Xeramic ochrana prevodovky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Xeramic ochrana prevodovky

Príspevok od používateľa libor95 »

Zdravím, máte niekto skúsenosti s týmto produktom?

Xeramic gear protector
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Nedaj sa nachytať, nekupuj.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Najlepšia ochrana je pravidelná údržba. Lebo normálne prevodovka vydrží... no ja už som odjazdil pár áut, niektoré mali cez 700 000 a prevodovky nikdy neprotestovali. Nie je dovod aby sa prevodovke venovala iná starostlivosť ako normálne používanie a normálna údržba. A ak ju budeš používať ako prasa, tak hentie "placebá" ju aj tak neochránia
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Takže tam mám naliať len originál čistý olej GM?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Maximum čo môžeš urobiť dať originálny olej,ako píše cviro,tam už všetko potrebné je a je prakticky takmer nemožné aby lepšie vyhovoval tej prevodovke iný olej než výrobcom určený.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Preco kupovat dake blbosti a pridavat to do oleja? Ak vyrobca zverejnil aky olej mozno pouzit tak ho tam dat. Ak nie (ako napr. koncern) tak ostava uz len moznost originalu. Myslim, ze je dost ludi, co sa “spalili“ pouzitim dakej alternativy a taktiez je dost ludi co pisali, ze po naliati org. oleja im prevodovka ide lepsie…
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Ja tam idem dávať originál olej, idem to meniť priamo v autorizovanom servise
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

predpokladám že s prevodovkou nemáš problém potom chýba zmysel prvého príspevku....
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Niečo mi hučí na aute keď sedím za volantom ide to z pravej strany ako ložisko kolesa zvuk, ale problém je v tom, že to hučí len keď sa auto zohreje na 90 stupňov a len pri otáčkach okolo 2500 inak nie (pri vyšších otáčkach to motor prehluci) robí to len pod zatazou, skúšali sme to nasimulovať na zdviháku, ale nebolo počuť nič, bol som s tym v originál Opel servise, tam mi povedali, že si myslia, že hucia ložiská prevodovky, počúval to s nejakými špeciálnymi sluchátkami, odporučil mi ešte vymeniť olej v prevodovke ako najlacnejšiu variantu, jedna sa o tento zvuk :
https://m.youtube.com/watch?v=I1sx2YAfh58
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to vyslovene ložiskový zvuk
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nene u opela to budu loziska a tym svatena voda nepomoze, iba vymena a to este volake koncove byva kuzelove co jazdi rovno v obale, to neni len o vymenovani veci lol

Hentake pripravky : do noveho nikto neda, lebo nema ziaden problem a do zleho loziska nema zmysel, iba taky jak hodit peniaz do kanala...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

A nemôže to byť ložisko kolesa? Lebo ten zvuk mi ide vyslovene z pravej strany a prevodovka je na ľavo pokiaľ viem, keby to išlo od prevodovky by som to zase počul na ľavej strane nie?
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak to robí len pod záťažou, tak by to mala byť tá prevodovka. Čo sa týka zvuku za jazdy to ťažko identifikuješ. Ja som pred týždňom menil ložisko kolesa na pravej strane a počas jazdy sa mi zdalo že zvuk ide z ľavej strany, ale bola to pravá strana.
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

No práveže v tomto to vyzerá na tu prevodovku lebo to začína robiť okolo 2200-2500ot vo vyšších otáčkach to prehluci motor a už to nieje počuť, ale nejde mi do hlavy, že by sa ten zvuk až tak prenášal z ľavej strany na pravú, je pravda, že si moc nechcem pripustiť, že to môže byť tá prevodovka, lebo to je dobrá pálka finančne


Pri tých 2500 to je najviac počuť, ale ako hovorím pokiaľ je auto studené to nerobí vôbec, až keď sa auto zohreje na prevádzkovú teplotu 90 stupňov
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Pozri z vlastnej skusenosti, najdi servis a daj to spravit...resp. opravit, nech je to co chce, nech robi kto vie a zaplat co treba ! Mne robil mhlavaty prevodovku a veru sam to od pasa nepovedal ze to je jasne...ale co nevedel rano, uz bolo vecer na fotke...

Pokial teda potrebujes auto na jazdenie so spolahlivostou...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 53 neregistrovaných