 1,2 a 3 stupnu ide prúd cez predradný rezistor a na 4ke na priamo.
Ciže predpokladám že je problém v predrad. rezistote.Je na nom tepelná poistka, ktorá sa v prípade prehriatia odlepí(je nacínovaná).Večšinou ju stačí nacínovať späť.
Pokial máš klimatizáciu tak je rezistor priamo vo ventilátore.A ak ju nemáš tak je vo ventilačnom potrubi - kúsok od ventilátora.
Ak budeš potrebovať nejaké ND skoro všetko mám.(scorpions@post.sk)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

drautostar napísal:Myslím, že to nie je o moderátoroch, ale o prispievateľoch.
Ták určitéééé! Lenže vidíš to každý deň - akákoľvek snaha, upozornenie vyvolá v dotknutom výbuch emócií čo si to dovoľuješ ho na niečo upozorňovať! A aj tak sem väčšina z tých bulov prišla prvý a posledný krát takže ich nejaký poriadok na fóre, možnosť vyhľadávanie pre ďalších a podobné kraviny absolútne nezaujmajú. A vtedy by mali prísť na scénu moderátori...
chalupar111
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.12.2004 01:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chalupar111 »

Vyriešené. Navštívil som Autohaus Hinca v NR na Cabajskej. Skladník pozrel do PC, hovorí, že mám šťastie, že tam mám rezistor /3stočené strunky v perforovanom obale/s označením 6450FL, cena 17,-€ plus práca spolu 35,-€. Vybavené za necelú hodinku. Býva tam vraj aj iný druh /rezistora/ ale ten stojí 280,-€, tak som mal šťastie. Ešte by som pochválil prijímacieho technika p.Šímu, prevzal, odovzdal,vysvetlil čo tam bolo...Bol som spokojný. Ďakujem všetkým za odkazy a rady, ale priznám sa, že asi by som to nebol schopný spraviť doma. No a teraz už iba tú zadnú nápravu...a leto môže začať. Prajem všetkým veľa šťastných a hlavne beznehodových letných km.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný